Biography
Egyetemi tanulmányait tájépítészként végezte, doktori fokozatát pedig a MOME-n szerezte meg építészet szakterületen. 2010-től a MOME Design Intézetét vezette, 2014-től pedig a MOME stratégiai rektorhelyetteseként számos egyetemi fejlesztésért, így a MOME campusfejlesztéséért, valamint az Innovációs Központ kialakításáért felelt. Jelenleg a Jövő Egyeteme projekt szakmai vezetőjeként a MOME képzéseinek átfogó reformján dolgozik a tervezők és alkotók új generációja számára.
Tájépítész tervezőként és fenntarthatósági tanácsadóként ökológiai tervezéssel, városi klímaadaptációval és zöldinfrastruktúra-tervezéssel foglalkozott Nagy-Britanniában és Magyarországon. A világ különböző pontjaira tervezett fenntartható városrészeket, klímabarát közparkokat és campusokat.
Egyetemi oktatóként megalapította a MOME első fenntarthatósági kutatócsoportját MOME EcoLab néven, amely kísérleti módszerekkel ötvözte az oktatást és a designkutatást. Kurzusait jelenleg is a formabontó szemlélet jellemzi – a hallgatóknak gyakorlati keretek között, gyakran meglepő helyzetekben kell tudniuk megszerezni a szükséges tudást és készségeket. Az utóbbi években azt kutatja és oktatja, hogyan alakítja át a klímaváltozás a jövőben az életünket, és milyen eszközökkel tudnak a tervezők és alkotók reagálni a megváltozó feltételekre.
Fun fact: Dániel szenvedélyes sziklamászó, túrázó és hosszútávfutó, aki minden szabadidejét a természetben tölti. Nem jön zavarba, ha az éjszakát egy hóbarlangban kell töltenie, vagy ha Skandinávia végtelen erdőségeiben kell megtalálni a helyes útirányt.