Technológia és emberi kapcsolatok egy posztdigitális környezetben: SPOORA

Date:
A MOME Animáció szak szervezésében médiaművészek és táncművészek reflektáltak arra, hogyan formálja át a technológia a magánéletünket, társadalmi és fizikai létünket.

Miként befolyásolja az identitásunkat a mindennapi internethasználat, az, hogy létezésünk felét az online térben technológiai eszközökkel töltjük? A SPOORA projektben médiaművészek és táncművészek interdiszciplináris módon gondolkoztak arról, hogy váltak eszközeink és avatárjaink önmagunk kiterjesztésévé.

A MOME Filmstúdióban megvalósult előadásban olyan jelenségekről gondolkodnak, mint az intimitás fogalmának eltorzulása, ami a folyamatos ingerek iránti vágy, az „oversharing” és az ezekből fakadó testi elidegenedés következménye.

A SPOORA projekt médiaművészek és táncművészek kollaborációja, amely a MOME Animáció szak szervezésében, az NKA, a MOME Média design, a SÍN Arts Centre és a Műhely Alapítvány/ Workshop Foundation támogatásával valósul meg.

ARTISTIC DIRECTION Tóth Péter, Virág Flóra / PERFORMANCE Virág Flóra, Isaac Butler, Anne Fauro / INTERACTION DESIGN Varga Viktor / SOUND DESIGN Tóth Barnabás / 3D ANIMATION Rósz Anna / SET DESIGN Oláh Zsuzsa / CONCEPTUAL CONTRIBUTION Barna Nóra / VIDEO Ofner Gergely 

More news

AR-szimpózium, Zenctuary VR+, Waterside Voices – csak néhány azok közül az izgalmas kutatási projektek közül, amelyek számára a MOME Pályázati és Fejlesztési Igazgatóság sokmilliós forrást szerzett az elmúlt évben. Ezek között van a városfejlesztés, a természetvédelem, a kortárs tánc, valamint az egészségügy terén fejlesztett innovatív VR-technológiai kutatás is. A MOME számára kiemelt fontosságú, hogy a 21. század komplex kihívásaira válaszoló projektjei változó finanszírozási környezetben is megvalósuljanak, ezért a pályázati források feltárása és azok hatékony kihasználása stratégiai jelentőségűvé vált.

Miért lehet vonzó a MOME a fiatalok számára? Ezt a kérdést járta körbe a 8. Konnekt Live pályaorientációs fesztiválon a MOME-t képviselve Ruppert Dániel, formatervező, oktató, Svarcz Enikő Animáció szakos hallgató, Parag András Textiltervezés BA szakos hallgató és Sirály Dóra grafikus, MOME-alumna. Többek között arról beszélgettek a 16-20 éves korú közönséggel, hogy miről szól egy adott szak, hogyan lehet bekerülni a MOME-ra, és milyen karrierlehetőségek várhatók az egyetem elvégzése után.

Minden tárgy történeteket hordoz, de vajon a letisztult kortárs bútorok is mesélnek-e, és ha igen, akkor miről? Erre válaszol a világ egyik legnagyobb bútorkiállításán, az idei Stockholm Furniture Fairen debütáló Fragments kollekció, amelynek alkotói, a MAIII Collective tagjai a MOME formatervező-mesterképzésén frissen végzett hallgatók. Narratív tárgyaikkal a Greenhouse szekcióban szerepelnek majd, ahol a feltörekvő designerek kapnak bemutatkozási lehetőséget.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121