MOME-alumni a nyolcadik ArtHungry Díj nyertesei között

Dátum: 2025.03.12
A nyolcadik ArtHungry Díj Formatervezési kategóriájának nyertesei között számos egykori MOME-hallgató részesült elismerésben, így Guthy Máté, Kristóffy Róbert, Szilágyi Nóra At least otthoni edzőpadja, Dávid Márk Puritaan – 03 kollekciója. A kategória fődíjasa az idén a Stockholm Furniture Fairen debütált MAIII COLLECTIVE Fragments kollekciójával. Szintén fődíjat nyert a Tervezőgrafika kategóriában Kaszanyi Nóra Biedermeier mindennapok / Művészet és polgárosodás a 19. századi Magyarországon (1815–1867) című albumával és kiállítási arculatával. A díjakat március 6-án vehették át a budapesti Deák Palotában rendezett átadóünnepségen, amely egyben a döntős projektek pop-up kiállításának a megnyitója is volt.

A több mint 3 millió forint összdíjazású pályázaton az elmúlt három év legjobb hazai tervezőművészeti alkotásait szemlézték. A díjazottak az elismerő oklevelek és az arany tetraéderek mellett számos értékes tárgynyereményt is kaptak. Tábori-Simon José, az ArtHungry művészeti vezetője szerint elengedhetetlen, hogy szerveződjenek olyan pályázatok/versenyek, amelyeken a fiatal, pályakezdő tervezőművészek, grafikusok, designerek, ipari formatervezők is széles körű szakmai elismerésben részesülhetnek. 

A díj szerepe a Magyar Formatervezési Díj megszűnésével jelentősebbé vált, hiszen annak elődjével, az először 1979 őszén kiírt Ipari Formatervezési Nívódíjjal negyvenöt éven át honorálták a kreatívipar kiemelkedő teljesítményeit. 

További hírek

Ismét indul a CheckINN Revitalizátor ötletverseny, amelynek célja az elhagyatott vagy funkciójukat vesztett területek és épületek turisztikai célú újrahasznosítására vonatkozó ötletek díjazása.

A technológia, a művészet és az elméleti kutatás határterületeit vizsgálja az Immersive Beats: 360-degree music video joint hackathon, amelyet a MOME Média design szak és a koreai Chung-Ang University közösen szervez. A hatnapos eseményen magyar és dél-koreai hallgatók AI-eszközöket is felhasználva egyesítik a zenét, a mesterséges intelligenciát és az immerzív filmes technológiákat, hogy egyedi 360 fokos víziókat komponálva videóklipeket hozzanak létre. A projekt nemcsak kreatív kísérlet, de egy hosszú távú nemzetközi kapcsolat fontos állomása is.

Tizennégy, az ország legkülönbözőbb pontjáról érkező, különböző hátterű középiskolai tanár részvételével indult el a Tiéd a holnap pedagógus-ösztöndíjprogram.