ÉnBudapestem-animációk a MOME Anim műhelyéből

Date:
Budapest lendületét, hangulatát ismerhetjük meg a MOME Anim műhelyében készített, az ÉnBudapestem app népszerűsítésére készített animációkból. Számos ikonikus helyszínt – köztük a Trafót, a Toldi Mozit, a Gellért-hegyet, a fürdőket – mutatják be a hallgatók saját, a helyszínekhez kapcsolódó élményeiken keresztül.

Budapest lendületét, hangulatát ismerhetjük meg a MOME Anim műhelyében készített, az ÉnBudapestem app népszerűsítésére készített animációkból. Számos ikonikus helyszínt – köztük a Trafót, a Toldi Mozit, a Gellért-hegyet, a fürdőket – mutatják be a hallgatók saját, a helyszínekhez kapcsolódó élményeiken keresztül.

Az animációkat a hallgatók a ÉnBudapestem applikáció fejlesztője, a Budapest Brand felkérésére készítették egy 2023 szeptemberében indult kurzus keretében, az alkalmazásban megtalálható fővárosi kedvezményes intézményekhez kapcsolódó élményeiket felhasználva. A programajánló alkalmazás a főváros mozijaiba, színházaiba, fürdőibe, éttermeibe, állandó kiállításaira és koncertekre biztosít kedvezményeket; célja, hogy a budapestiek számára lehetővé tegye városuk újrafelfedezését, azt, hogy új szemmel tekintsenek rá.

Míg az egyik animációban egy sárkány repül a budai vár felett, a másikban kuflikhoz hasonlító lények járják be a város nevezetességeit, vagy éppen mesebeli lények csalogatnak ki a szobából, a virtuális valóságból a szabadba fiatalokat.

A kurzus keretében Galsi Angelika, Gecse Boglárka, Gollob Hanna, Győri Eszter, Halmai Erna, Imre Orsolya, Jánosi Zsófia, Lakatos Kata, Schwanberger Fruzsina, Snekszer Ágnes, Szijjártó Simon, Szőke Csilla, Takács Kamilla és Tóth Viktória készítettek 40-50 másodperces spotot.

Tovább a videók lejátszási listájára

More news

Látványos videó készült az XX Trianguli (XX Tri) nevű vörös óriáscsillag felszínén megjelenő csillagfoltok időbeli változásáról, amelyet a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) adattudósai, Radványi Ádám és Varga Viktor készítettek. A Leibniz-Institut für Astrophysik Potsdam (AIP) és a HUN-REN Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont Csillagászati Intézetének kutatói 16 éves méréssorozat alapján rekonstruálták a vörös óriáscsillag felszínén megjelenő, az átlagosnál hűvösebb területek, úgynevezett csillagfoltok időbeli változását, melyet a két szakember adatvizualizációs animációval tett közérthetővé.

Milyen terápiás hatása lehet egy szép virtuális természeti sétának vagy a kertészkedésnek az immerzív térben? Többek közt ezekre a kérdésekre keresi a választ a MOME FutureCare Labban a Bakk Ágnes Karolina PhD vezetésével zajló Zenctuary VR+ projekt, amely kiemelkedő, közel 1 millió eurós támogatást nyert a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal HU-rizont pályázatán. Az egészségügyi intézmények számára fejlesztett virtuális természeti környezet, amely a tervek szerint rehabilitációs és diagnosztikai célokat is szolgál, javítani tudja majd a betegek ellátását, az idősek életminőségét, elősegíti a regenerálódást, és csökkenti az egészségügyi dolgozók terhelését.

„Nagy megtiszteltetés számomra, hogy a MOME Doktori Iskola vezetőjeként folytathatom a munkámat egy olyan intézményben, amely mindig is az innováció, a kreativitás és a minőség szinonimája volt” – ezekkel a szavakkal fogadta el Szalontai Ábel egyetemi tanár kinevezését a Doktori Iskola élére, mely mostantól 2025. december 31-ig szól.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121