Esztéta, 2008 óta a MOME oktatója. Évekig az Elméleti Intézet igazgatóhelyettese, egy évig igazgatója. 2015–2020 között a Doktori Iskola operatív vezetője, 2020 óta DLA-programvezetője. A MOME OPEN Music Video tanfolyam alapítója. A 2012–2019 között működött inkluzív design műhely, a MOME TransferLab alapítója.
Biography
Bölcsészeti tanulmányai mellett zenei stúdiumokat folytatott, majd a két területet összekapcsolva 2008-ban zeneesztétikából doktorált. Kutatásai körét az elmúlt évtizedben az építészetelmélet, a szómaesztétika, a médiumfilozófia, az intermédia-kutatás, a hétköznapi esztétika, a fogyatékosságtudomány és a designfilozófia irányaiban tágította.
Tudományos írásai a 2010-es évek dereka óta legnagyobbrészt angol nyelven jelennek meg nemzetközi folyóiratokban, gyűjteményes kötetekben. 2015-ben habilitált designkultúra-tudományból. 2023 óta a Magyar Szómaesztétikai Fórum elnöke. Az International Association for Aesthetics, az International Society of Intermedia Studies és a European Network of Somaesthetics tagja. 2023-ban jelent meg a világhírű filozófussal, Richard Shustermannal közösen szerkesztett designfilozófiai könyve a Brill kiadónál. Nemzetközi kapcsolatrendszerét a Doktori Iskola égisze alatt megrendezett konferenciák (Design Culture and Somaesthetics 2019; The Promise of Pragmatist Aesthetics 2022; Designing Everyday Experience 2023) és gyakori vendégelőadások megvalósulása érdekében rendszeresen mozgósítja. 2004–2006 között Kodály Zoltán ösztöndíjas. Kimagasló egyetemi oktatói munkájáért 2021-ben Apáczai Csere János-díjban részesült.
Tudományos és oktatói munkássága mellett fontosnak tartja a kulturális térben történő termékeny részvétel sokféle formáját: működött zenekritikusként, a pannonhalmi Arcus Temporum Művészeti Fesztivál programszerkesztőjeként, zenei és építészeti szervezetek tanácsadójaként, fordítóként, kurátorként, pódiumbeszélgetések szervezőjeként. A MOME-n zajló sport- és sziklamászó élet szervezésének, a sportszakosztály létrehozásának egyik kezdeményezője.