Artist talk MOME /// Roger Ballen

A művész ezúttal elsősorban filmes és videós munkáiról mesél majd. A belépés ingyenes; az előadás angol nyelven lesz. A program apropóját az adja, hogy a művésznek a Mai Manó Házban nyílt meg BALLENESQUE – ROGER BALLEN SZERINT A VILÁG című önálló kiállítása, amely június 8-ától tekinthető meg. Az Egyesült Államokban született, ám a dél-afrikai Johannesburgban élő és tevékenykedő művész generációjának legjelentősebb fotográfusai közé tartozik. Több mint huszonöt albuma jelent meg világszerte, legutóbb 2020-ban a német Hatje Cantz kiadó gondozásában a Roger the Rat című kötete. Talán eddigi legfontosabb kiadványa, a Ballenesque 2017-ben jelent meg a Thames and Hudsonnál, amely egy nagyszabású, kétrészes, retrospektív fotókönyv, a művész eddigi életművét igyekszik összegezni. Alkotásai minden jelentős nemzetközi múzeumi gyűjteményben megtalálhatóak. Thames and Hudson idén jelenteti meg a Ballenesque második kötetét puhakötéses változatban. További információk: https://fb.me/e/2z6bEda5Z

A Mai Manó Házzal közösen szeretettel meghívjuk az Artist Talk sorozat mostani vendége, Roger Ballen 2022. június 10-én a MOME TWO épületének Filmstúdiójában tartandó előadására. 

A művész ezúttal elsősorban filmes és videós munkáiról mesél majd. A belépés ingyenes; az előadás angol nyelven lesz. 

A program apropóját az adja, hogy a művésznek a Mai Manó Házban nyílt meg BALLENESQUE – ROGER BALLEN SZERINT A VILÁG című önálló kiállítása, amely június 8-ától tekinthető meg.   

Az Egyesült Államokban született, ám a dél-afrikai Johannesburgban élő és tevékenykedő művész generációjának legjelentősebb fotográfusai közé tartozik. Több mint huszonöt albuma jelent meg világszerte, legutóbb 2020-ban a német Hatje Cantz kiadó gondozásában a Roger the Rat című kötete. Talán eddigi legfontosabb kiadványa, a Ballenesque 2017-ben jelent meg a Thames and Hudsonnál, amely egy nagyszabású, kétrészes, retrospektív fotókönyv, a művész eddigi életművét igyekszik összegezni. Alkotásai minden jelentős nemzetközi múzeumi gyűjteményben megtalálhatóak. Thames and Hudson idén jelenteti meg a Ballenesque második kötetét puhakötéses változatban.

Esemény információ

A Mai Manó Házzal közösen szeretettel meghívjuk az Artist Talk sorozat mostani vendége, Roger Ballen 2022. június 10-én a MOME TWO épületének Filmstúdiójában tartandó előadására.

További események

2026.02.04
15:00 - 16:00
Join us in January to learn how the Bilateral Scholarship can help you pursue your studies at MOME.
2026.02.09 09:00
2026.02.13 19:00
Co-operatives: Living with Water Collectively, azaz Szövetkezetek: Együttélés a vízzel címmel indul design sprint és intenzív kurzushét a British Council, a Liverpooli Építészeti Iskola Global Housing Design Programja, a MOME Építészeti Tudásközpont MA-szakja, valamint a MOME Society & Action Lab együttműködésében.
2026.02.11
15:00 - 16:00
Join us in January to learn how the Bilateral Scholarship can help you pursue your studies at MOME.