Doktori kutatócsoportok
A doktoranduszok kutatói tevékenységüket egyénileg végzik a doktori iskolában témavezetőik támogatásával, de számos doktori kutatás esetében vannak átfedések, illetve lehetőségek, hogy csoportos kutatások indulhassanak el. A doktori iskola tantervében a kutatócsoportok munkája kredittel értékelhető.
A kutatócsoportok tervezett aktivitási formája:
- kurzusok kezdeményezése, megtartása, analízise,
- csoportos publikációk,
- nemzetközi kutatásokba való bekapcsolódás,
- belső kommunikáció élénkítése, információ áramlás,
- együttműködés esetén közös művészeti produktumok létrejöttének elősegítése,
- konferencia/előadás/kiállítás kezdeményezése
A kutatócsoportok évente egyszer beszámolnak tevékenységükről a Doktori Iskola Tanácsa által delegált bizottság előtt.
MOME Sonic Studio
A MOME Sonic egy 2021-ben indított koncertsorozat, melyet az egyetem doktori iskolájának zenével, illetve hangművészettel foglalkozó, kutatásukat ezen a területen végző doktoranduszok hívtak életre Veres Bálint indítványozására.
Az első koncerten a négy, jelenleg aktív, kutatását zenei témában folytató doktorandusz (Mákó Mária Anna, Krasz Ádám, Szabó Bálint, Wettl Mátyás) mutatkozott be. Ebből a jeles alkalomból elhatározták, hogy létrehoznak egy kutatócsoportot, melynek keretében szakmailag támogatják és fejlesztik egymás kutatási területeit.
A kutatócsoport célja az egyetemen zajló, hang- és zeneművészethez kapcsolódó oktatók, kutatók és hallgatók közösségének megteremtése, egymás kutatási témájának megismerése és közös továbbfejlesztése.
Résztvevő doktoranduszok: Krasz Ádám, Mákó Mári, Szabó Bálint, Wettl Mátyás
Események: MOME Sonic I; Sonic II; Sonic III.