A felvételi kapujában a “Tiéd a holnap” ösztöndíjasai

Dátum: 2025.05.07
Sikeresen fejezte be a MOME Tiéd a holnap – a jövő kreatív tehetségeiért ösztöndíjprogramot a diákok első évfolyama. A résztvevők az utolsó hétvégén záró vacsorán ünnepeltek, a program szakmai bizottsága pedig értékelte a másfél éves munkájukat. A beszélgetések során szó esett az élményekről, a jövőbeli tervekről, így természetesen az egyetemi felvételiről is.

A 2023-ban indított ösztöndíjprogram célkitűzése, hogy évről évre közel húsz hátrányos helyzetű, tehetséges diáknak biztosítson kreatív képzést, mentálhigiéniás támogatást, ösztöndíjat, valamint segítséget nyújtson számukra az egyetemi felvételi portfólió összeállításban, ezáltal pedig sikeresen juttassa el őket az egyetemi felvételi kapujába.  

A huszonkét ösztöndíjas közül tizennégyen jelentkeztek a MOME valamely szakára, többségük az animáció, a tervezőgrafika, a fotográfia és a textiltervezés iránt érdeklődik, de akadtak, akik a designkultúra, építőművészet, formatervezés szakokat jelölték meg első helyen. Nyolcan készülhetnek még egy éven át a felvételire, nekik még tart a középiskola. A felvételi második köre még zajlik, hamarosan kiderül, kik jutnak tovább a harmadik fordulóba, addig is aktív marad a kapcsolat a résztvevők és a Tiéd a Holnap-ösztöndíjprogram szakértői csapata között.  

Emlékeztetőül: az ösztöndíjprogram második, 2025-ös évfolyamára közel kilencven pályázat érkezett. Ezt megelőzően a MOME csapata közel húsz intézménybe látogatott el, az út során mintegy ezer középiskolásnak mutatta be a MOME képzéseit, többek között Debrecenben, Kecskeméten, Nyíregyházán, Pécsen, Szerencsen, Székesfehérváron és Szolnokon tartott előadásokat, az ösztöndíjprogram hatósugarát így Szabolcs vármegye kisebb településeivel, a Kecskemét–Szolnok–Cegléd háromszöggel, valamint Székesfehérvár és környékével bővítve. 

További hírek

A Q&Alumni sorozat első epizódjának vendége Tőkés Anna, MOME Animáció szakos alumna, aki nemrég Az Utolsó Dobás című diplomafilmjével szerepelt az Annecy Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon. A videóból többek között kiderül, hogyan emlékszik vissza az egyetemi éveire, milyen projektekben vett részt a MOME-n, és még a sütési tudományába is bepillantást nyerhetünk.

Hogyan lehet jobban kihasználni a tömegközlekedési infrastruktúrát, milyen lenne az igazán gyors életmentő eszköz, miként menthetjük meg a mezőgazdaságot méhek hiányában... formatervező hallgatóink válaszai a világ egyik legismertebb formatervezési versenyén, a Red Dot Award Design Concept kategóriájában értek el kiemelkedő eredményeket. A nemzetközi mezőnyben hét, a MOME Red Dot nevezési programjába bejutó mentorált projekt kapott elismerést, köztük diplomamunka és féléves egyetemi projekt is.

Az egyetem jelenéről, jövőjéről, az igazi MOME-identitásról és az álmokról is szó esett az idei diplomaosztón, amelyen nemcsak háromszázhúsz hallgató vehette át diplomáját, de új hagyományokkal is gazdagodott az egyetem legszebb ünnepe. Az eseménynek ezúttal a RaM-ArT Színház adott otthont, ahol az alapszakos és mesterszakos végzősök mellett rektori különdíjasokat, jubilálókat, valamint a Wartha-díj és az Etikus Építészeti Viselkedés Díj kitüntetettjeit is köszöntték. Ilyen volt a MOME Diplomaosztója 2025–ben!