UGRÁS A JÖVŐBE!
Kreatív alkotói pályázat fiataloknak
A pályázat regisztrációs határidejét március 14-ig meghosszabbítottuk!
Tervezd te a jövőt!
Hogyan képzeled el a világot 20 év múlva? Mesterséges intelligencia, környezeti változások, idegen létformák... Vajon pozitív vagy negatív irányba változik a világ? Utópia vagy disztópia vár ránk?
Oszd meg velünk az általad elképzelt jövőt, tervezz csapatoddal olyasmit, ami szerinted 20 év múlva, 2041-ben válik majd valósággá!
Milyen lesz az élet a jövő sulijában? Milyen eszközök segíthetik a jövőben a tanulást és az oktatást? Milyen szakmákban dolgoznak majd az emberek 20 év múlva? Hogyan változik meg környezetünk? És vajon hogyan hat ez majd például a szünidő eltöltésére?
A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) kreatív pályázatot hirdet, amelyre olyan 7-10. osztályos, magyarországi és határon túli tanulókból álló csapatok jelentkezését várjuk, akik megosztják velünk a jövőről alkotott elképzeléseiket.
Legyen szó akár rajzról, kisfilmről, fotókról, írásról vagy 3D makettekről, nyitottak vagyunk az iskolai élethez és a szünidőhöz kapcsolódó, jövőről szóló kreatív ötletekre. Célunk, hogy megmutassuk, csak egy jó gondolat kérdése és bárkiből lehet designer vagy jövőkutató!
PÁLYAMUNKÁK
A pályázatra a csapatok 2021. február 1-től március 14-ig regisztrálhatnak. A felhívásra készített pályázati anyagokat a regisztrációs időszak lezárását követően, egészen április 25-ig fogadjuk. Az alkotások készülhetnek hagyományos, analóg vagy digitális eszközökkel, de akár a kettő ötvözésével is. Az első fordulón továbbjutott csapatok saját alkotásaikat egy MOME designer oktató és egy hallgatósegítségével fejleszthetik tovább.
Mivel lehet nevezni?
A pályázóktól azt kérjük, hogy mutassák be a jövő világát, a tervezzenek tárgyat, alkalmazást, szolgáltatást az alábbi eszközök segítségével:
- hagyományos, analóg: kreatív rajz-festés, kollázs, hajtogatás, makett építés
- digitális: film, fotósorozat, animáció, gif, digitális kollázs, 3D számítógépes modell, kreatív alkotó applikáció
- a kettő ötvözése: 3D nyomtatás, videóhoz, fotóhoz készített díszlet, terepasztal, stb.
A formai követelményekre vonatkozó részletes információkat az oldal alján, a pályamunkák leírásában találhatók.
A beérkezett pályamunkákat mindkét fordulóban neves szakemberekből álló zsűri értékeli.
JELENTKEZÉS
Meghosszabbított regisztrációs határidővel, 2021. március 14-ig várjuk a 2-5 főből álló csapatok jelentkezését.
Mivel csapatmunkáról van szó, itt a lehetőség, hogy különböző tudású és érdeklődési körű diákok álljanak össze, ötleteljenek közösen, és mindenki azt adja bele, amit szeret és amiben jó - legyen az a tervezés, rajzolás, fotózás, filmezés vagy az írás. A csapatok munkáját támogathatja egy felnőtt segítő, aki lehet pedagógus, családtag, ismerős.
A regisztrációt követően a csapatok egy online felkészítő programon vehetnek részt, amely segítséget nyújt a pályamunkák elkészítéséhez.
A pályázaton való részvétel regisztrációhoz kötött! A jelentkezés részletes feltételei az oldal alján, a Részletes pályázati tájékoztató címszó alatt találhatók.
A pályázati regisztráció az alábbi linkekeken érhető el:
Regisztráció a felnőtt segítőknek
(egy felnőtt segítő több csapatot is támogathat, ebben az esetben minden általa kísért csoport külön regisztrációja szükséges)
A PÁLYÁZAT DÍJAZÁSA
Diákoknak, csapatoknak:
- A FreeDee Printing Solutions Kft. által felajánlott Craftbot Plus Pro 3D nyomtató
- A pályázat díjazása: Canon IVY REC akciókamerák
Felnőtt segítőknek:
- Ingyenes részvétel egy MOME OPEN tanfolyamon a 2021-es évben (felhasználási feltételek)
LEGFONTOSABB IDŐPONTOK
Regisztráció: 2021. február 1 - március 14.
