Mome Alumni ékszerkiállítás a Romanian Design Week programjában

Date:
A Liszt Intézet – Magyar Kulturális Központ Bukarest és a MOME Design Intézetének együttműködésében jött létre a MOME Alumni Jewellery című ékszerkiállítás az intézmény kiállítótereiben, mely a Romanian Design Week, Design Go programjának volt része.

A kiállítás, amelynek kurátora Kecskés Orsolya ékszertervező volt, átfogó képet ad az elmúlt körülbelül húsz évben a MOME-n végzett tervezők munkáiból, olyan MOME Alumni munkákat mutat be, amelyeknek alkotói közül ma már többen ismert formatervező művészek, oktatók. A május 27-ig Bukarestben látogatható tárlatot Dan Piersinaru nyitotta meg. Piersinaru maga is vizuális művész, a délkelet-európai régió egyik legfontosabb kortárs ékszerfesztivál, az idén tíz éves AUTOR fesztivál alapítója, melynek egy ideje magazinja is van.  

Az RDW Design Go a romániai Design Hét fesztivál szatellit rendezvénysorozata, amelynek keretében a közönség workshopokon vehet részt, műhelyekbe és kiállításokra látogathat, megrajzolhatja saját design útvonalait a városban, városrészeket, helyeket fedezhet fel, inspirálódhat. Az idei esemény témája, a #forward, a kreatív iparágak fontosságát hangsúlyozza egy, a fenntarthatóság elveit a középpontba helyező jövő megtervezésében. 

A kiállítók névsora: 

Laufer Miklós István, Tengely Nóra, Bajcsi-Nagy Balázs, Tóth Zoltán, Börcsök Anna, Huber Kinga, Zalavári Fruzsina, Vékony Fanni, Égi Marcell, Fekete Fruzsi, Neuzer Zsófia, Lőrincz Réka, Fazekas Veronika, Kaintz Regina, Ádám Krisztián, Stomfai Krisztina, Marosi László, Gera Noémi, Kocsor Eszter Sára, Dávid Attila Norbert, Horányi Kinga, Király Fanni, Bíró Zsófia Gizella, Kecskés Orsolya, Varga Gergő, Jermakov Katalin, Kövér Dóra Rea 

More news

A Jövő Egyeteme a MOME fejlesztéséről és átfogó megújulásáról szól, ami az idei év egyik kiemelt fókuszpontja. Az elmúlt időszakban tizenkét munkacsoport dolgozott a programon, akik a Jövő Egyeteme Műhely vezetésével, az egyetem polgárainak széleskörű bevonásával megvalósították a MOME történetének legátfogóbb tervezési folyamatát és kidolgozták a 2023 decemberében a Szenátus által támogatott Jövő Egyeteme program, azaz a „Három Iskola modell” részletes implementációs tervét. Most pedig újabb mérföldkőhöz ért az egyetem. 2024. július 18-án tartott ülésén a MOME Szenátusa meggyőző többséggel és ellenszavazat nélkül támogatásáról biztosította a tervezetet, így tovább folytatódhat a közös munka annak érdekében, hogy jövő télen életbe léphessen az új struktúra, és a MOME Európa meghatározó design-felsőoktatási intézményévé váljon...

A világ egyik legrangosabb digitális művészeti fesztiváljára, az Ars Electronica 2024-re kapott meghívást egyetemünk. A nagy múltú fesztivál Campus-sorozatában minden évben bemutat egy-egy művészeti egyetemet; a kiállítást a linzi egyetemmel közösen szervezik – Linz főterén ezúttal a MOME hallgatói mutatkozhatnak be. Kárpáti Judit Eszter, Esteban de la Torre és Nagy Ágoston kurátorok az elmúlt évek kiemelkedő diplomamunkáiból válogattak.

Új szimbólummal bővült azoknak az emléktárgyaknak a köre, amelyeket a MOME közösségének a tagjai egyetemi pályafutásuk különböző mérföldköveit elhagyva vehetnek át. Az összetartozást erősítő új jelkép egy esztergálással, forgácsolással készült polírozott felületű bronztárgy, a koncepció alapja a MOME emblémájából kiemelt „O” betű. A Fülöp József rektor kezdeményezésére alkotott tárgyat Ádám Krisztián, a MOME mesteroktatója tervezte, és 2024-től valamennyi képzési szint végzősei vehetik át az oklevelükkel együtt.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121