A prágai Designblok-on állítottak ki a MOME Design Intézet hallgatói

Date:
Az idén 25. alkalommal megrendezett Designblok Közép-Európa legnagyobb design vására, ahol a MOME Design Intézet standján kerámia és formatervező szakos hallgatóinak munkáját láthatta a nagyközönség.

Október 4-8. között rendezték meg a Designblok nemzetközi designfesztivált a cseh fővárosban, amely során a Nemzeti Galériától át a kisebb showroomokig és galériákig számos design program várta az érdeklődőket. 
A fesztiválon a Tárgyalkotás szak egyik sikeres féléves projektjének tervezési eredményeit mutatta be, amely a MOME és az ONYX étterem közötti kollaboráció kapcsán jött létre, Gerbeaud Örökség címen: ebben a hallgatók feladata az volt, hogy olyan tálalási eszközöket tervezzenek a Műhely számára, melyek a kortárs desszertkultúra és az ahhoz kapcsolódó tálalás vizsgálatára épülnek, a Gerbeaud örökségét véve alapul. A projekt előzőleg a Design Week Budapest, illetve a Ambiente Frankfurt kiálltásain is szerepelt, és most a Designblokon is nagy sikerrel debütált.  

A kerámiák mellett négy, formatervező mesterszakos hallgató is kiállíthatta munkáit a Design Intézet standján.  

A fesztiválon való megjelenés kiváló lehetőséget biztosított a MOME Design Intézetének portfóliójának szakmai érdeklődőknek való bemutatására, valamint a cseh és magyar design egyetemek közötti együttműködések kezdeményezésére is. A magyar fiatal tervezők számára is több szempontból fontos volt a látogatás, hiszen egyrészt felkelthették a gyártók érdeklődését, másrészt betekintést nyerhettek egy éles kiállítási szituációba, illetve a cseh kultúra szakmai miliőjébe is.  

More news

Évente 10 billió műanyag tollat dobunk el világszinten, a nem lebomló hulladék pedig olyan környezetterhelő vegyi anyagokat tartalmaz, amelyek nem megfelelő feldolgozás esetén egészségi károsodást is okozhatnak. Ugyanakkor színes filctollak nélkül elképzelhetetlen lenne nemcsak az iskolások, de a kreatíviparban dolgozók élete is. Erre a problémára kínál megoldást a MOME hallgatói csapata, amely a pHen környezetbarát tollal a 2024-es Biodesign Challenge kiemelkedő művészeti díját érdemelte ki New Yorkban. A most díjazott pHen csapat az elismerés mellett a jövő évre ösztöndíjat, valamint egy önálló kiállítás lehetőségét is elnyerte.

Vajon hogyan változik a világ az űrkutatás hatására húsz év múlva? Hogyan és mire taníthat a világegyetem? Ilyen és ehhez hasonló kérdéseket kellett megválaszolni az Ugrás a jövőbe! 2024 kreatív alkotói pályázaton, amelyre idén is innovatív és izgalmas ötleteket hoztak válaszul a részt vevő diákok. A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem negyedik évadához érkezett versenyének nyertes projektjei között van a jövő élelmezését segítő Lebegőkert, egy bányászattal foglalkozó űrbázis, egy etikus terraformáló projekt és egy LifeBubble nevű űrhelyiség.

Végzőseit idén sem engedi el inspiráció nélkül a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME): folytatódik az a friss és nagy sikerű hagyomány, amelynek keretében évről évre világhírű kreatívipari szakemberek köszöntik a diplomásokat. Az idei diplomaosztó meghívottja Nir Eyal magyar-izraeli származású amerikai viselkedéskutató, író, a szokások tudósa, aki mind az alap, mind a mesterszakosok oklevélátadóján beszédet mond majd. A jövő szempontjából ugyanis kulcsfontosságú tudatosítani a szokások jelentőségét, mivel azok egész életünket, sőt a gazdaságot is mozgatják.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121