Hírek & események

Milyen, az emberi létezést fenyegető kockázatokat rejt magában az antropocén kor, és milyen globális összefüggésekben vizsgálhatjuk mindezt? Milyen szerepe lehet a világbékének az antropocénra jellemző kihívások kezelésében?

Budapest–Róma A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) és a Collegium Hungaricum Róma rezidenciaprogramot indít a művészi kreativitás, az interdiszciplinaritás és a kulturális értékteremtés jegyében. A két intézmény együttműködésében létrejövő Római Hallgatói Rezidenciaprogram ünnepélyes szerződésének az aláírására október 21-én, a MOME Campusán került sor.

Ragyogj! – Ékszerek ideje címmel új időszakos kiállítás nyílt a Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ – Magyar Nemzeti Múzeumban 2024. október 18-án. A kiállításon a múzeum 222 éves gyűjteményének az ékességeit bemutató, az emberiség történetének 40 ezer évét felölelő válogatás mellett a MOME hallgatóinak és oktatóinak alkotásai is szerepelnek, sőt novemberben újabbakkal bővül a tárlat, valamint kapcsolódó eseményeket is rendeznek.

Milyen lesz a Jövő Egyeteme, a jövő egyetemistája, a jövő alkotója? A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) 2024-es nyílt napján többek között a Formatervezés, az Animáció, a Designkultúra, a Fotográfia és a Tárgyalkotás alapszakokat ismerhetik meg október 25-én mindazok, akik ellátogatnak a Zugligeti útra. Mindemellett felfedezhetik a régió egyik vezető kreatívipari egyetemének új kezdeményezéseit, inspiráló tereit, a sportolási lehetőségeket, a parkot, valamint természetesen a legjobb felvételiportfolió-alkotási tippekről sem maradnak le.

Mi a közös egy autóstopposban, egy melankolikus lányban, egy földönkívüli párban és egy ötvenen túli vidám asszonytrióban? Mindannyian olyan fotográfiák főszereplői, amelyeket a Peugeot 3008-as modellje inspirált. A francia autómárka és a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) egyedülálló együttműködésének eredményeként meghirdetett fotópályázat nyertes munkái október 21-22-én a MOME Campuson mutatkoztak be egy pop-up kiállítás keretében. A négy nemzetközileg elismert fotóművész, Legát Franciska, Rédling Hanna, Tar Ágnes és Máté Balázs munkáit Szombat Éva kurátor, a MOME Fotográfia szak oktatója formálta rendhagyó tárlattá.

Közös programok és kiállítások szervezése, közös gyakornoki program indítása is szerepel az MNMKK Magyar Nemzeti Múzeum és a MOME napokban aláírt együttműködési keretmegállapodásában, melynek első megvalósuló projektje az október 19-től látogatható Ragyogj! – Ékszerek ideje című időszaki kiállítás keretében lesz, amelyen MOME-hallgatók és -oktatók munkái is szerepelnek.

Mi a közös egy autóstopposban, egy melankolikus lányban, egy földönkívüli párban és egy ötvenen túli vidám asszonyduóban? Mindannyian olyan fotográfiák főszereplői, amelyeket a Peugeot 3008-as modell inspirált. A francia autómárka és a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) egyedülálló együttműködésének eredményeként meghirdetett fotópályázat nyertes munkáit október 21-22-én a MOME Campuson tekinthetjük meg. A négy nemzetközileg elismert fotóművész, Legát Franciska, Rédling Hanna, Tar Ágnes és Máté Balázs munkáit Szombat Éva kurátor keretezi.

A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala Szellemi tulajdon a mesterséges intelligencia korában című szakmai konferenciájával párhuzamosan, annak keretében látta vendégül a MOME a European Union Intellectual Property Office (EUIPO) ügyvezető igazgatóját, João Negrãót, valamint az SZTNH elnökhelyettesét, dr. Lábody Pétert.

Fejlesztő hegyező gyermekeknek, ékszerként újragondolt hallókészülék, mentális egészséget támogató videójáték, a lakók egészségügyi biztonságát szolgáló IoT rendszer, mesterséges intelligenciával támogatott kötőgép, valamint több városi revitalizációs projekt is szerepel az idei Stefan Lengyel Kiválósági Ösztöndíj nyerteseinek munkáiból nyíló kiállításon. A Sequences of Ideas: Shared Visions in Design című tárlat, mely az ösztöndíjasok harmadik bemutatkozó lehetősége, idén interaktívabb koncepcióval szólítja meg a nagyközönséget, az installáció pedig hűen a témákhoz újrahasznosított anyagokból, helyi gyártással és moduláris elemekkel készült. 

Október 15-én Sequences of Ideas: Shared Visions in Design címmel nyílik kiállítás a 2023/24-es tanévben Stefan Lengyel Kiválósági Ösztöndíjban részesült hallgatók munkáiból a MOME Campuson.

Egy, a gyermekvédelmi intézményrendszer designszempontú átalakítási lehetőségeiről szóló kutatás, valamint a szociális és inkluzív alapú designszemléletet és -módszertant szem előtt tartó, társadalmilag, ökológiailag, urbanisztikailag is fenntartható rendszer kifejlesztése szerepel az idei Egyetemi Kutatói Ösztöndíj Program Kooperatív Doktori Programja (EKÖP KDP) nyertes pályázatai között.

Az Arts Thread, a feltörekvő tervezők és művészek vezető digitális platformja ötödik alkalommal rendezi meg a Global Creative Graduate Showcase-t, amely a világ bármely pontján művészeti vagy design szakon végzett hallgatók legizgalmasabb diplomaprojektjeit listázza. Idén több mint ötezer hallgató töltötte fel a diplomamunkáját, amelyek közül az Arts Thread független szakértői zsűrije választotta ki a szűkített listát. Erre szavazhat most a közönség. A 2024-es shortlistre tizenegy frissen végzett MOME hallgató is felkerült!
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121