Biomimicry – Sustainable Innovation Inspired by Nature Yael Helfman Cohen előadása

Hogyan meríthet inspirációt a természetből egy tervező? A természet hatalmas tudásforrás, az innováció mozgatórugója is lehet. Yael Helfman Cohen, a Tel-avivi Egyetem neves kutatója a témát előadásában mutatja be. A természet ihlette innováció mára strukturált módszertanná vált, az előadás pedig fenntartható és újszerű megoldásokkal, történetekkel és bemutatókkal vezet be a biomimetika és biomimikri tudományábe, ösztönözve az új gondolkodásmódot. Végül olyan eszközöket is megismerhetnek az érdeklődők, amelyekkel természetalapú megoldásokat lehet keresni.
Cohen a természetben megfigyelhető formák, folyamatok és rendszerek tanulmányozásával foglalkozik, célja, hogy ezekből fenntartható tervezési megoldásokat alakítson ki. A szakember a Tel-avivi Egyetemen szerzett PhD-fokozatot a biomimikri design módszertanának területén, s jelenleg ugyanott oktat és kutat. A MOME Zero kezdeményezéseként megvalósuló létrejött esemény a Global Voices at MOME program támogatásával valósul meg, a prezentáció után a szakember Barcza Dániellel beszélget, és természetesen a közönség kérdéseire is válaszol
☞ Időpont: 2024.november 12., kedd, 17:30 óra
☞ Helyszín: Auditórium
További események
Banzi az open source technológia úttörője, aki húsz évvel ezelőtt alapította a nyílt forráskódú hardverplatformot, amely világszerte forradalmasította az elektronika oktatását, a kreatív technológiai fejlesztéseket. Open Sourcing Innovation című előadásában a nyílt innováció hatásáról, a design, az oktatás és a makerközösségek jövőjéréről beszél majd, ezt pedig kötetlen beszélgetés követi.
A Film Tudásközpont és az Animáció szak közös Artist Talk eseménysorozatának a következő vendégei Csáki László és Felszeghy Ádám, a Kék Pelikan alkotói.
A MOME Doktori Iskolája tisztelettel meghívja Önt Hosszu Erzsébet építőművész doktori védésére.