Professional School Open Call - Új képzési tematika ötletpályázat

Date:
Van egy jó programötleted? Segítünk megvalósítani!

A Jövő Egyeteme koncepciónak megfelelően a korábbi MOME Open és MOME Craft tanfolyamok, valamint a fizetős szakirányú továbbképzések januártól kezdve a MOME Professional School alá fognak tartozni.

 

Célunk, hogy ebben az egységben a MOME hírnevéhez méltó, minőségi szakmai képzéseket tudjunk nyújtani aktív és motivált felnőttek számára, akik elkötelezetten szeretnének egy kreatív szakterületen fejlődni, de egy nappali képzés már nem férne bele a mindennapjaikba.

 

A Professional School lehetőséget ad a MOME szakembereinek arra, hogy tudásukat ebben a formában egy szélesebb réteg számára át tudják adni, még nagyobb hatást és még több értéket teremtve. Módot kínál arra, hogy új, innovatív tematikákkal kísérletezzenek, amik relevánsak lehetnek a piacon és az akadémiai környezetben egyaránt. Így az akadémiai és a piaci képzések között olyan szinergiák alakulhatnak ki, amelyek segítik azt, hogy a MOME-n képviselt tudás minél több helyre eljuthasson és akár az egyetemen kívüli szakmai szereplőket is becsatornázza az oktatásba.

 

A Professional School indulásakor a jelenlegi képzési portfóliót szeretnénk teljesen megújítani, építve a már meglévő sikeres képzések elismertségére, de lehetőséget adni a MOME szakmai közössége számára abban, hogy új képzések kidolgozásával gazdagítsák a kínálatot.

 

Ez a felhívás azoknak szól, akik egyedül vagy egy oktatói csapat részeként vállalkoznának arra, hogy egy új képzést kidolgoznak és az adott képzést legalább egy alkalommal meg is tartják a 2025/2026-os tanév végéig. Ha egy képzés sikeresen megvalósul, úgy később évente egy, vagy akár több alkalommal is meg lehet ismételni.

 

A pályázók feladata, hogy egy rövid leírást adjanak le a tervezett képzési tematikáról a megadott sablonban (cím, téma leírása, tervezett formátum, fejlesztendő kompetenciák, célcsoport, eszközigény, stb.) és ezt 2025. január 27-ig feltöltsék az alábbi űrlapra.

 

Ezt követően a Professional School munkacsoport tagjai átnézik a beérkezett pályázatokat és 2025. február 20-ig visszajelzést küldenek a pályázóknak. A sikeres pályázatok esetében egy személyes egyeztetési folyamatot indítunk el, ahol a képzési tematika részletes kidolgozását fogjuk segíteni. A sikeres kidolgozás esetén a tervezett képzés meghirdetésre kerül.

 

November végén tájékoztató kerekasztal-beszélgetést tartunk! Az esemény keretében meghallgathatod a jelenleg is aktív oktatóink tapasztalatait és felteheted kérdéseidet a pályázattal kapcsolatban!

☞ Időpont: November 28., csütörtök, 16.30
☞ Helyszín: U_318 - tárgyaló
☞ Az esemény regisztrációhoz kötött: https://www.addevent.com/event/aw23877457

 

További információkért vagy kérdés esetén keressétek Püspök Balázst (bpuspok@mome.hu) Gosztonyi Csabát (gosztonyi.csaba@mome.hu).

More news

Látványos videó készült az XX Trianguli (XX Tri) nevű vörös óriáscsillag felszínén megjelenő csillagfoltok időbeli változásáról, amelyet a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) adattudósai, Radványi Ádám és Varga Viktor készítettek. A Leibniz-Institut für Astrophysik Potsdam (AIP) és a HUN-REN Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont Csillagászati Intézetének kutatói 16 éves méréssorozat alapján rekonstruálták a vörös óriáscsillag felszínén megjelenő, az átlagosnál hűvösebb területek, úgynevezett csillagfoltok időbeli változását, melyet a két szakember adatvizualizációs animációval tett közérthetővé.

Milyen terápiás hatása lehet egy szép virtuális természeti sétának vagy a kertészkedésnek az immerzív térben? Többek közt ezekre a kérdésekre keresi a választ a MOME FutureCare Labban a Bakk Ágnes Karolina PhD vezetésével zajló Zenctuary VR+ projekt, amely kiemelkedő, közel 1 millió eurós támogatást nyert a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal HU-rizont pályázatán. Az egészségügyi intézmények számára fejlesztett virtuális természeti környezet, amely a tervek szerint rehabilitációs és diagnosztikai célokat is szolgál, javítani tudja majd a betegek ellátását, az idősek életminőségét, elősegíti a regenerálódást, és csökkenti az egészségügyi dolgozók terhelését.

„Nagy megtiszteltetés számomra, hogy a MOME Doktori Iskola vezetőjeként folytathatom a munkámat egy olyan intézményben, amely mindig is az innováció, a kreativitás és a minőség szinonimája volt” – ezekkel a szavakkal fogadta el Szalontai Ábel egyetemi tanár kinevezését a Doktori Iskola élére, mely mostantól 2025. december 31-ig szól.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121