Mome Alumni ékszerkiállítás a Romanian Design Week programjában

Date:
A Liszt Intézet – Magyar Kulturális Központ Bukarest és a MOME Design Intézetének együttműködésében jött létre a MOME Alumni Jewellery című ékszerkiállítás az intézmény kiállítótereiben, mely a Romanian Design Week, Design Go programjának volt része.

A kiállítás, amelynek kurátora Kecskés Orsolya ékszertervező volt, átfogó képet ad az elmúlt körülbelül húsz évben a MOME-n végzett tervezők munkáiból, olyan MOME Alumni munkákat mutat be, amelyeknek alkotói közül ma már többen ismert formatervező művészek, oktatók. A május 27-ig Bukarestben látogatható tárlatot Dan Piersinaru nyitotta meg. Piersinaru maga is vizuális művész, a délkelet-európai régió egyik legfontosabb kortárs ékszerfesztivál, az idén tíz éves AUTOR fesztivál alapítója, melynek egy ideje magazinja is van.  

Az RDW Design Go a romániai Design Hét fesztivál szatellit rendezvénysorozata, amelynek keretében a közönség workshopokon vehet részt, műhelyekbe és kiállításokra látogathat, megrajzolhatja saját design útvonalait a városban, városrészeket, helyeket fedezhet fel, inspirálódhat. Az idei esemény témája, a #forward, a kreatív iparágak fontosságát hangsúlyozza egy, a fenntarthatóság elveit a középpontba helyező jövő megtervezésében. 

A kiállítók névsora: 

Laufer Miklós István, Tengely Nóra, Bajcsi-Nagy Balázs, Tóth Zoltán, Börcsök Anna, Huber Kinga, Zalavári Fruzsina, Vékony Fanni, Égi Marcell, Fekete Fruzsi, Neuzer Zsófia, Lőrincz Réka, Fazekas Veronika, Kaintz Regina, Ádám Krisztián, Stomfai Krisztina, Marosi László, Gera Noémi, Kocsor Eszter Sára, Dávid Attila Norbert, Horányi Kinga, Király Fanni, Bíró Zsófia Gizella, Kecskés Orsolya, Varga Gergő, Jermakov Katalin, Kövér Dóra Rea 

More news

Látványos videó készült az XX Trianguli (XX Tri) nevű vörös óriáscsillag felszínén megjelenő csillagfoltok időbeli változásáról, amelyet a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) adattudósai, Radványi Ádám és Varga Viktor készítettek. A Leibniz-Institut für Astrophysik Potsdam (AIP) és a HUN-REN Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont Csillagászati Intézetének kutatói 16 éves méréssorozat alapján rekonstruálták a vörös óriáscsillag felszínén megjelenő, az átlagosnál hűvösebb területek, úgynevezett csillagfoltok időbeli változását, melyet a két szakember adatvizualizációs animációval tett közérthetővé.

Milyen terápiás hatása lehet egy szép virtuális természeti sétának vagy a kertészkedésnek az immerzív térben? Többek közt ezekre a kérdésekre keresi a választ a MOME FutureCare Labban a Bakk Ágnes Karolina PhD vezetésével zajló Zenctuary VR+ projekt, amely kiemelkedő, közel 1 millió eurós támogatást nyert a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal HU-rizont pályázatán. Az egészségügyi intézmények számára fejlesztett virtuális természeti környezet, amely a tervek szerint rehabilitációs és diagnosztikai célokat is szolgál, javítani tudja majd a betegek ellátását, az idősek életminőségét, elősegíti a regenerálódást, és csökkenti az egészségügyi dolgozók terhelését.

„Nagy megtiszteltetés számomra, hogy a MOME Doktori Iskola vezetőjeként folytathatom a munkámat egy olyan intézményben, amely mindig is az innováció, a kreativitás és a minőség szinonimája volt” – ezekkel a szavakkal fogadta el Szalontai Ábel egyetemi tanár kinevezését a Doktori Iskola élére, mely mostantól 2025. december 31-ig szól.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121