Innovációs képesség fejlesztési eszköz
Célja, hogy ezek segítségével kidolgozzon egy fejlesztőeszközt a vállalkozói siker támogatására. Doktori kutatásának várhatóan kettős eredménye lesz: a szervezeti jövőbiztosítás átfogó megértése és egy stratégiai keretrendszer, amely erősíti az innovációs kapacitást és vállalkozói sikerességet Magyarországon.
Az induló vállalkozások a globális gazdaság létfontosságú elemei, az ökoszisztéma értéke meghaladja a 7,6 billió dollárt, ami számos G7-ország egyéni GDP-jét is felülmúlja (GSER, 2023). Az induló vállalkozások nagy gyakorisága ellenére sikerességi arányuk továbbra is szerény. Ez a tanulmány a vezetés és a mentalitás szemszögéből igyekszik demisztifikálni az induló vállalkozások sikerének elemeit. Az alapítók és csapataik mentális kereteire, döntéshozatali jellemzőire és interperszonális készségeire összpontosít, mint a siker katalizátoraira. Az északi unikornis startupok sikereinek elemzésére támaszkodva a kutatás célja az innovációs kompetenciafejlesztés eszközének (Innovation Competence Development Tool) kidolgozása.
Ez az eszköz nem csak felismeri, hanem rangsorolja is a fenntartható növekedés és innováció szempontjából kritikus interperszonális készségeket és kognitív tulajdonságokat.
A finnországi és magyarországi induló vállalkozások értékelésével a tanulmány platformot biztosít a kultúrák közötti vállalkozói készségek értékeléséhez, és betekintést nyújt a tartós vállalkozói és vezetői siker receptjébe.
A várt eredmény kétszeres hozzájárulást jelenthet: a szervezeti jövőbiztosság átfogó portréját és a vállalkozói szférán belüli innovációs kapacitás növelésének stratégiai eszközét.
Vállalati szakértő: Szabadhegy Péter János
Partner: Jövőképesség Obszervatórium Nonprofit Kft.