
MOME-alumni a nyolcadik ArtHungry Díj nyertesei között
Dátum: 2025.03.12
A nyolcadik ArtHungry Díj Formatervezési kategóriájának nyertesei között számos egykori MOME-hallgató részesült elismerésben, így Guthy Máté, Kristóffy Róbert, Szilágyi Nóra At least otthoni edzőpadja, Dávid Márk Puritaan – 03 kollekciója. A kategória fődíjasa az idén a Stockholm Furniture Fairen debütált MAIII COLLECTIVE Fragments kollekciójával. Szintén fődíjat nyert a Tervezőgrafika kategóriában Kaszanyi Nóra Biedermeier mindennapok / Művészet és polgárosodás a 19. századi Magyarországon (1815–1867) című albumával és kiállítási arculatával. A díjakat március 6-án vehették át a budapesti Deák Palotában rendezett átadóünnepségen, amely egyben a döntős projektek pop-up kiállításának a megnyitója is volt.
A több mint 3 millió forint összdíjazású pályázaton az elmúlt három év legjobb hazai tervezőművészeti alkotásait szemlézték. A díjazottak az elismerő oklevelek és az arany tetraéderek mellett számos értékes tárgynyereményt is kaptak. Tábori-Simon José, az ArtHungry művészeti vezetője szerint elengedhetetlen, hogy szerveződjenek olyan pályázatok/versenyek, amelyeken a fiatal, pályakezdő tervezőművészek, grafikusok, designerek, ipari formatervezők is széles körű szakmai elismerésben részesülhetnek.
A díj szerepe a Magyar Formatervezési Díj megszűnésével jelentősebbé vált, hiszen annak elődjével, az először 1979 őszén kiírt Ipari Formatervezési Nívódíjjal negyvenöt éven át honorálták a kreatívipar kiemelkedő teljesítményeit.
További hírek
A Q&Alumni sorozat első epizódjának vendége Tőkés Anna, MOME Animáció szakos alumna, aki nemrég Az Utolsó Dobás című diplomafilmjével szerepelt az Annecy Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon. A videóból többek között kiderül, hogyan emlékszik vissza az egyetemi éveire, milyen projektekben vett részt a MOME-n, és még a sütési tudományába is bepillantást nyerhetünk.
A Q&Alumni sorozatunk első írásos interjújában Harsány Patrícia 2021-es Fémművesség MA-alumna mesélt nekünk a MOME-n töltött éveiről: az egyetemi közösségről, a mindig izgalmas kolis élményekről, a kollaboratív projektekről. Az ékszertervező azóta is aktívan vesz részt a szakmában és a MOME életében is, Milánótól a Zugligeti útig zajlanak projektjei. Ezekről a munkákról is beszámolt Patrícia.
Magyarország volt a díszvendége, a MOME Anim pedig kiemelt szereplője a világ egyik legrangosabb animációs eseményének, a júniusi 8–14. között megrendezett Annecyi Nemzetközi Animációs Filmfesztiválnak és a MIFA szakmai vásárnak. Az egyetem sokszínű animációs közössége hallgatói alkotásokkal, filmtervekkel, installációkkal és szakmai előadásokkal képviselte világszínvonalú oktatását.