
A MOME állásfoglalása sajtómegjelenések kapcsán
Dátum: 2025.02.24
A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) által meghatározott etikai alapelvek között szerepel, hogy értékként tekintünk közösségünk összetett és sokszínű karakterére: fontosnak tartjuk tudomásul venni és elfogadni az emberi különbözőségeket, vallási és világnézeti kérdésekben toleranciát tanúsítani, törekedni az egyetem valamint az egyetemi polgárok jó hírnevének, emberi méltóságának, becsületének megőrzésére és megerősítésére, személyhez fűződő jogaik tiszteletben tartására és mindenkor azt feltételezve cselekedni, hogy mások magatartását is az erkölcsi-etikai felelősség vezérli.
Az Egyetem visszautasítja, hogy bármilyen sajtóorgánum politikai célra használja fel a MOME-n zajló történéseket, a MOME közösségét, az egyetem hallgatóit, oktatóit, munkatársait és vezetőit.
Kelt. Budapest, 2025. február 19.
További hírek
A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) a FISU Healthy Campus program részeként 2024-ben elindította a MOME Balance programot, amely Magyarországon egyedülálló módon támogatja a tudatos életmódváltást. A kezdeményezés célja az egészségmegőrzés, a stressz és a kiégés megelőzése egy komplex, integrált rendszer segítségével, ahol a mozgás, a megfelelő táplálkozás és az életmódtanácsadás találkozik.
Idén a 110 éves magyar animáció előtt tiszteleg a világ legjelentősebb nemzetközi animációsfilm-fesztiválja, az eseményre a MOME Anim mint a magyar animációs film kiemelkedő műhelye is készül. Ennek részeként jártak egyetemünkön a MOME partneriskolája, a Gobelins Paris hallgatói, akik Budapesten inspirálódtak, hiszen ők készítik majd a világfesztivál függönyfilmjeit.
A nyolcadik ArtHungry Díj Formatervezési kategóriájának nyertesei között számos egykori MOME-hallgató részesült elismerésben, így Guthy Máté, Kristóffy Róbert, Szilágyi Nóra At least otthoni edzőpadja, Dávid Márk Puritaan – 03 kollekciója. A kategória fődíjasa az idén a Stockholm Furniture Fairen debütált MAIII COLLECTIVE Fragments kollekciójával. Szintén fődíjat nyert a Tervezőgrafika kategóriában Kaszanyi Nóra Biedermeier mindennapok / Művészet és polgárosodás a 19. századi Magyarországon (1815–1867) című albumával és kiállítási arculatával. A díjakat március 6-án vehették át a budapesti Deák Palotában rendezett átadóünnepségen, amely egyben a döntős projektek pop-up kiállításának a megnyitója is volt.