Biomimicry – Sustainable Innovation Inspired by Nature Yael Helfman Cohen előadása

Hogyan meríthet inspirációt a természetből egy tervező? A természet hatalmas tudásforrás, az innováció mozgatórugója is lehet. Yael Helfman Cohen, a Tel-avivi Egyetem neves kutatója a témát előadásában mutatja be. A természet ihlette innováció mára strukturált módszertanná vált, az előadás pedig fenntartható és újszerű megoldásokkal, történetekkel és bemutatókkal vezet be a biomimetika és biomimikri tudományábe, ösztönözve az új gondolkodásmódot. Végül olyan eszközöket is megismerhetnek az érdeklődők, amelyekkel természetalapú megoldásokat lehet keresni.
Cohen a természetben megfigyelhető formák, folyamatok és rendszerek tanulmányozásával foglalkozik, célja, hogy ezekből fenntartható tervezési megoldásokat alakítson ki. A szakember a Tel-avivi Egyetemen szerzett PhD-fokozatot a biomimikri design módszertanának területén, s jelenleg ugyanott oktat és kutat. A MOME Zero kezdeményezéseként megvalósuló létrejött esemény a Global Voices at MOME program támogatásával valósul meg, a prezentáció után a szakember Barcza Dániellel beszélget, és természetesen a közönség kérdéseire is válaszol
☞ Időpont: 2024.november 12., kedd, 17:30 óra
☞ Helyszín: Auditórium
További események
A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem egy évvel ezelőtt ökológiai és oktatási céllal hozta létre a saját méhészetét, hogy az egyetem közössége ne csak a szavak szintjén, hanem a gyakorlatban is tegyen a természeti környezetért, a méhekre épülő foglalkozásokkal és oktatási tevékenységgel pedig a hallgatók szemléletét is formálja.
Hogyan léphetünk kapcsolatba az adatokkal a pusztán kvantitatív megközelítésen túl? Hogyan alakítja az adatokkal való alkotás a térhez, anyagszerűséghez és a megtestesült tapasztalathoz fűződő viszonyunkat?