A MOME tervezői is ott voltak az idei Heimtextil szakvásáron

Dátum: 2023.01.18
MOME Pattern címmel állított ki a nagy múltú Heimtextil szakvásáron a Divat- és textiltervezés szak Frankfurtban. A január 14. és 17. között megrendezett vásáron a MOME standján öt évfolyam hallgatói munkáit tekinthették meg a látogatók.

A frankfurti Heimtextil vásárt évente rendezik azzal a céllal, hogy a szakma elé tárják a legfrissebb textiltrendeket. A négy napos rendezvényen a fókuszban a lakástextilek állnak, a látogatók külön szekciókban tekinthetik meg a bútorhuzatokat, függönyöket, szőnyegeket, fali textileket, ágyneműket... A vásárra a világ minden tájáról érkeznek márkák és tervezők, és az iparág minden szegmense képviselteti magát, így a textilesek mellett többek között ipari gépeket gyártó és szoftverfejlesztő cégeket is találunk.  

 

A kiállítók mellett az eseményen rengeteg programon lehet részt venni, előadások, beszélgetések, és kiállítások is látogathatók. A Heimtextil ráadásul javarészt offline formában valósul meg, fotózni például sok helyszínen tilos – ezért aki ellátogat rá, az valóban elsőkézből, exkluzív értesül a legújabb trendekről! 

Ebben lehetett része a MOME csapatának is, akik a Designer Hall-ban a MOME Pattern nevű standon állítottak ki.  Az esemény kiváló alkalmat biztosított arra, hogy a szak és a hallgatók értesüljenek a szakmai aktualitásokról, kapcsolatot építhessenek, és széleskörűen bemutassák alkotásaikat. A standon öt évfolyam textil nyomó szakos hallgatóinak alkotásai voltak láthatók, körülbelül 300 darab munka, 60x60 centiméteres papírra nyomtatott formátumban.  

 

A kiállításon Bényei Tünde DLA, a mintatervező szakirány vezetője, Balázs Viola művésztanár és Hoover Laura Clara, Geszti Vera, valamint Németh Veronika mesterszakos hallgatók képviselték Egyetemünket.  

További hírek

A Q&Alumni sorozat első epizódjának vendége Tőkés Anna, MOME Animáció szakos alumna, aki nemrég Az Utolsó Dobás című diplomafilmjével szerepelt az Annecy Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon. A videóból többek között kiderül, hogyan emlékszik vissza az egyetemi éveire, milyen projektekben vett részt a MOME-n, és még a sütési tudományába is bepillantást nyerhetünk.

Hogyan lehet jobban kihasználni a tömegközlekedési infrastruktúrát, milyen lenne az igazán gyors életmentő eszköz, miként menthetjük meg a mezőgazdaságot méhek hiányában... formatervező hallgatóink válaszai a világ egyik legismertebb formatervezési versenyén, a Red Dot Award Design Concept kategóriájában értek el kiemelkedő eredményeket. A nemzetközi mezőnyben hét, a MOME Red Dot nevezési programjába bejutó mentorált projekt kapott elismerést, köztük diplomamunka és féléves egyetemi projekt is.

Az egyetem jelenéről, jövőjéről, az igazi MOME-identitásról és az álmokról is szó esett az idei diplomaosztón, amelyen nemcsak háromszázhúsz hallgató vehette át diplomáját, de új hagyományokkal is gazdagodott az egyetem legszebb ünnepe. Az eseménynek ezúttal a RaM-ArT Színház adott otthont, ahol az alapszakos és mesterszakos végzősök mellett rektori különdíjasokat, jubilálókat, valamint a Wartha-díj és az Etikus Építészeti Viselkedés Díj kitüntetettjeit is köszöntték. Ilyen volt a MOME Diplomaosztója 2025–ben!