Mome Alumni ékszerkiállítás a Romanian Design Week programjában

Dátum: 2022.05.24
A Liszt Intézet – Magyar Kulturális Központ Bukarest és a MOME Design Intézetének együttműködésében jött létre a MOME Alumni Jewellery című ékszerkiállítás az intézmény kiállítótereiben, mely a Romanian Design Week, Design Go programjának volt része.

A kiállítás, amelynek kurátora Kecskés Orsolya ékszertervező volt, átfogó képet ad az elmúlt körülbelül húsz évben a MOME-n végzett tervezők munkáiból, olyan MOME Alumni munkákat mutat be, amelyeknek alkotói közül ma már többen ismert formatervező művészek, oktatók. A május 27-ig Bukarestben látogatható tárlatot Dan Piersinaru nyitotta meg. Piersinaru maga is vizuális művész, a délkelet-európai régió egyik legfontosabb kortárs ékszerfesztivál, az idén tíz éves AUTOR fesztivál alapítója, melynek egy ideje magazinja is van.  

Az RDW Design Go a romániai Design Hét fesztivál szatellit rendezvénysorozata, amelynek keretében a közönség workshopokon vehet részt, műhelyekbe és kiállításokra látogathat, megrajzolhatja saját design útvonalait a városban, városrészeket, helyeket fedezhet fel, inspirálódhat. Az idei esemény témája, a #forward, a kreatív iparágak fontosságát hangsúlyozza egy, a fenntarthatóság elveit a középpontba helyező jövő megtervezésében. 

A kiállítók névsora: 

Laufer Miklós István, Tengely Nóra, Bajcsi-Nagy Balázs, Tóth Zoltán, Börcsök Anna, Huber Kinga, Zalavári Fruzsina, Vékony Fanni, Égi Marcell, Fekete Fruzsi, Neuzer Zsófia, Lőrincz Réka, Fazekas Veronika, Kaintz Regina, Ádám Krisztián, Stomfai Krisztina, Marosi László, Gera Noémi, Kocsor Eszter Sára, Dávid Attila Norbert, Horányi Kinga, Király Fanni, Bíró Zsófia Gizella, Kecskés Orsolya, Varga Gergő, Jermakov Katalin, Kövér Dóra Rea 

További hírek

A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) a FISU Healthy Campus program részeként 2024-ben elindította a MOME Balance programot, amely Magyarországon egyedülálló módon támogatja a tudatos életmódváltást. A kezdeményezés célja az egészségmegőrzés, a stressz és a kiégés megelőzése egy komplex, integrált rendszer segítségével, ahol a mozgás, a megfelelő táplálkozás és az életmódtanácsadás találkozik.

Idén a 110 éves magyar animáció előtt tiszteleg a világ legjelentősebb nemzetközi animációsfilm-fesztiválja, az eseményre a MOME Anim mint a magyar animációs film kiemelkedő műhelye is készül. Ennek részeként jártak egyetemünkön a MOME partneriskolája, a Gobelins Paris hallgatói, akik Budapesten inspirálódtak, hiszen ők készítik majd a világfesztivál függönyfilmjeit.

A nyolcadik ArtHungry Díj Formatervezési kategóriájának nyertesei között számos egykori MOME-hallgató részesült elismerésben, így Guthy Máté, Kristóffy Róbert, Szilágyi Nóra At least otthoni edzőpadja, Dávid Márk Puritaan – 03 kollekciója. A kategória fődíjasa az idén a Stockholm Furniture Fairen debütált MAIII COLLECTIVE Fragments kollekciójával. Szintén fődíjat nyert a Tervezőgrafika kategóriában Kaszanyi Nóra Biedermeier mindennapok / Művészet és polgárosodás a 19. századi Magyarországon (1815–1867) című albumával és kiállítási arculatával. A díjakat március 6-án vehették át a budapesti Deák Palotában rendezett átadóünnepségen, amely egyben a döntős projektek pop-up kiállításának a megnyitója is volt.