Huszonöt rászoruló diák vehet részt hamarosan a MOME ösztöndíjprogramjában

Date:
Az ország szinte minden részéből, összesen nyolcvanan jelentkeztek középiskolás diákok a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem 'Tiéd a holnap - a jövő kreatív tehetségeiért' ösztöndíjprogramjára. A Moholy-Nagy Művészeti Egyetemért Alapítvány és a MOME összefogásában megvalósuló kezdeményezés küldetése, hogy Magyarország legszegényebb régióiban élő tehetséges diákoknak is esélyt teremtsen a kreatívipari továbbtanulásra.

A program csapata nemrég országjárásra indult, melyet a Nádudvari Népi Kézműves Szakgimnázium és Kollégiumban tartott előadás zárt. A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) munkatársai Baranya, Borsod-Abaúj-Zemplén és Hajdú-Bihar vármegyékben összesen tizennyolc intézménybe látogattak el, az út során közel ezer középiskolásnak mutatták be az egyetemünkön folyó képzést, valamint az ösztöndíjprogramot.   

Az ösztöndíjprogram pályázatra nyolcvanan jelentkeztek az ország szinte minden részéből, még az első évre kijelölt három vármegyén túlról is. A másfél éves ösztöndíjprogram, melyet kevésbé jó körülmények közt élő középiskolások számára indított a MOME küldetése, hogy közelebb hozza a nehezebb sorsú fiatalok –és családjaik számára–a kreatív, alkotói életpálya lehetőségét, és hogy szakmai és mentális felkészítéssel évente huszonöt fiatalt juttasson el a sikeres felvételi kapujába.  

Az idén indított program során évről évre huszonöt nehéz sorsú diáknak biztosít ösztöndíjat a MOME. A nyertes diákok februárban először látogatnak majd Budapestre, majd fél éven át egy kreatív készségfejlesztő kurzuson vesznek részt, közel húsz hétvégi alkalom segíti majd őket portfoliójuk elkészítésében, a szakmai és mentális felkészítő alkalmak mellett szabadidős programok, sportfoglalkozások, közösségépítő események várják majd a résztvevőket. A program ideje alatt nem csak a résztvevők kreatív felkészítésére, felvételi portfóliójuk összeállítására, de mentálihigiénés fejlesztésükre, önbizalmuk erősítésére is kiemelten figyelnek majd a szakemberek, emellett bevonják a munkába pedagógusaikat és szüleiket is.   

A program a Pallas Athéné Domus Meriti Alapítvány, a Nemzeti Tehetség Központ és az EOX Kft segítségével valósul meg.  

More news

Látványos videó készült az XX Trianguli (XX Tri) nevű vörös óriáscsillag felszínén megjelenő csillagfoltok időbeli változásáról, amelyet a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) adattudósai, Radványi Ádám és Varga Viktor készítettek. A Leibniz-Institut für Astrophysik Potsdam (AIP) és a HUN-REN Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont Csillagászati Intézetének kutatói 16 éves méréssorozat alapján rekonstruálták a vörös óriáscsillag felszínén megjelenő, az átlagosnál hűvösebb területek, úgynevezett csillagfoltok időbeli változását, melyet a két szakember adatvizualizációs animációval tett közérthetővé.

Milyen terápiás hatása lehet egy szép virtuális természeti sétának vagy a kertészkedésnek az immerzív térben? Többek közt ezekre a kérdésekre keresi a választ a MOME FutureCare Labban a Bakk Ágnes Karolina PhD vezetésével zajló Zenctuary VR+ projekt, amely kiemelkedő, közel 1 millió eurós támogatást nyert a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal HU-rizont pályázatán. Az egészségügyi intézmények számára fejlesztett virtuális természeti környezet, amely a tervek szerint rehabilitációs és diagnosztikai célokat is szolgál, javítani tudja majd a betegek ellátását, az idősek életminőségét, elősegíti a regenerálódást, és csökkenti az egészségügyi dolgozók terhelését.

„Nagy megtiszteltetés számomra, hogy a MOME Doktori Iskola vezetőjeként folytathatom a munkámat egy olyan intézményben, amely mindig is az innováció, a kreativitás és a minőség szinonimája volt” – ezekkel a szavakkal fogadta el Szalontai Ábel egyetemi tanár kinevezését a Doktori Iskola élére, mely mostantól 2025. december 31-ig szól.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121