Doktori iskola
Péntek: 10:00 - 16:00
doktori@mome.hu
A négy képzési ág tagolódása az egyetem mesterképzési szakstruktúrájára épül, és kiteljesíti a háromfokozatú képzés ama tendenciáját, amely a specifikus szaktudások széles spektrumú rendszere felől (BA képzés) a mesterszakok összefoglaló jellegén át, a doktori képzés integratív struktúrájához vezet. Ez az oktatási filozófia fejeződik ki a doktori iskola által kiírt tematikus fókuszok inter- és transzdiszciplináris karakterében is, valamint abban, hogy az eltérő alkotói/kutatói szakterületeket képviselő témavezetők jellemzően többen,
társ-konzulensi viszonyban segítik az egyes doktoranduszok, és a doktorandusz csoportok munkáját.
A MOME Doktori Iskola kész arra is, hogy a benne folyó kutatásokat, illetve az általa megjelenített szakmai területeket más, hazai és nemzetközi akadémiai intézményekkel, továbbá piaci szereplőkkel, társadalmi szervezetekkel együttműködésben helyezze az alap- és az alkalmazott kutatás, fejlesztés és innováció kontextusaiba.
Jelentkezés
Kutatócsoportok
A MOME Sonic egy 2021-ben indított koncertsorozat, melyet az egyetem doktori iskolájának zenével, illetve hangművészettel foglalkozó, kutatásukat ezen a területen végző doktoranduszok hívtak életre Veres Bálint indítványozására.
A kutatócsoport annak érdekében jött létre, hogy a benne részt vevők szakterületük, kutatásaik közös nevezőjének megtalálásával segítsék egymás munkáját.
Célunk, hogy rávilágítsunk az inkluzív tervezés jelentőségére és a társadalomra gyakorolt hatására.
A kutatócsoport célja egy olyan műhely létrehozása, amelyen a résztvevők doktori kutatásához szorosabban vagy kevésbé szorosan kapcsolódóan a digitalizáció és az ember egymásra gyakorolt hatásainak fizikai, érzelmi, szociális és mentális dimenzióit vizsgálják, vitatják meg, a peer learning (társak általi tanulás) lehetőségeit kihasználva.