ÉnBudapestem-animációk a MOME Anim műhelyéből

Dátum: 2024.04.14
Budapest lendületét, hangulatát ismerhetjük meg a MOME Anim műhelyében készített, az ÉnBudapestem app népszerűsítésére készített animációkból. Számos ikonikus helyszínt – köztük a Trafót, a Toldi Mozit, a Gellért-hegyet, a fürdőket – mutatják be a hallgatók saját, a helyszínekhez kapcsolódó élményeiken keresztül.

Budapest lendületét, hangulatát ismerhetjük meg a MOME Anim műhelyében készített, az ÉnBudapestem app népszerűsítésére készített animációkból. Számos ikonikus helyszínt – köztük a Trafót, a Toldi Mozit, a Gellért-hegyet, a fürdőket – mutatják be a hallgatók saját, a helyszínekhez kapcsolódó élményeiken keresztül.

Az animációkat a hallgatók a ÉnBudapestem applikáció fejlesztője, a Budapest Brand felkérésére készítették egy 2023 szeptemberében indult kurzus keretében, az alkalmazásban megtalálható fővárosi kedvezményes intézményekhez kapcsolódó élményeiket felhasználva. A programajánló alkalmazás a főváros mozijaiba, színházaiba, fürdőibe, éttermeibe, állandó kiállításaira és koncertekre biztosít kedvezményeket; célja, hogy a budapestiek számára lehetővé tegye városuk újrafelfedezését, azt, hogy új szemmel tekintsenek rá.

Míg az egyik animációban egy sárkány repül a budai vár felett, a másikban kuflikhoz hasonlító lények járják be a város nevezetességeit, vagy éppen mesebeli lények csalogatnak ki a szobából, a virtuális valóságból a szabadba fiatalokat.

A kurzus keretében Galsi Angelika, Gecse Boglárka, Gollob Hanna, Győri Eszter, Halmai Erna, Imre Orsolya, Jánosi Zsófia, Lakatos Kata, Schwanberger Fruzsina, Snekszer Ágnes, Szijjártó Simon, Szőke Csilla, Takács Kamilla és Tóth Viktória készítettek 40-50 másodperces spotot.

Tovább a videók lejátszási listájára

További hírek

A Q&Alumni sorozat első epizódjának vendége Tőkés Anna, MOME Animáció szakos alumna, aki nemrég Az Utolsó Dobás című diplomafilmjével szerepelt az Annecy Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon. A videóból többek között kiderül, hogyan emlékszik vissza az egyetemi éveire, milyen projektekben vett részt a MOME-n, és még a sütési tudományába is bepillantást nyerhetünk.

A víz ma még magától értetődő része az életünknek – de meddig? Diákok gondolták újra az alapvető anyag jövőjét a 2025-ös kreatív alkotópályázat keretében, amelyen 7–10. osztályosokból álló csapatok a második fordulóban MOME-mentorokkal dolgozták ki a terveiket. A júnus 25-i finálén tíz középiskolás csapat mutatta be az elképzeléseit, közülük négyet díjazott a MOME-oktatókból álló zsűri. Az első helyezést az Ísbíltúr, a másodikat a Bacsaók, a harmadikat a Code Noir csapat szerezte meg, míg a különdíjat a Newwave vihette haza. A rendszerszintű gondolkodást tükröző munkák arra figyelmeztetnek: a víz kérdése nem jövőbeli probléma – már most tennünk kell érte.

Hogyan lehet jobban kihasználni a tömegközlekedési infrastruktúrát, milyen lenne az igazán gyors életmentő eszköz, miként menthetjük meg a mezőgazdaságot méhek hiányában... formatervező hallgatóink válaszai a világ egyik legismertebb formatervezési versenyén, a Red Dot Award Design Concept kategóriájában értek el kiemelkedő eredményeket. A nemzetközi mezőnyben hét, a MOME Red Dot nevezési programjába bejutó mentorált projekt kapott elismerést, köztük diplomamunka és féléves egyetemi projekt is.