Turai Balázs nyerte el a legjobb rövidfilm díját Annecy-ban

Date:
Június 13. és 18. között rendezték meg a világ legjelentősebb animációs eseményét, az Annecy-i Nemzetközi Animációs Filmfesztivált, melyen Turai Balázs Amok című kisfilmje elnyerte a legjobb rövidfilmnek járó Kristály-díjat, amivel jelölhetővé vált az Oscar-díjra.

Június 13. és 18. között rendezték meg a világ legjelentősebb animációs eseményét, az Annecy-i Nemzetközi Animációs Filmfesztivált, melyen Turai Balázs Amok című kisfilmje elnyerte a legjobb rövidfilmnek járó Kristály-díjat, amivel jelölhetővé vált az Oscar-díjra.

Véget ért az idei Annecy-i Nemzetközi Animációs Filmfesztivál, melyen négy magyar animáció szerepelt: a diplomafilmek versenyében Hárshegyi Vivien Felhők felett és Fábián Nikolett Nyugvó köd című MOME Anim alkotásai, a tv-filmek közt M. Tóth Géza Mitch-Match sorozatának egy epizódja, valamint Turai Balázs Amok című román-magyar koprodukcióban készült kisfilmje a rövidfilmes versenyprogramban
Az Amok két díjat is nyert: péntek este megkapta a legjobb kisfilmnek járó France Télévisions-díjat, amely azt jelenti, hogy a csatorna műsorára tűzi Turai Balázs filmjét. A nyertest a rövid- és diplomafilmes verseny alkotásai közül választották ki.
A szombati díjátadón jött az igazi meglepetés: az Amok elnyerte a legjobb rövidfilmnek járó Kristály-díjat, ami a fesztivál egyik – ha nem a – legnagyobb díja. A zsűri 38 animáció közül találta a legjobbnak Turai Balázs filmjét. Ez a díj azért is óriási, mert a fesztivál 62 éves történetében eddig csak egyetlen magyar alkotás nyerte meg: Cakó Ferenc Ab ovo című animációja 1989-ben.

Gratulálunk!

More news

Lehet-e a textil segítségével történeteket mesélni, történeteket szőni, milyen üzeneteket hordozhat? Textile Art: In the face of contemporary times címmel jelentette meg a poznańi Magdalena Abakanowicz Művészeti Egyetem a Zeszyty Artystyczne (Művészeti Jegyzetek) folyóirat 44. számát, amelyben a hosszú idő után önálló művészeti ággá vált textilművészet kortárs törekvéseiről olvashatunk.

Elindult a 2024-es CheckINN Revitalizátor, a CheckINN Turisztikai Innovációmenedzsment Kft. és a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem közös ötletpályázata. A legjobb revitalizációs ötleteket felmutató csapat 3 millió forintot vihet haza. A versenyre elsősorban építész- és turizmus-vendéglátóipari hallgatóktól várnak olyan koncepciókat, amelyek rozsdamezős területeket gondolnak újra, elhagyatott ipari épületeket töltenek meg új élettel, úgy, hogy azok korábbi értékei ne vesszenek el, illetve hogy a tervnek turisztikai szempontból is értékelhető hatása legyen.

Négy napos intenzív workshoppal indult a MOME Service Design szakirányú továbbképzés második féléve. A workshop szakmai partnerei Dóczi-Nagy Katalin és Antonia Fedlmeier voltak, a Laerdel Medical norvégiai központjának vezető service designerei, akik egy aktuálisan futó éles projekt fejlesztésébe vonták be a hallgatókat.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121