Mome Alumni ékszerkiállítás a Romanian Design Week programjában

Dátum: 2022.05.24
A Liszt Intézet – Magyar Kulturális Központ Bukarest és a MOME Design Intézetének együttműködésében jött létre a MOME Alumni Jewellery című ékszerkiállítás az intézmény kiállítótereiben, mely a Romanian Design Week, Design Go programjának volt része.

A kiállítás, amelynek kurátora Kecskés Orsolya ékszertervező volt, átfogó képet ad az elmúlt körülbelül húsz évben a MOME-n végzett tervezők munkáiból, olyan MOME Alumni munkákat mutat be, amelyeknek alkotói közül ma már többen ismert formatervező művészek, oktatók. A május 27-ig Bukarestben látogatható tárlatot Dan Piersinaru nyitotta meg. Piersinaru maga is vizuális művész, a délkelet-európai régió egyik legfontosabb kortárs ékszerfesztivál, az idén tíz éves AUTOR fesztivál alapítója, melynek egy ideje magazinja is van.  

Az RDW Design Go a romániai Design Hét fesztivál szatellit rendezvénysorozata, amelynek keretében a közönség workshopokon vehet részt, műhelyekbe és kiállításokra látogathat, megrajzolhatja saját design útvonalait a városban, városrészeket, helyeket fedezhet fel, inspirálódhat. Az idei esemény témája, a #forward, a kreatív iparágak fontosságát hangsúlyozza egy, a fenntarthatóság elveit a középpontba helyező jövő megtervezésében. 

A kiállítók névsora: 

Laufer Miklós István, Tengely Nóra, Bajcsi-Nagy Balázs, Tóth Zoltán, Börcsök Anna, Huber Kinga, Zalavári Fruzsina, Vékony Fanni, Égi Marcell, Fekete Fruzsi, Neuzer Zsófia, Lőrincz Réka, Fazekas Veronika, Kaintz Regina, Ádám Krisztián, Stomfai Krisztina, Marosi László, Gera Noémi, Kocsor Eszter Sára, Dávid Attila Norbert, Horányi Kinga, Király Fanni, Bíró Zsófia Gizella, Kecskés Orsolya, Varga Gergő, Jermakov Katalin, Kövér Dóra Rea 

További hírek

A Q&Alumni sorozat első epizódjának vendége Tőkés Anna, MOME Animáció szakos alumna, aki nemrég Az Utolsó Dobás című diplomafilmjével szerepelt az Annecy Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon. A videóból többek között kiderül, hogyan emlékszik vissza az egyetemi éveire, milyen projektekben vett részt a MOME-n, és még a sütési tudományába is bepillantást nyerhetünk.

A víz ma még magától értetődő része az életünknek – de meddig? Diákok gondolták újra az alapvető anyag jövőjét a 2025-ös kreatív alkotópályázat keretében, amelyen 7–10. osztályosokból álló csapatok a második fordulóban MOME-mentorokkal dolgozták ki a terveiket. A júnus 25-i finálén tíz középiskolás csapat mutatta be az elképzeléseit, közülük négyet díjazott a MOME-oktatókból álló zsűri. Az első helyezést az Ísbíltúr, a másodikat a Bacsaók, a harmadikat a Code Noir csapat szerezte meg, míg a különdíjat a Newwave vihette haza. A rendszerszintű gondolkodást tükröző munkák arra figyelmeztetnek: a víz kérdése nem jövőbeli probléma – már most tennünk kell érte.

Hogyan lehet jobban kihasználni a tömegközlekedési infrastruktúrát, milyen lenne az igazán gyors életmentő eszköz, miként menthetjük meg a mezőgazdaságot méhek hiányában... formatervező hallgatóink válaszai a világ egyik legismertebb formatervezési versenyén, a Red Dot Award Design Concept kategóriájában értek el kiemelkedő eredményeket. A nemzetközi mezőnyben hét, a MOME Red Dot nevezési programjába bejutó mentorált projekt kapott elismerést, köztük diplomamunka és féléves egyetemi projekt is.