Online felkészítő program: 2021. március 19., 17:30-18:30
Pályamunkák feltöltése: 2021. április 25.
1. forduló eredményhirdetés: 2021. május 7.
2. forduló workshop: 2021. június 7-11.
2. forduló eredményhirdetés: 2021. június 11.
A kérdéseket és észrevételeket az alábbi e-mail-címre várjuk: info.ugras@mome.hu
Ugorjunk együtt a jövőbe!
A pályázat fő támogatója:
A pályázat támogatója:
A pályázat szakmai partnere:
Részletes pályázati tájékoztató
A Pályázók/Törvényes képviselők, a Felkészítők a Pályázat benyújtásával az alábbi feltételeket tudomásul vették és elfogadták.
A Kiíró a jelen pályázati kiírást indokolási kötelezettség nélkül egyoldalúan jogosult módosítani,amelyről értesíti a Pályázókat/Felkészítőket.
Regisztráció
A regisztrációs időszak: 2021. február 1-március 14-ig tart.
Kik jelentkezhetnek?
- Minimum 2, maximum 5 főből álló csapatok jelentkezését várjuk.
- A csapattagok életkora a megadott korcsoporton belül lehet vegyes.
- A csapat állhat iskolatársakból vagy iskolán kívüli baráti társaságból is, amennyiben mindenki 7-10. osztályos tanuló.
- Magyarországi és határon túl élő magyar diákok számára egyaránt nyitott a pályázat.
- Igény szerint csapatonként egy felnőtt segítő, facilitátor kísérheti a diákok munkáját, aki létszámon felül vesz részt a munkában.
- A csapat minden tagjának külön regisztrációs űrlapot kell kitöltenie.
- Egy gyerek csak egy csapatban vehet részt.
- Egy csapatnak csak egy felnőtt segítője lehet.
- A felnőtt segítő csak a 18. életévét betöltött és érettségivel rendelkező személy lehet.
- Egy felnőtt segítő több csapat munkáját is segítheti. Ebben az esetben annyi regisztrációt kell kitöltenie, ahány csapatnak segít (csapatnév megjelölésével).
- A regisztrációhoz az alábbiakra lesz szükség:
- Google felhasználói fiók (a regisztrációs űrlap kitöltéséhez)
- Szülői Hozzájáruló Űrlap kitöltése, és a regisztrációs űrlapra feltöltése (innen letölthető), amely minden csapattag esetében kötelező.
- Iskolai keretek között induló csapat esetén Intézményi Hozzájáruló Nyilatkozat kitöltésére és a regisztrációs űrlapra feltöltésére (innen letölthető)
- Adatkezelési Tájékoztató megismerése (innen letölthető)
- A kitöltött és aláírt nyilatkozatok postán elküldése, 2021. február 28- ig az alábbi címre:
- Címzett: Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, 1121 Budapest, Zugligeti út 9-25., Megjelölés: Ugrás a jövőbe
Sikeres regisztráció esetén a megadott e-mail-címre visszaigazoló levelet küldünk. Azon pályázók/segítők, aki a pályázati felhívásban foglalt feltételeknek nem felelnek meg, automatikusan kizárásra kerülnek.
Online felkészítő program a gyerekeknek: webinárium és letölthető inspirációs anyagok és letölthető módszertani útmutató a felkészítő segítő felnőttek számára
Az online felkészítő program időpontja: 2021. március 19., 17:30-18:30, melyre a regisztrációt követő, visszaigazoló e-mailben megadott linken keresztül lehet csatlakozni. Egy link több eszközről is használható.
A pályázat előkészítő szakaszában a gyerekeket, a segítő felnőtteket és a tanárokat külön programmal várjuk.
A gyerekeknek az alábbiakkal készülünk:
- 30 perces webinárium, melynek keretében a résztvevő gyerekek a MOME tanáraitól módszertani segítséget kapnak az alábbiakban: Hogyan érdemes tervezni? Hogyan lehet csapatban együtt gondolkodni és megvalósítani a pályázatra kigondolt terveket? A webinárium során gyerekeknek lehetőségük lesz kérdezni is.
- Letölthető inspirációs anyag, mely segíti a felkészülést.
A segítő felnőtteknek és pedagógus kollégák számára letölthető módszertani anyagot állítunk össze, mely tartalmazza a pályázat értékelési szempontjait és a gyermekeknek szánt anyagokat is.
A felkészítő program részleteiről a résztvevők e-mailben kapnak értesítést.
Pályamunkák
A pályamunkák feltöltési határideje: 2021. április 25.
