Együttműködésben a MOME és a Magyar Nemzeti Múzeum

Dátum: 2024.10.18
Közös programok és kiállítások szervezése, közös gyakornoki program indítása is szerepel az MNMKK Magyar Nemzeti Múzeum és a MOME napokban aláírt együttműködési keretmegállapodásában, melynek első megvalósuló projektje az október 19-től látogatható Ragyogj! – Ékszerek ideje című időszaki kiállítás keretében lesz, amelyen MOME-hallgatók és -oktatók munkái is szerepelnek.

Az MNMKK Magyar Nemzeti Múzeum és a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem által ünnepélyes keretek között kötött együttműködési megállapodást dr. Zsigmond Gábor, az MNMKK Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója és Koós Pál, az egyetem rektora írta alá szerdán a Nemzeti Múzeumban. A közös munka alapvető célja, hogy az intézmények kiszélesíthessék szakmai lehetőségeiket, megosszák egymással elméleti és gyakorlati tudásbázisukat, szakmai kapcsolatrendszerüket. Mindezeket közös szakmai tervek megvalósítása érdekében mozgósíthatják majd, közös programokat és kiállításokat szerveznek, gyakornoki programot indítanak, közös kurzusokat és további képzési formákat dolgoznak ki, valamint a múzeum munkatársainak részvételt biztosítanak a MOME szakirányú programjaira is. 

A partnerség első állomása a Ragyogj! – Ékszerek ideje című időszaki kiállításon is látható kooperáció lesz, amelyben a múzeum 222 éves gyűjteményének az ékességeit bemutató, az emberiség történetének negyvenezer évét felölelő válogatás mellett a MOME hallgatóinak és oktatóinak alkotásai is szerepelnek. A kortárs MOME-ékszerek és művészeti reflexiók a megnyitót követően a múzeum Kupolatermében kapnak helyet. A kapcsolódó programok keretében pedig november 9-én kurátori tárlatvezetésre. December 17-én pedig közös kerekasztal-beszélgetésre is várják a látogatókat. 

További hírek

A Q&Alumni sorozat első epizódjának vendége Tőkés Anna, MOME Animáció szakos alumna, aki nemrég Az Utolsó Dobás című diplomafilmjével szerepelt az Annecy Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon. A videóból többek között kiderül, hogyan emlékszik vissza az egyetemi éveire, milyen projektekben vett részt a MOME-n, és még a sütési tudományába is bepillantást nyerhetünk.

Az egyetem jelenéről, jövőjéről, az igazi MOME-identitásról és az álmokról is szó esett az idei diplomaosztón, amelyen nemcsak háromszázhúsz hallgató vehette át diplomáját, de új hagyományokkal is gazdagodott az egyetem legszebb ünnepe. Az eseménynek ezúttal a RaM-ArT Színház adott otthont, ahol az alapszakos és mesterszakos végzősök mellett rektori különdíjasokat, jubilálókat, valamint a Wartha-díj és az Etikus Építészeti Viselkedés Díj kitüntetettjeit is köszöntték. Ilyen volt a MOME Diplomaosztója 2025–ben!

Demeczky Nóra neve sok helyről lehet ismerős a design világából, nem csak a MOME polgárságának. A 2015-ben tervezőgrafikusként végzett alumna a méltán ismert DE_FORM designügynökség társalapítója, munkáikkal pedig lépten-nyomon találkozhat az ember a Magyar Tudományos Akadémiától kezdve az Inota Fesztiválon keresztül a Light Art Museumig. A MOME-n is lehet látni Nóra kéznyomát, egy ideig tanított is egyetemünkön, több egyetemi kommunikációs projekten dolgozott már, de vissza-visszajár azóta is különböző előadásokra és közösségi eseményekre. Most nekünk egyebek közt arról mesélt, hogy milyenek voltak az egyetemi évei, milyen életre szóló kapcsolatokat kötött, illetve arról is, hogy kivel kollaborálna szívesen, vagy éppen hogy min dolgoznak most a DE_FORM-mal.