Moholy-Nagy University of Art and Design

Szimpózium a kiterjesztett valóságért a természeti rezervátumokban

A projekt bemutatása

Hír: Szimpózium és Hackathon a kiterjesztett valóság (AR) és XR technológiák természetvédelmi parkokban való alkalmazásáról – 2024. november 26-28.

November 26-28. között megrendezzük a szimpóziumot és a hackathont, melynek célja az AR és XR technológiák természetvédelmi parkokban való alkalmazásának feltérképezése. Az események során szakértők és fiatal akadémikusok közösen dolgoznak majd innovatív megoldásokon, amelyek a látogatói élmények javítását és az oktatási eredmények fejlesztését célozzák meg a technológia segítségével. Az események nem nyilvánosak, azonban azok fő eredményeit és tanulságait megosztjuk majd. További fejlemények később!

A projekt bemutatása

A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem 23 040 euró vissza nem térítendő támogatásban részesült a Nemzetközi Visegrádi Alapból, amelyet A “Szimpózium a kiterjesztett valóságért a természeti rezervátumokban“ című benyújtott pályázattal nyert el. A projekt 2024. szeptember 20. és 2025. május 17. között valósul meg összesen 9 konzorciumi partner együttműködésével a V4-es országokból. A projekt eredményeképpen egy szimpózium és egy hackathon kerül megrendezésre, amelynek célja a kiterjesztett valóság technológia használatának feltárása a V4-országok természeti rezervátumaiban. A projektben környezetvédelmi tudósok, parkvezetők, technológusok és diákok vesznek részt, hogy megvitassák és prototípusokat készítsenek innovatív AR-alkalmazásokról. A cél a látogatói élmény fokozása, a környezeti nevelés elősegítése, valamint a regionális együttműködések elősegítése. 

A Nemzetközi Visegrádi Alap (IVF) nemzetközi donorszervezet, melynek feladata a Visegrádi Csoportot (V4) alkotó országok – Cseh Köztársaság, Magyarország, Lengyelország és Szlovákia – közötti szorosabb együttműködés elősegítése. Az Alap fő célja, hogy az emberek- és az intézmények-közti kapcsolatokat erősítse Közép-Kelet-Európában azáltal, hogy támogatást nyújt civil, társadalmi kezdeményezéseknek. Az alap által támogatott területek: kultúra és közös identitás; oktatás és tehetséggondozás; innováció, kutatás, fejlesztés, vállalkozói szellem fejlesztése; demokratikus értékek és média; közpolitikai és intézményi együttműködés; regionális fejlődés, környezet, turizmus; társadalmi fejlődés. A Visegrádi Alap működéséről, valamint pályázati lehetőségeiről bővebb információ az http://www.visegradfund.org honlapon található. 

Projekt Partnerek

1. Moholy-Nagy University of Art and Design (Magyarország)

2. Pilisi Parkerdő Zrt. (Magyarország): https://parkerdo.hu/ 

3. Czech Institute for Heritage Interpretation / Ústav Pro Interpretaci Místního Dedictví CR, z.ú. (Csehország): https://www.dobrainterpretace.cz

4. Charles University / Univerzita Karlova (Csehország): http://fhs.cuni.cz 

5. Academy of Fine Arts and Design, Bratislava / Vysoká skola vytvarnych umení (Szlovákia): http://fhs.cuni.cz 

6. OZ Klíma t'a potrebuje (Szlovákia): https://klimatapotrebuje.sk 

7. Lodz Film School (Szlovákia): http://www.filmschool.lodz.pl/en/ 

8. Stowarzyszenie BoMiasto (Szlovákia): http://bomiasto.pl/ 

A projektet Csehország, Magyarország, Lengyelország és Szlovákia kormánya társfinanszírozza a Nemzetközi Visegrádi Alap visegrádi támogatásából. Az Alap küldetése a fenntartható közép-európai regionális együttműködésre vonatkozó elképzelések előmozdítása.

Projekt részletei
Azonosítószáma
22420112
Futamidő
8 hónap
Támogatás összege
23 040 EUR

Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121