Minden, amit a MOME-ról tudni akartál... Jön a 2024-es nyílt nap!

Date:
Milyen lesz a Jövő Egyeteme, a jövő egyetemistája, a jövő alkotója? A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) 2024-es nyílt napján többek között a Formatervezés, az Animáció, a Designkultúra, a Fotográfia és a Tárgyalkotás alapszakokat ismerhetik meg október 25-én mindazok, akik ellátogatnak a Zugligeti útra. Mindemellett felfedezhetik a régió egyik vezető kreatívipari egyetemének új kezdeményezéseit, inspiráló tereit, a sportolási lehetőségeket, a parkot, valamint természetesen a legjobb felvételiportfolió-alkotási tippekről sem maradnak le.

Az őszi szemeszterben tartott külön BA és MA nyílt napokon az érdeklődők személyesen is átélhetik milyenek a mindennapok a MOME Campusán, és képzési szinttől függően megismerhetik az egyetemet. A nyílt nap a legjobb alkalom arra, hogy első kézből tájékozódjanak a képzési lehetőségekről és az oktatási fejlesztésekről, miközben megismerkedhetnek az egyetem oktatóival, jelenlegi és már végzett hallgatóival is. 

A nyílt nap egy animációs vetítéssel veszi kezdetét, majd Koós Pál, a MOME új rektora köszönti a vendégeket. Ezt követően Pozsár Péter DLA oktató, a Jövő Egyeteme program Klasszikus Tanulmányok iskolájának vezetője bemutatja a Jövő Egyeteme kezdeményezést, melynek célja a MOME új generációs képzési modelljének a kialakítása, amely bátor, unikális és hiteles válaszokat ad a 21. század kihívásaira. 

Az új modell keretében a képzés több holisztikus jellegű kurzussal gazdagodik, így a hallgatók az egyetemi tanulmányaik indulásakor szakoktól függetlenül együtt tanulnak majd; a közös kurzusok lényege, hogy megtanuljanak tanulni, gondolkodni, párbeszédet folytatni és csapatban dolgozni. A szakválasztást megelőző képzések azt célozzák meg, hogy az első európai egyetemek reneszánsz hagyományaihoz hasonlóan alapvető filozófiai és művészeti tudást adjanak át. 

11 óra után szakos prezentációkat hallhatnak az érdeklődők, ahol minden BA-képzés bemutatkozik egy-egy rövid előadás keretében. Ezek között lesznek alumniprezentációk, vetítések és hagyományos kérdezz-felelek – alkalmak, amikor személyre szabottan kaphatnak tájékoztatást a résztvevők, és megtudhatják, hogyan kell összeállítani a nyerő felvételi portfoliót, miként szerezhetnek diplomát, milyen karrierutak várják az itt végzetteket. Ilyen szakos eseményt tart az előbbiek mellett az Építőművészet, a Tervezőgrafika, a Média design, a Tárgyalkotás, a Textiltervezés és a Fotográfia alapszak is. 

A MOME Ground területén különböző egyetemi kezdeményezéseket ismerhetnek meg a látogatók: lesz Lunch Breakbeat DJ set, bemutatkozik a MOME Zero, a MOME fenntarthatósági programja, amelynek keretében az egyetem közössége erdőt ültetett és méhészetet hozott létre, s amelynek következő projektje egy egyetemi közösségi kert. Ugyanitt belepillanthatunk néhány egyetemi szervezet, például a Student Hub, a Hallgatói Önkormányzat vagy a Tanulmányi Információs Központ munkájába is, utóbbi a nemzetközi utazásokat támogató Pannónia Ösztöndíjprogramról is tájékoztatást nyújt majd. Mindemellett bronzöntés és üvegtechnikai bemutató, valamint a PreMOME és a Tiéd a holnap – A jövő kreatív tehetségeiért ösztöndíjprogram információs asztalai is várják az érdeklődőket. 

Szintén a Groundban a tavalyihoz hasonlóan egy, az egész egyetemet reprezentáló, izgalmas kiállítást lehet majd megtekinteni. A Sequences of Ideas: Shared Visions in Design a 2020-ban indított Stefan Lengyel Kiválósági Ösztöndíj nyerteseinek munkáit szemlézi, amelyek között ékszerként újragondolt hallókészülék, mentális egészséget támogató videójáték, a lakók egészségügyi biztonságát szolgáló IoT-rendszer, mesterséges intelligenciával támogatott kötőgép, valamint több városi revitalizációs projekt is szerepel. A tárlat interaktív koncepcióval szólítja meg a nagyközönséget, az installáció pedig a témákhoz hűen újrahasznosított anyagokból, helyi gyártással és moduláris elemekkel készült. 

Az egész napos esemény során minden látogató választ kaphat a kérdéseire, legyen szó a felvételi követelményekről, portfolióról, a különböző képzések felépítéséről vagy a szakmai gyakorlatról. A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött; a szervezők kérik, hogy a nagy érdeklődésre való tekintettel mindenki csak egy kísérővel érkezzen. 

 

👉 Regisztráció: https://forms.office.com/e/GvUe5B2zyD 
👉 Részletes program: https://mome.hu/hu/ba-nyilt-nap 

More news

A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) erdőtelepítő programjának keretében ezúttal – a Duna-Dráva Nemzeti Park szakembereivel összefogva – Vízvár területén telepítenek erdőt az egyetem hallgatói és dolgozói. A november 14–16-ra meghirdetett akciót a hét elején a témához kapcsolódó szakmai programok előzik meg az egyetem budapesti campusán. A MOME Zero program keretében november 12-én délután a biomimézis témájával foglalkozó tel-avivi kutató, Yael Helfman-Cohen tart előadást, 13-án pedig Gálhidy László biológus, a WWF Magyarország Erdő programjának vezetője érkezik a MOME-ra.

A varázslatos Zoom alkotója, a sajtótörténet, a magazinok hőskorának meghatározó alakja, a The New Yorker, a Rolling Stone, a New York és a Playboy révén ismertté vált Bányai István grafikus idén lenne hetvenöt éves. Az alkotó alma matere, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem november végén a grafikus életművéből mutat be válogatást, kiállítással tiszteleg a művész előtt, amelyen kortárs nézőpontból mutatja be munkásságát végre itthon is.

Egy tárgy, amiből erőt meríthet tulajdonosa... – így jellemezte a Highlights of Hungary új díjtárgyát Szalai Bálint designer, aki Király Adrienn-nel, ugyancsak formatervező alkotótársával közösen tervezte meg az idén második évtizedébe lépő esemény új díjtárgyát. 2024 díjazottjai már ezt a díjat vehették át, a Kreatív különdíját pedig Temesi Apol, a MOME adjunktusa, a Your Nature kollekció megalkotója kapta. Mindhárman a MOME-alumni tagjai, aktív kapcsolatban alma materükkel.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121