Az AMTS-en mutatkozott be a MOME járműtervezési programja

Dátum: 2022.06.03
Izgalmas előadással, valamint látványos fizikai és virtuálisan körbejárható modellekkel mutatkozott be a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem járműtervezési programja hazánk egyik legnagyobb autós rendezvényén, a május 27–29. között megrendezett AMTS-en.

A Mercedes-Benz és a MOME eddigi két évtizedes együttműködésének ideje alatt a képzés a világ élmezőnyébe került. Az AMTS (Automobil és Tuning Show) május 27-ei nyitónapján, a Magyarok a Világ járműgyártásában című kiállítás kísérőprogramjaként Molnár Péter, a MOME Design Intézetének vezetője mesélt az autógyárral közös szakmai munka részleteiről. 

Az egyetem standján az érdeklődők betekintést nyerhettek a járműtervezési program mindennapjaiba és kulisszatitkaiba: a lenyűgöző fizikai autómodellek mellett a VR sarokban virtuálisan is körbejárhatták a legfrissebb hallgatói munkákat. 

A Mercedes-Benzzel fennálló együttműködés kerek évfordulóját nagyszabású eseménysorozattal ünnepli az intézmény: a júliusi diplomaosztón a luxusmárka vezető designere, Gorden Wagener mond beszédet, valamint a MOME alapítványi elnökével közösen megnyitja az egyetem új, innovatív tervezői műhelyét, a Mobility Design Labet. A következő húsz évben a MOME már a széles értelemben vett mobilitás jövőjét kutatja és alakítja majd

További hírek

A Q&Alumni sorozat első epizódjának vendége Tőkés Anna, MOME Animáció szakos alumna, aki nemrég Az Utolsó Dobás című diplomafilmjével szerepelt az Annecy Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon. A videóból többek között kiderül, hogyan emlékszik vissza az egyetemi éveire, milyen projektekben vett részt a MOME-n, és még a sütési tudományába is bepillantást nyerhetünk.

Hogyan lehet jobban kihasználni a tömegközlekedési infrastruktúrát, milyen lenne az igazán gyors életmentő eszköz, miként menthetjük meg a mezőgazdaságot méhek hiányában... formatervező hallgatóink válaszai a világ egyik legismertebb formatervezési versenyén, a Red Dot Award Design Concept kategóriájában értek el kiemelkedő eredményeket. A nemzetközi mezőnyben hét, a MOME Red Dot nevezési programjába bejutó mentorált projekt kapott elismerést, köztük diplomamunka és féléves egyetemi projekt is.

Az egyetem jelenéről, jövőjéről, az igazi MOME-identitásról és az álmokról is szó esett az idei diplomaosztón, amelyen nemcsak háromszázhúsz hallgató vehette át diplomáját, de új hagyományokkal is gazdagodott az egyetem legszebb ünnepe. Az eseménynek ezúttal a RaM-ArT Színház adott otthont, ahol az alapszakos és mesterszakos végzősök mellett rektori különdíjasokat, jubilálókat, valamint a Wartha-díj és az Etikus Építészeti Viselkedés Díj kitüntetettjeit is köszöntték. Ilyen volt a MOME Diplomaosztója 2025–ben!