Egyedi kiadású pezsgővel ünnepel a MOME Fashion Show

Dátum: 2024.09.22
Kiváló fiatal grafikusoknak köszönhetően született meg a MOME Fashion Show egyedi pezsgőjének arculata. A MOME Fashion Show és a kapcsolódó kiállítás minden évben a hazai divatipar és kreatív szakma egyik várva várt eseménye, hiszen itt mutatkozik be a MOME legújabb textiltervezőgenerációja. Az alkalom méltó ünneplésére készítette el a Garamvári Szőlőbirtok az egyetem első saját, limitált szériás pezsgőjét. A MOME Fashion Show élménye így a pezsgős poharakban is egyedi ízzel köszön majd vissza.

A szőlőbirtok történetében Marton Mirjam, borászmérnök nyitott új fejezetet: a Bespoke by Garamvári ugyanis egy olyan kreatív és komplex alkotási folyamat, amely tartalmazza a gyártási metódus, az alapborok megismerését, a különböző ízvilágok feltérképezését, a címkedesign egyeztetését, majd néhány hónap múlva a végső, kisszériás méthode traditionnelle pezsgő elkészítését. A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem grafikus hallgatói is pontosan ezeket a fázisokat járhatták végig, az első mozzanattól közreműködve a kreatív folyamatban. Az így készült exkluzív MOME Fashion Show pezsgő arculatát az egyetem tervezőgrafika szakos hallgatója, Nagy Dorottya álmodta meg, az exkluzív palackokon megfigyelhető ruhacímke szerű különleges megoldás pedig szintén egy MOME-hallgató, Mundruczó Nóra ötlete nyomán született.

A MOME Fashion Show pezsgőjévé vált LELLEI FURMINT 2024 egy 2020-as évjáratú 100% furmint alapborból, egy négyszázötven éves, ősi magyar szőlőfajtából egyedi degorzsálással készült, amely a Tokaji-hegység után a Dél-Balatoni Borrégió dűlőin talált új otthont. Ízjegyeiben a mediterrán és a kontinentális világ találkozik: a lime és citrom aromái a birs, körte és zöldalma frissességével fonódnak össze. Az ital különlegességét a szinte szikrázó savgerinc adja, amely stabil alapot biztosít a brut kategóriájú pezsgő szárazságának. 

További hírek

A Q&Alumni sorozat első epizódjának vendége Tőkés Anna, MOME Animáció szakos alumna, aki nemrég Az Utolsó Dobás című diplomafilmjével szerepelt az Annecy Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon. A videóból többek között kiderül, hogyan emlékszik vissza az egyetemi éveire, milyen projektekben vett részt a MOME-n, és még a sütési tudományába is bepillantást nyerhetünk.

A víz ma még magától értetődő része az életünknek – de meddig? Diákok gondolták újra az alapvető anyag jövőjét a 2025-ös kreatív alkotópályázat keretében, amelyen 7–10. osztályosokból álló csapatok a második fordulóban MOME-mentorokkal dolgozták ki a terveiket. A júnus 25-i finálén tíz középiskolás csapat mutatta be az elképzeléseit, közülük négyet díjazott a MOME-oktatókból álló zsűri. Az első helyezést az Ísbíltúr, a másodikat a Bacsaók, a harmadikat a Code Noir csapat szerezte meg, míg a különdíjat a Newwave vihette haza. A rendszerszintű gondolkodást tükröző munkák arra figyelmeztetnek: a víz kérdése nem jövőbeli probléma – már most tennünk kell érte.

Hogyan lehet jobban kihasználni a tömegközlekedési infrastruktúrát, milyen lenne az igazán gyors életmentő eszköz, miként menthetjük meg a mezőgazdaságot méhek hiányában... formatervező hallgatóink válaszai a világ egyik legismertebb formatervezési versenyén, a Red Dot Award Design Concept kategóriájában értek el kiemelkedő eredményeket. A nemzetközi mezőnyben hét, a MOME Red Dot nevezési programjába bejutó mentorált projekt kapott elismerést, köztük diplomamunka és féléves egyetemi projekt is.