Boros Judit design kutatással foglalkozik, leginkább az épített és a természetes környezet közötti interakciók érdeklik. 2022-ben fejezte be PhD tanulmányait a CEU Környezettudomány és Környezetpolitika tanszékén, mely során azt vizsgálta, hogy a design miként járulhat hozzá a városi ökoszisztémák fenntartásához és fejlesztéséhez, „természet-alapú megoldások” alkalmazásaként. 2023 óta a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem Innovációs Központjában dolgozik, a természetközeli városi terek kialakításának „placemaking” eszközeit kutatja.
Biography
TANULMÁNYOK
2017–2022: Közép-európai Egyetem (Budapest, Magyarország). Környezettudomány és Környezetpolitika Tanszék, PhD-program
2012. január–június: Parsons School of Design – The New School (New York, USA). Transzdiszciplináris Design (MFA), kutatási ösztöndíj diplomamunkához
2010–2012: Politecnico di Milano (Milánó, Olaszország). Termék-, szolgáltatás- és rendszertervezés (MSc)
2008. szeptember – 2009. január: ESAG Penninghen (Párizs, Franciaország). Belsőépítészet (Erasmus-ösztöndíj)
2005–2009: Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Gépészmérnöki kar. Ipari terméktervezés (BSc)
Terméktervező mérnök és product-service-system design háttérrel, kutatási és szolgáltatástervezési projekteken edződött; több évet töltött független service design tanácsadóként nagyvállalati és nonprofit ügyfelekkel dolgozva. A design rendszerszemléletű megközelítését támogatja, és leginkább interdiszciplináris projektekben és oktatási tevékenységekben érzi otthon magát. Gyakorlati tudását és tapasztalatait arra szeretné felhasználni, hogy bármely területen dolgozva, az ügyfél- és emberközpontú hozzáállást minél inkább természetközpontúvá lehessen alakítani.
Tevékenységéhez tartozik a különböző oktatási programok tervezése, szervezése. A MOME Open keretein belül a Service Design Expert tanfolyamot, az Advanced Design Studies Intézetnél az Advanced Design for Sustainability tanfolyamot vezette. Több hazai és külföldi intézményben tartott már előadást, számos beszélgetésen, workshopon vett részt. Célja, hogy a fenntarthatóság a design központi témája legyen a lehető legszélesebb értelemben.