Alakítsd te a digitális jövőnket és kultúránkat, ismerd meg a MOME IxD MA képzését!

Dátum: 2024.12.10
Az AI és más emergens technológiák felforgatják a világot, de egy dolog nem változik: az emberi aspektus. Az IxD MA program célja, hogy olyan tervezőket képezzen, akik képesek komplex projektek megvalósítására modern kutatási, tervezési és technológiai módszerekkel.

A MOME IxD MA középpontjában az emberközpontú megközelítés áll, amely biztosítja, hogy a hallgatók képesek legyenek a felhasználók igényeire szabott, innovatív megoldásokat létrehozni. A képzés nemcsak a gyakorlati készségeket fejleszti, de arra is lehetőséget nyújt, hogy mélyebben megértsd a design filozófiáját, történetét, valamint azt, hogy mindez együtt miként formálja a jövőt... Sőt magad tervezheted meg a jövő ember–gép viszonyát. 

Ha érdekel a digitális termék- és szolgáltatástervezés világa, van véleményed arról, hogyan alakuljon a viszonyunk a digitális technológiákkal, és ezért szeretnél az interakció- és felhasználóiélmény-tervezés (UX) szakértőjévé válni, akkor a MOME Interaction Design MA képzés neked való! A program ugyanis, amelyet részletesen alább mutatunk be, átfogó tudást és gyakorlati tapasztalatot nyújt, mellyel magabiztosan mozoghatsz a design és technológia állandóan változó világában. 

 

Átfogó tudás minden területen: a modulok 

Programspecifikus moduljaink 

Az interakciótervezés alapjai – Ennek keretében megismered az interakciótervezés történetét, filozófiáját, valamint a design thinking és más tervezési keretrendszerek fejlődését. A tantárgy a gyakorlati tudás megszerzése mellett mély elméleti hátteret is biztosít. 

Felhasználói élménytervezés – Az UX alapjainak az elsajátítása mellett új megközelítéseket, például az életközpontú vagy körkörös tervezést is megismerheted. 

Kötelező szakmai gyakorlat – Valós munkakörnyezetben valós projekteken szerezhetsz tapasztalatot, ami elengedhetetlen a sikeres karrierépítéshez. 

Általános elméleti modulok 

A képzés során azokat az aktuális és égető társadalmi, gazdasági kérdéseket dolgozzuk fel, amelyek szélesítik a látókörödet, és segítenek megérteni a körülöttünk lévő világ komplex problémáit. 

Kutatás, fejlesztés és innováció modul 

Multidiszciplináris csapatmunkában vehetsz részt más BA- és MA-hallgatókkal, amely során közösen dolgoztok különböző társadalmi vagy gazdasági problémák megoldásán. 

Választható modulok 

Az érdeklődési körödnek megfelelően választhatod ki a kurzusokat, hogy tovább mélyítsd a tudásodat. 

Intenzív műhelymunkák és kreatív hét 

A kurzusok mellett gyakorlati workshopokon és projektalapú tevékenységeken keresztül bővítheted a készségeidet. 

Kiemelt témáink 

  • Speculative and critical design: A jövő és alternatív jelenek tervezése kritikus gondolkodás alkalmazásával. 
  • Digitális terméktervezés: A piaci igények megértése és a felhasználói élmény szempontjából kiemelkedő termékek létrehozása. 
  • Hiperperszonalizáció – Mercedes in car UX: A Mercedes-Benzzel együttműködésben új technológiák, például mesterséges intelligencia (AI) és IoT alkalmazása a felhasználói élmény fejlesztésére. 
  • Designetnográfia és antropológia: Az emberi viselkedés tanulmányozása a legjobb tervezési megoldások érdekében. 

Mi vár rád a diploma után? 

A program elvégzésével: 

Átfogó designtudással rendelkezel majd, képes leszel integrálni a komplex tervezési folyamatokat, és alkalmazkodni az új technológiákhoz. 

Magabiztosan léphetsz a munkaerőpiacra, ebben az elméleti tudás mellett a megszerzett gyakorlati tapasztalat is segít majd. 

Innovációs szakértővé válsz, az IxD MA képzés során nemcsak a jelenlegi piaci igényeket ismerheted meg, hanem a jövőformáló szemléletet is. 

Jelentkezz most! 

Az IxD MA képzés nem csupán egy diploma megszerzéséről szól, hanem arról, hogy egy dinamikus és fejlődő terület része legyél A képzés során olyan proaktív tervezővé válhatsz, aki képes a jövőt formálására, legyen szó digitális termékekről, szolgáltatásokról vagy innovatív rendszerekről. 

A jelentkezésről mindent megtudhatsz itt: MOME | Interaction Design MA angol nyelven jelentkezés 

További hírek

A Q&Alumni sorozat első epizódjának vendége Tőkés Anna, MOME Animáció szakos alumna, aki nemrég Az Utolsó Dobás című diplomafilmjével szerepelt az Annecy Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon. A videóból többek között kiderül, hogyan emlékszik vissza az egyetemi éveire, milyen projektekben vett részt a MOME-n, és még a sütési tudományába is bepillantást nyerhetünk.

A víz ma még magától értetődő része az életünknek – de meddig? Diákok gondolták újra az alapvető anyag jövőjét a 2025-ös kreatív alkotópályázat keretében, amelyen 7–10. osztályosokból álló csapatok a második fordulóban MOME-mentorokkal dolgozták ki a terveiket. A júnus 25-i finálén tíz középiskolás csapat mutatta be az elképzeléseit, közülük négyet díjazott a MOME-oktatókból álló zsűri. Az első helyezést az Ísbíltúr, a másodikat a Bacsaók, a harmadikat a Code Noir csapat szerezte meg, míg a különdíjat a Newwave vihette haza. A rendszerszintű gondolkodást tükröző munkák arra figyelmeztetnek: a víz kérdése nem jövőbeli probléma – már most tennünk kell érte.

Hogyan lehet jobban kihasználni a tömegközlekedési infrastruktúrát, milyen lenne az igazán gyors életmentő eszköz, miként menthetjük meg a mezőgazdaságot méhek hiányában... formatervező hallgatóink válaszai a világ egyik legismertebb formatervezési versenyén, a Red Dot Award Design Concept kategóriájában értek el kiemelkedő eredményeket. A nemzetközi mezőnyben hét, a MOME Red Dot nevezési programjába bejutó mentorált projekt kapott elismerést, köztük diplomamunka és féléves egyetemi projekt is.