A MOME közössége is részt vesz az árvízi védekezésben

Dátum: 2024.09.18
Kollégáink, oktatóink, hallgatóink a napokban megmutatták, hogy mire képes a MOME, ha krízishelyzetről van szó. A héten önkéntesként dolgoztak Vácon, és homokzsákok töltésével támogatták az árvízi védekezésben részt vevő hivatalos szervek munkáját a védvonalakon. A készültségben – amely sajnos még jó pár napig fennáll – minden segítő kézre szükség van, a MOME pedig ismét bizonyítja, hogy nemcsak tudásban erős, hanem abban is, hogy azonnal cselekedni tud, amikor szükség van rá.

Az egyetem vezetői, a rektor, a fenntartó és a vezérigazgató, értesülve a drámai árvízhelyzetről, azonnal összefogásra hívták az egyetemi polgárságot. A MOME dolgozóiból és hallgatóiból álló elhivatott önkéntes csapat hamar létrejött: szinte órák alatt több tucat ember jelentkezett segíteni. A napot tegnap is, és ma is Vác Szérűskert városrészében kezdték, ahol a város homokzsáktöltő pontot állított fel, és ahol a védelmi munkák folyamatosan zajlanak. 

„Büszkék vagyunk rá, hogy a MOME polgárai bármikor felelősen és aktívan dolgoznak azért, hogy segítsenek egy nehéz helyzetben” – mondta Koós Pál rektor, hozzátéve, hogy legyen szó árvízről, a háború sújtotta térségből menekülők megsegítéséről vagy erdőtelepítésről, a MOME polgárai tettekkel mutatják meg, hogy számukra milyen fontos érték az összefogás, a szolidaritás és a segítségnyújtás a bajban. 

További hírek

Kevés művészeti ágban öröklődik olyan töretlenül a tradíció, mint a japán kerámiaművészetben. A MOME Tárgyalkotás szak hallgatói 2025 márciusában rendkívüli lehetőséget kaptak, hiszen az egyik leghíresebb kortárs japán keramikusmester, XI. Ohi Toshio Chozaemon tartott mesterkurzust egyetemünkön. A műhelymunka során a résztvevők nemcsak a világhírű Ohi-kerámia készítési technikájával ismerkedhettek meg, hanem egy autentikus japán teaszertartáson is részt vehettek.

Tizennégy, az ország legkülönbözőbb pontjáról érkező, különböző hátterű középiskolai tanár részvételével indult el a Tiéd a holnap pedagógus-ösztöndíjprogram.

Élsport, ambíció, feszültség, extrém lelki és fizikális terhelés – ezeket a témákat dolgozza fel Tőkés Anna Az utolsó dobás című filmje, amelyet beválogattak a világ egyik legrangosabb animációs szemléje, az Annecy Nemzetközi Animációs Fesztivál diplomafilmes versenyprogramjába. A rendezvény mindeközben idén a magyar animáció előtt tiszteleg, bemutatva Magyarország filmiparát, alkotóit, stúdiót és iskoláit.