Technológia és emberi kapcsolatok egy posztdigitális környezetben: SPOORA

Date:
A MOME Animáció szak szervezésében médiaművészek és táncművészek reflektáltak arra, hogyan formálja át a technológia a magánéletünket, társadalmi és fizikai létünket.

Miként befolyásolja az identitásunkat a mindennapi internethasználat, az, hogy létezésünk felét az online térben technológiai eszközökkel töltjük? A SPOORA projektben médiaművészek és táncművészek interdiszciplináris módon gondolkoztak arról, hogy váltak eszközeink és avatárjaink önmagunk kiterjesztésévé.

A MOME Filmstúdióban megvalósult előadásban olyan jelenségekről gondolkodnak, mint az intimitás fogalmának eltorzulása, ami a folyamatos ingerek iránti vágy, az „oversharing” és az ezekből fakadó testi elidegenedés következménye.

A SPOORA projekt médiaművészek és táncművészek kollaborációja, amely a MOME Animáció szak szervezésében, az NKA, a MOME Média design, a SÍN Arts Centre és a Műhely Alapítvány/ Workshop Foundation támogatásával valósul meg.

ARTISTIC DIRECTION Tóth Péter, Virág Flóra / PERFORMANCE Virág Flóra, Isaac Butler, Anne Fauro / INTERACTION DESIGN Varga Viktor / SOUND DESIGN Tóth Barnabás / 3D ANIMATION Rósz Anna / SET DESIGN Oláh Zsuzsa / CONCEPTUAL CONTRIBUTION Barna Nóra / VIDEO Ofner Gergely 

More news

A Jövő Egyeteme a MOME fejlesztéséről és átfogó megújulásáról szól, ami az idei év egyik kiemelt fókuszpontja. Az elmúlt időszakban tizenkét munkacsoport dolgozott a programon, akik a Jövő Egyeteme Műhely vezetésével, az egyetem polgárainak széleskörű bevonásával megvalósították a MOME történetének legátfogóbb tervezési folyamatát és kidolgozták a 2023 decemberében a Szenátus által támogatott Jövő Egyeteme program, azaz a „Három Iskola modell” részletes implementációs tervét. Most pedig újabb mérföldkőhöz ért az egyetem. 2024. július 18-án tartott ülésén a MOME Szenátusa meggyőző többséggel és ellenszavazat nélkül támogatásáról biztosította a tervezetet, így tovább folytatódhat a közös munka annak érdekében, hogy jövő télen életbe léphessen az új struktúra, és a MOME Európa meghatározó design-felsőoktatási intézményévé váljon...

A világ egyik legrangosabb digitális művészeti fesztiváljára, az Ars Electronica 2024-re kapott meghívást egyetemünk. A nagy múltú fesztivál Campus-sorozatában minden évben bemutat egy-egy művészeti egyetemet; a kiállítást a linzi egyetemmel közösen szervezik – Linz főterén ezúttal a MOME hallgatói mutatkozhatnak be. Kárpáti Judit Eszter, Esteban de la Torre és Nagy Ágoston kurátorok az elmúlt évek kiemelkedő diplomamunkáiból válogattak.

Új szimbólummal bővült azoknak az emléktárgyaknak a köre, amelyeket a MOME közösségének a tagjai egyetemi pályafutásuk különböző mérföldköveit elhagyva vehetnek át. Az összetartozást erősítő új jelkép egy esztergálással, forgácsolással készült polírozott felületű bronztárgy, a koncepció alapja a MOME emblémájából kiemelt „O” betű. A Fülöp József rektor kezdeményezésére alkotott tárgyat Ádám Krisztián, a MOME mesteroktatója tervezte, és 2024-től valamennyi képzési szint végzősei vehetik át az oklevelükkel együtt.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121