Emerging Technology Conference 2024 - Technology, Nature, and the Blurring Boundaries

Hogyan formálódik világunk a technológia és a természet közötti kapcsolat fejlődésével, az azok közötti határok elmodásával? A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem egynapos konferenciája ezeket a kérdéseket vizsgálja „Technológia, természet és az elmosódó határok" című konferenciáján, ahol a természet és a legújabb technológiák dinamikus keresztmetszetének kérdéseit fedezhetik fel a résztvevők. 

Témánk lesz  

  • a biofilikus tervezési keretrendszerek működése,  
  • a technológiával támogatott természetélmények tervezése,  
  • az egészség és jólét megközelítése a tervezésben,  
  • a fenntartható anyaghasználat a biofilikus tervezésben, valamint  
  • a spekulatív tervezés a jövő természeti tájairól. 

Az esemény, amelyre oktatókat, kutatókat, ipari szakembereket és diákokokat várunk. a művészet, a design és az új technológiák találkozását, a téma különböző, kritikus szempontjainak megvitatását segíti. Fedezd fel a természet és az emergens technológiák közötti szimbiotikus kapcsolatot, és azt, hogy ezek a területek hogyan definiálják újra a fenntarthatósághoz való hozzáállásunkat!  
 
A programok alkalmával különböző nézőpontok találkoznak és szinergiák alakulnak ki, elősegítve az oktatási intézmények és vállalkozások közötti együttműködést. Célunk kutatócsoportok, partneri kapcsolatok és együttműködések létrehozása, amelyek a természethez, fenntartósághoz való hozzáállásunkat az élhető jövő irányába mozdítják elő. 
 
Fedezzük fel közösen a technológiában rejlő lehetőségeket, kihívásokat, gondoljuk át együtt az MI tükrében felmerülő etikai kérdéseket.  

 
A rendezvény elsődlegesen angol nyelven zajlik majd, magyar nyelvű látogatóink számára tolmácsgépet biztosítunk.  
 
Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk!  
 
További információ IDE KATTINTVA érhető el.  

2024.11.26
09:00 - 20:00

Esemény információ

Dátum: 2024. november 26.
Helyszín: MOME TWO (T_007, T_014)

További események

2026.03.04
10:00
Több száz szakembert adott a magyar kreatíviparnak a szak. Hazai és külföldi designmárkák stratégái, kortárs művészeti galériák munkatársai, a társadalmi integrációt elősegítő nonprofit projektek vezetői vagy éppen doktorált kutatók és egyetemi oktatók – ők mind a MOME menedzserképzésének az egykori hallgatói. A szakmai teljesítmények között szerepel a Velencei Biennálé Magyar Pavilonjának a kurátori munkája, Beton.Hofi új klipjének a produceri feladatköre vagy éppen OIEE (Kocsis Bence) multimédia-sikertörténete. A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) átfogó menedzserképzése, amelyben egyesül a gazdasági és a művészeti tudás, a kreatív és az üzleti szemlélet, idén negyven-, a két évvel ezelőtt angol nyelvű képzéssé vált Design- és művészetmenedzsment MA program pedig tizenöt éves évfordulóját ünnepli. A jubileumi évet számos programspecifikus rendezvénnyel, köztük a március 4-i MOME KIKI finisszázzsal teszi emlékezetessé a szak.
2026.03.04
10:00 - 22:00
Dupla évfordulót ünnepel a MOME menedzserképzése! 2026-ban kettős jubileumot ünnepel a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) menedzserképzése. Az intézmény jogelődjében, az Iparművészeti Főiskolán 1986 februárjában indult a művészeti menedzserek képzése. A képzés máig két sávon fut: egyetemi diplomát nyújtó nappali formában, illetve heti egynapos továbbképzésként. Az évtizedek során mindkét forma megújult. A nappali képzés eleinte ötéves, osztatlan Designmenedzsment (DM) verzióban designereknek adott a másodszakjukon menedzsment ismereteket. A bolognai átállás során ebből született meg a Design- és művészetmenedzsment MA szak (DMM). Ez a mesterképzés minden – gazdasági, bölcsész, művészeti vagy társadalomtudományi – alapszakos diplomázó előtt nyitott, eddig kétszáz hallgató végezte el, és idén diplomázik a 15. évfolyam. A képzés két éve angol nyelven zajlik Art and Design Management MA (ADM) néven, a MOME további öt angol nyelvű mesterszakjával karöltve. A nappali formával párhuzamosan, máig népszerű a posztgraduális menedzserképzés. Az egykori tanfolyam szakirányú továbbképzésként van akkreditálva, kétféle specializációval választható, Múzeumi és Kultúramenedzsment (MUKUME) néven.
2026.03.06
14:00
A MOME Doktori Iskolája tisztelettel meghívja Önt Horányi Péter filmkutató doktori védésére.