A MOME tervezői is ott voltak az idei Heimtextil szakvásáron

Date:
MOME Pattern címmel állított ki a nagy múltú Heimtextil szakvásáron a Divat- és textiltervezés szak Frankfurtban. A január 14. és 17. között megrendezett vásáron a MOME standján öt évfolyam hallgatói munkáit tekinthették meg a látogatók.

A frankfurti Heimtextil vásárt évente rendezik azzal a céllal, hogy a szakma elé tárják a legfrissebb textiltrendeket. A négy napos rendezvényen a fókuszban a lakástextilek állnak, a látogatók külön szekciókban tekinthetik meg a bútorhuzatokat, függönyöket, szőnyegeket, fali textileket, ágyneműket... A vásárra a világ minden tájáról érkeznek márkák és tervezők, és az iparág minden szegmense képviselteti magát, így a textilesek mellett többek között ipari gépeket gyártó és szoftverfejlesztő cégeket is találunk.  

 

A kiállítók mellett az eseményen rengeteg programon lehet részt venni, előadások, beszélgetések, és kiállítások is látogathatók. A Heimtextil ráadásul javarészt offline formában valósul meg, fotózni például sok helyszínen tilos – ezért aki ellátogat rá, az valóban elsőkézből, exkluzív értesül a legújabb trendekről! 

Ebben lehetett része a MOME csapatának is, akik a Designer Hall-ban a MOME Pattern nevű standon állítottak ki.  Az esemény kiváló alkalmat biztosított arra, hogy a szak és a hallgatók értesüljenek a szakmai aktualitásokról, kapcsolatot építhessenek, és széleskörűen bemutassák alkotásaikat. A standon öt évfolyam textil nyomó szakos hallgatóinak alkotásai voltak láthatók, körülbelül 300 darab munka, 60x60 centiméteres papírra nyomtatott formátumban.  

 

A kiállításon Bényei Tünde DLA, a mintatervező szakirány vezetője, Balázs Viola művésztanár és Hoover Laura Clara, Geszti Vera, valamint Németh Veronika mesterszakos hallgatók képviselték Egyetemünket.  

More news

Miért lehet vonzó a MOME a fiatalok számára? Ezt a kérdést járta körbe a 8. Konnekt Live pályaorientációs fesztiválon a MOME-t képviselve Ruppert Dániel, formatervező, oktató, Svarcz Enikő Animáció szakos hallgató, Parag András Textiltervezés BA szakos hallgató és Sirály Dóra grafikus, MOME-alumna. Többek között arról beszélgettek a 16-20 éves korú közönséggel, hogy miről szól egy adott szak, hogyan lehet bekerülni a MOME-ra, és milyen karrierlehetőségek várhatók az egyetem elvégzése után.

AR-szimpózium, Zenctuary VR+, Waterside Voices – csak néhány azok közül az izgalmas kutatási projektek közül, amelyek számára a MOME Pályázati és Fejlesztési Igazgatóság sokmilliós forrást szerzett az elmúlt évben. Ezek között van a városfejlesztés, a természetvédelem, a kortárs tánc, valamint az egészségügy terén fejlesztett innovatív VR-technológiai kutatás is. A MOME számára kiemelt fontosságú, hogy a 21. század komplex kihívásaira válaszoló projektjei változó finanszírozási környezetben is megvalósuljanak, ezért a pályázati források feltárása és azok hatékony kihasználása stratégiai jelentőségűvé vált.

Közel kilencven pályázat érkezett a MOME Tiéd a Holnap – A jövő kreatív tehetségeiért 2025–ös ösztöndíjprogramjára. A jelentkezők személyes meghallgatása január 10–én a debreceni MODEM–ben kezdődött, majd a MOME Campuson, Békéscsabán, a Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimnázium, Technikum, Művészeti Szakgimnázium, Általános Iskolájában és Miskolcon, az MCC–ben folytatódott.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121