A MOME-alumni a design élvonalában az EDIDA shortlistjén

Date:
Az Elle magazin harmadik alkalommal rendezi meg az ELLE Decoration International Design Awards Hungaryt (EDIDA), amelyen a hazai design kiemelkedő alkotóit díjazzák. A MOME-alumni tervezői idén is nagy számban szerepelnek a díj shortlistjén, mind „Az Év Fiatal Tervezője”, „Az Év Terméke”, „Az Év Márkája” és „Az Év Fenntartható Kezdeményezése” kategóriákban.

Idén bárki jelölhette a kedvenc tervezőit, márkáit és projektjeit, a beérkezett jelölések alapján pedig egy szakértői zsűri – Szakos Andrea enteriőrtervező (a tavalyi EDIDA „év designere”), dr. Horváth Judit, az Iparművészeti Múzeum Kortárs Design Gyűjteményének vezetője, valamint Osvárt Judit, az Elle Decoration magazin főszerkesztője – állította össze a shortlistet, amelyben kategóriánként öt jelölt szerepel. A közönség most szavazás útján választhatja ki a kategóriák legjobbjait.  

  

A MOME vonatkozásában „Az Év Fiatal Tervezője” kategóriában Fehérvári Panna Nóra, Szilágyi Nóra, Zala Zsófia formatervezők és Kovács József kerámia- és formatervező került shortlistre. „Az Év Terméke” kategóriában Guthy Máté, Kristóffy Róbert és Szilágyi Nóra otthoni edzőpadja, valamint Zala Zsófia Zante falilámpája kapott jelölést, utóbbit a MOME műhelyében készítették. „Az Év Márkája” kategóriában Lovrity Anna Katalin Rugs by Anna Katalin, valamint Hevesi Annabella Self and Scope márkája szerepel a szűkített listán. Külön kiemelendő, hogy „Az Év Fenntartható Kezdeményezése” kategóriában minden jelölt MOME-kötődésű: Gyeviki Hajnal Élőhely kollekciója, Tóth Ádám Miko lámpakollekciója, a Cserba Anna által társtervezett MOKO bútorkollekció, Miklósi Ádám és Lipécz Ádám gombatermesztő okoseszköze, a Shrooly, valamint a Takács Emese nevéhez köthető SymbioMat™ jógamatrac.  

  

Szavazás: https://elle.hu/edida 

More news

Látványos videó készült az XX Trianguli (XX Tri) nevű vörös óriáscsillag felszínén megjelenő csillagfoltok időbeli változásáról, amelyet a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) adattudósai, Radványi Ádám és Varga Viktor készítettek. A Leibniz-Institut für Astrophysik Potsdam (AIP) és a HUN-REN Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont Csillagászati Intézetének kutatói 16 éves méréssorozat alapján rekonstruálták a vörös óriáscsillag felszínén megjelenő, az átlagosnál hűvösebb területek, úgynevezett csillagfoltok időbeli változását, melyet a két szakember adatvizualizációs animációval tett közérthetővé.

Milyen terápiás hatása lehet egy szép virtuális természeti sétának vagy a kertészkedésnek az immerzív térben? Többek közt ezekre a kérdésekre keresi a választ a MOME FutureCare Labban a Bakk Ágnes Karolina PhD vezetésével zajló Zenctuary VR+ projekt, amely kiemelkedő, közel 1 millió eurós támogatást nyert a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal HU-rizont pályázatán. Az egészségügyi intézmények számára fejlesztett virtuális természeti környezet, amely a tervek szerint rehabilitációs és diagnosztikai célokat is szolgál, javítani tudja majd a betegek ellátását, az idősek életminőségét, elősegíti a regenerálódást, és csökkenti az egészségügyi dolgozók terhelését.

„Nagy megtiszteltetés számomra, hogy a MOME Doktori Iskola vezetőjeként folytathatom a munkámat egy olyan intézményben, amely mindig is az innováció, a kreativitás és a minőség szinonimája volt” – ezekkel a szavakkal fogadta el Szalontai Ábel egyetemi tanár kinevezését a Doktori Iskola élére, mely mostantól 2025. december 31-ig szól.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121