EJTECH: XENOPTYX I Kiállítás

Date:
A XENOPTYX újmédia installációban a neoanalóg ágensek által felsejlő formák és mintázatok jelennek meg. Az apofén, egymással össze nem függő jelenségeknek, időalakzatoknak, áttűnéseknek jelentést tulajdoníthatunk, amelyek a szüntelenül változó, áramló és illanó állandóságra, a nyelv determináltságára ébresztenek rá.

A techno-organikus rendszer Act-jei öntranszformáló entitássá szövődnek, amelynek output-jai és input-jai egymáshoz vannak patchelve. A dinamikus, eredendően összefonódott és performatív metaanyag folyamatosan fraktálszövetté formálja magát.

A triptichon XREEN-jei teret és időt adnak a szemlélődésre, az ismeretlenre való rácsodálkozásra, és a megismerés felfedezésére. A nonlineáris, rekurzív, expresszív protoírás eszköze által megkérdőjelezi a nyelvünk és fogalomrendszerünk korlátait, utat nyitva egy új anyagiság kibontakozásához.

Az EJTECH (Kárpáti Judit Eszter - Esteban de la Torre) fókuszában a materialitás, a technológia és az ember kapcsolata áll. Az anyagkutatás által vezérelve performatív installációkat, többcsatornás hangszobrokat és dinamikus textilfelületeket készítenek. Munkáik állandó fordítások a különböző anyagok, terek és hangok időbeliségei között. Személyes kozmológiájuk eleme az új materializmus filozófiája, a szómaesztétika, holonikus elméletek, és a technospiritualizmus.

 

2022. május 18 - június 10.
Megnyitó: 2022. május 18., 18:00 óra
A kiállítás 2022. június 10-ig látogatható.

Tovább a Facebookra: https://www.facebook.com/ejtechnology 

More news

Látványos videó készült az XX Trianguli (XX Tri) nevű vörös óriáscsillag felszínén megjelenő csillagfoltok időbeli változásáról, amelyet a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) adattudósai, Radványi Ádám és Varga Viktor készítettek. A Leibniz-Institut für Astrophysik Potsdam (AIP) és a HUN-REN Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont Csillagászati Intézetének kutatói 16 éves méréssorozat alapján rekonstruálták a vörös óriáscsillag felszínén megjelenő, az átlagosnál hűvösebb területek, úgynevezett csillagfoltok időbeli változását, melyet a két szakember adatvizualizációs animációval tett közérthetővé.

Milyen terápiás hatása lehet egy szép virtuális természeti sétának vagy a kertészkedésnek az immerzív térben? Többek közt ezekre a kérdésekre keresi a választ a MOME FutureCare Labban a Bakk Ágnes Karolina PhD vezetésével zajló Zenctuary VR+ projekt, amely kiemelkedő, közel 1 millió eurós támogatást nyert a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal HU-rizont pályázatán. Az egészségügyi intézmények számára fejlesztett virtuális természeti környezet, amely a tervek szerint rehabilitációs és diagnosztikai célokat is szolgál, javítani tudja majd a betegek ellátását, az idősek életminőségét, elősegíti a regenerálódást, és csökkenti az egészségügyi dolgozók terhelését.

„Nagy megtiszteltetés számomra, hogy a MOME Doktori Iskola vezetőjeként folytathatom a munkámat egy olyan intézményben, amely mindig is az innováció, a kreativitás és a minőség szinonimája volt” – ezekkel a szavakkal fogadta el Szalontai Ábel egyetemi tanár kinevezését a Doktori Iskola élére, mely mostantól 2025. december 31-ig szól.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121