A pályamunkának minden esetben tartalmaznia kell:
- az ötletet jól bemutató vizuális produktumot (amely lehet analóg, digitális, vegyes)
- az ötletet szövegszerűen is támogató kerettörténetet
- az ötlet kialakulását magyarázó képi inspirációs anyagot (gyűjtés, pl. Pinterest board)
A pályamunkák formai követelménye:
Vizuális produktum:
- max. 5 db A4 vagy A3 vagy A2 méretű lap,
- és/vagy 1 db makett, amely nem haladja meg a 500 x 300 x 350 mm-es méretet. (A fizikailag felépített, kész makett nem része a beküldendő pályázati anyagnak, erre a pályázat során nem tartunk igényt. A kész műről csak maximum 10 db fotót kérünk.)
- és/vagy egy kisfilm. A kisfilm hossza maximum 2 perc lehet. Az anyag az arra előzetesen megjelölt linken tölthető fel. Emellett kérjük, hogy a videós anyagot egy nem listázott YouTube-videóként is tegyék számunkra elérhetővé!
Kerettörténet:
- Egy A4-es oldal terjedelmű kreatív írás, kerettörténet - 2000 karakter, 1,5-es sorköz, Times New Roman betűtípussal szedve.
- A kreatív írásban a gyerekek élményszerűen, történetbe ágyazva mutassák be a pályamunka koncepcióját.
Inspirációs anyag (Pinterest board):
- maximum 20 db fotó,
- Olyan képeket várunk, melyek inspirálták a csapatokat a probléma meghatározásában, az ötletelésben és a megvalósításban. A képekhez megjegyzésben kérjük feltüntetni, hogy melyik képet miért választották, miben jelentett segítséget.
A pályamunkák egy előre megadott linken tölthetők fel. Az anyagok feltöltése csak egy körben, egyszerre történhet. Dokumentumok utólagos pótlására nincs lehetőség.
A beérkezett pályamunkákat mindkét fordulóban neves szakemberekből álló zsűri értékeli.
Az értékelési szempontok közül a legfontosabbak a jó ötlet, a kreatív megoldás és az igényes kivitelezés.
A 10 legjobb pályamunka jut tovább a 2. fordulóba.
Az 1. forduló eredményéről e-mailben értesítünk minden résztvevőt. A 2. fordulóba bekerülő csapatok listáját közzétesszük a honlapon.
Eredményhirdetés: 2021. május 7.
A Pályázat 1. és 2. fordulójában benyújtásra kerülő Pályaművek kapcsán a Pályázók/Törvényes képviselők/Segítő felnőttek tudomásul veszik, hogy a Pályázók/segítő felnőttek által létrehozott szellemi alkotások tekintetében a pályázat kiírója, azaz a MOME jogosult külön írásbeli engedélye hiányában is az alkotásokat külön díjazás nélkül, határozatlan ideig, területi korlátozás nélkül felhasználni a saját oktatási, kutatási, kommunikációs és dokumentációs céljaira. A MOME vállalja, hogy a Pályaművek tekintetében, annak későbbi felhasználása esetén köteles a Szerzők (Pályázók és Segítő felnőttek), illetve amennyiben Iskola keretek között pályáznak, az Intézmény nevét is feltünteti. A Pályázat 2. fordulóján kiválasztásra kerülő pályaművek felhasználási jogait a Pályázók/Törvényes képviselők/Segítő felnőtt, illetve a MOME külön szerződésben rendezi.
2. forduló
Május 8 - június 6. között a továbbjutó csapatok az 1. fordulóra beadott pályamunkáikat fejlesztik tovább a MOME mentoraival.
Ismerkedéssel, ötleteléssel, a fejlesztési lehetőségek felmérésével fognak telni az online konzultációk.
Ezt követően egy egyhetes intenzív online workshopot tartunk, melynek keretében a csapatok megvalósítják továbbfejlesztett, megtervezett alkotásaikat. A MOME mentorok folyamatosan segítik az alkotást és felkészítik a csapatokat pályamunkák prezentálására.
A hét során a segítő felnőttek, a csapat tagjaként módszertani képzésben végigkövethetik azt a design gondolkodás alapú tervezés- és oktatás mószertant, ami alapján a mentorok a pályamunkákat a csapat bevonásával továbbfejlesztik.
Az intenzív workshop időpontja: 2021. június 7-11.
A workshop végén, június 11-én, minden csapat online bemutatja a zsűrinek az elkészített pályamunkáról készített prezentációját.
Nyilvános eredményhirdetés: 2021. június 11.