Látod a fától az erdőt? – Az erdők átalakulása a Kárpát-medencében
Hogy ismerhetjük fel a valódi erdőket? Mi az öreg erdő és az őserdő, és találhatunk-e még ilyeneket Magyarországon? Milyen erdeink voltak régen, és mit hoz a jövőben a klímaváltozás? Lesz-e itthon is mediterrán fenyves vagy eukaliptusz-ligeterdő az évszázad végére? Mit tehetünk, ha védeni szeretnénk az erdei ökoszisztémát: erdősítsünk-e, vagy javítsuk a meglévő erdeinket? Az erdő nem pusztán fák csoportja, hanem összetett ökológiai rendszer, gazdag életközösség, amely saját fenntartó, szabályozó és szolgáltató funkciókkal bír.
Erről beszél majd dr. Gálhidy László biológus, a WWF Magyarország Erdő programjának vezetője, aki aktívan részt vesz hazai és nemzetközi természetvédelmi projektekben, és akinek javaslatai beépültek a 2009-es erdőtörvénybe. A szakember a természetközeli erdőgazdálkodás híve, az Országos Erdő Tanács tagjaként az erdők megőrzéséért dolgozik, és elkötelezett a fenntartható erdőkezelés iránt.
A MOME Zero részeként megvalósuló programra várunk minden MOME-polgárt, aki kíváncsi arra, hogy a hegyoldalakat borító zöld szőnyeg milyen módon újul meg, miért fontos nekünk, embereknek, és mit tehetünk mi a fennmaradásáért. A szakmai előadás az Ecology to Design kurzus választható eseménye. A regisztráció kötelező az alábbi linken: https://evt.to/eghmuhmhw