MOME-sikerek a 24. Tervezőgrafikai Biennálén

Date:
Március elején zajlott a 24. Tervezőgrafikai Biennálé a Magyar Képzőművészeti Egyetemen, ahol számos MOME Tervezőgrafika BA- és MA-hallgató, valamint oktatóink is kiállítottak.

Az 1978-ban indított esemény a tervezőgrafika-művészet hazai periodikus kiállítássorozata, amelynek célja, hogy bemutassa a tervezőgrafika stílusainak nemzetközi alakulását, új értékeit és generációit. Az eseményen idén először adták át a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem díját a Moholy-Nagy szellemiségét legjobban kifejező alkotásnak: az elismerést Visnyai Zoltán nyerte el.

A további díjazottak között van Palotai Gábor, a MOME címzetes egyetemi tanára, aki Konecsni György-életműdíjat kapott, valamint a DE_FORM, amelynek tagjai a Kulturális és Innovációs Minisztérium díját vehették át. A Magyar Művészeti Akadémia díját a MOME jogelődjének számító Iparművészeti Egyetemen végzett Boskovitz Oszkárnak ítélték. A díjzsűriben dolgozott Balla Dóra, a MOME docense, a válogatózsűrizésben részt vett Pilbák Petra MOME-doktoranda, óraadó tanár és Bárdy Anna MOME-alumna is. 

További információ
 

More news

AR-szimpózium, Zenctuary VR+, Waterside Voices – csak néhány azok közül az izgalmas kutatási projektek közül, amelyek számára a MOME Pályázati és Fejlesztési Igazgatóság sokmilliós forrást szerzett az elmúlt évben. Ezek között van a városfejlesztés, a természetvédelem, a kortárs tánc, valamint az egészségügy terén fejlesztett innovatív VR-technológiai kutatás is. A MOME számára kiemelt fontosságú, hogy a 21. század komplex kihívásaira válaszoló projektjei változó finanszírozási környezetben is megvalósuljanak, ezért a pályázati források feltárása és azok hatékony kihasználása stratégiai jelentőségűvé vált.

Miért lehet vonzó a MOME a fiatalok számára? Ezt a kérdést járta körbe a 8. Konnekt Live pályaorientációs fesztiválon a MOME-t képviselve Ruppert Dániel, formatervező, oktató, Svarcz Enikő Animáció szakos hallgató, Parag András Textiltervezés BA szakos hallgató és Sirály Dóra grafikus, MOME-alumna. Többek között arról beszélgettek a 16-20 éves korú közönséggel, hogy miről szól egy adott szak, hogyan lehet bekerülni a MOME-ra, és milyen karrierlehetőségek várhatók az egyetem elvégzése után.

Minden tárgy történeteket hordoz, de vajon a letisztult kortárs bútorok is mesélnek-e, és ha igen, akkor miről? Erre válaszol a világ egyik legnagyobb bútorkiállításán, az idei Stockholm Furniture Fairen debütáló Fragments kollekció, amelynek alkotói, a MAIII Collective tagjai a MOME formatervező-mesterképzésén frissen végzett hallgatók. Narratív tárgyaikkal a Greenhouse szekcióban szerepelnek majd, ahol a feltörekvő designerek kapnak bemutatkozási lehetőséget.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121