Egyedi kiadású pezsgővel ünnepel a MOME Fashion Show

Date:
Kiváló fiatal grafikusoknak köszönhetően született meg a MOME Fashion Show egyedi pezsgőjének arculata. A MOME Fashion Show és a kapcsolódó kiállítás minden évben a hazai divatipar és kreatív szakma egyik várva várt eseménye, hiszen itt mutatkozik be a MOME legújabb textiltervezőgenerációja. Az alkalom méltó ünneplésére készítette el a Garamvári Szőlőbirtok az egyetem első saját, limitált szériás pezsgőjét. A MOME Fashion Show élménye így a pezsgős poharakban is egyedi ízzel köszön majd vissza.

A szőlőbirtok történetében Marton Mirjam, borászmérnök nyitott új fejezetet: a Bespoke by Garamvári ugyanis egy olyan kreatív és komplex alkotási folyamat, amely tartalmazza a gyártási metódus, az alapborok megismerését, a különböző ízvilágok feltérképezését, a címkedesign egyeztetését, majd néhány hónap múlva a végső, kisszériás méthode traditionnelle pezsgő elkészítését. A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem grafikus hallgatói is pontosan ezeket a fázisokat járhatták végig, az első mozzanattól közreműködve a kreatív folyamatban. Az így készült exkluzív MOME Fashion Show pezsgő arculatát az egyetem tervezőgrafika szakos hallgatója, Nagy Dorottya álmodta meg, az exkluzív palackokon megfigyelhető ruhacímke szerű különleges megoldás pedig szintén egy MOME-hallgató, Mundruczó Nóra ötlete nyomán született.

A MOME Fashion Show pezsgőjévé vált LELLEI FURMINT 2024 egy 2020-as évjáratú 100% furmint alapborból, egy négyszázötven éves, ősi magyar szőlőfajtából egyedi degorzsálással készült, amely a Tokaji-hegység után a Dél-Balatoni Borrégió dűlőin talált új otthont. Ízjegyeiben a mediterrán és a kontinentális világ találkozik: a lime és citrom aromái a birs, körte és zöldalma frissességével fonódnak össze. Az ital különlegességét a szinte szikrázó savgerinc adja, amely stabil alapot biztosít a brut kategóriájú pezsgő szárazságának. 

More news

Látványos videó készült az XX Trianguli (XX Tri) nevű vörös óriáscsillag felszínén megjelenő csillagfoltok időbeli változásáról, amelyet a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) adattudósai, Radványi Ádám és Varga Viktor készítettek. A Leibniz-Institut für Astrophysik Potsdam (AIP) és a HUN-REN Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont Csillagászati Intézetének kutatói 16 éves méréssorozat alapján rekonstruálták a vörös óriáscsillag felszínén megjelenő, az átlagosnál hűvösebb területek, úgynevezett csillagfoltok időbeli változását, melyet a két szakember adatvizualizációs animációval tett közérthetővé.

Milyen terápiás hatása lehet egy szép virtuális természeti sétának vagy a kertészkedésnek az immerzív térben? Többek közt ezekre a kérdésekre keresi a választ a MOME FutureCare Labban a Bakk Ágnes Karolina PhD vezetésével zajló Zenctuary VR+ projekt, amely kiemelkedő, közel 1 millió eurós támogatást nyert a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal HU-rizont pályázatán. Az egészségügyi intézmények számára fejlesztett virtuális természeti környezet, amely a tervek szerint rehabilitációs és diagnosztikai célokat is szolgál, javítani tudja majd a betegek ellátását, az idősek életminőségét, elősegíti a regenerálódást, és csökkenti az egészségügyi dolgozók terhelését.

„Nagy megtiszteltetés számomra, hogy a MOME Doktori Iskola vezetőjeként folytathatom a munkámat egy olyan intézményben, amely mindig is az innováció, a kreativitás és a minőség szinonimája volt” – ezekkel a szavakkal fogadta el Szalontai Ábel egyetemi tanár kinevezését a Doktori Iskola élére, mely mostantól 2025. december 31-ig szól.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121