Együttműködésben a MOME és a Magyar Nemzeti Múzeum

Dátum: 2024.10.18
Közös programok és kiállítások szervezése, közös gyakornoki program indítása is szerepel az MNMKK Magyar Nemzeti Múzeum és a MOME napokban aláírt együttműködési keretmegállapodásában, melynek első megvalósuló projektje az október 19-től látogatható Ragyogj! – Ékszerek ideje című időszaki kiállítás keretében lesz, amelyen MOME-hallgatók és -oktatók munkái is szerepelnek.

Az MNMKK Magyar Nemzeti Múzeum és a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem által ünnepélyes keretek között kötött együttműködési megállapodást dr. Zsigmond Gábor, az MNMKK Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója és Koós Pál, az egyetem rektora írta alá szerdán a Nemzeti Múzeumban. A közös munka alapvető célja, hogy az intézmények kiszélesíthessék szakmai lehetőségeiket, megosszák egymással elméleti és gyakorlati tudásbázisukat, szakmai kapcsolatrendszerüket. Mindezeket közös szakmai tervek megvalósítása érdekében mozgósíthatják majd, közös programokat és kiállításokat szerveznek, gyakornoki programot indítanak, közös kurzusokat és további képzési formákat dolgoznak ki, valamint a múzeum munkatársainak részvételt biztosítanak a MOME szakirányú programjaira is. 

A partnerség első állomása a Ragyogj! – Ékszerek ideje című időszaki kiállításon is látható kooperáció lesz, amelyben a múzeum 222 éves gyűjteményének az ékességeit bemutató, az emberiség történetének negyvenezer évét felölelő válogatás mellett a MOME hallgatóinak és oktatóinak alkotásai is szerepelnek. A kortárs MOME-ékszerek és művészeti reflexiók a megnyitót követően a múzeum Kupolatermében kapnak helyet. A kapcsolódó programok keretében pedig november 9-én kurátori tárlatvezetésre. December 17-én pedig közös kerekasztal-beszélgetésre is várják a látogatókat. 

További hírek

Idén először a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) is részt vesz a Budapest100 eseménysorozatban, amely 2025-ben a városi zöldfelületek, kertek és parkok fontosságára hívja fel a figyelmet. A MOME 15 ezer négyzetméteres, megújuló campuskertje nemcsak helyszínként csatlakozik, hanem aktív, ökotudatos fejlesztéseivel és közösségi programjaival is. A Budapest100 építészeti-kulturális fesztivál a közösségek és a város ünnepe, az esemény közelebb hozza egymáshoz a városlakó szomszédokat. 2025. május 22–25. között a városi zöldfelületeket, belső udvarokat, kerteket, zöld gangokat és az azokat gondozó közösségeket ünnepeljük.

Tizedik alkalommal rendezték meg 2025–ben a Startup Safarit, a magyar startup-ökoszisztéma legnagyobb közösségi eseményét, a kétnapos esemény 700 ember részvételével, 200 programelemmel, hét helyszínen zajlott, ebből az egyik legizgalmasabb programkínálatot a Zugligeti úti campus nyújtotta az érdeklődőknek. A konferencia második napján nem csak a helyszín volt a MOME, de olyan szakmai események házigazdája is, amelyek megismertették a résztvevőket az egyetem szakembereinek jövőbemutató projektjeivel, innovatív együttműködéseivel.

Milyen eszközökkel tanul ma egy formatervező, építész vagy médiaművész? Hogyan készül fel a MOME a jövő generációinak technológiai és szakmai igényeire, és miért alap, hogy egy tervező tudjon bánni 3D nyomtatóval, lézervágóval? Ebbe nyerhettek betekintést a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) bemutatóján, ahol a legfrissebb fejlesztésekkel találkozhattak a résztvevők. Ezeknek köszönhetően a hallgatók a hagyományos technikák elsajátítása mellett a high-tech eszközök vagy a professzionális filmes felszerelések használatát is megtanulhatják.