Balkó Dorottya hallgató volt a kurátora Januskó Klaudia női identitást vizsgáló kiállításának

Date:
2023 júniusában, a Liget Galériában nyílt Her Body, Himself ? című kiállítás úgy építette fel a női identitást, akár egy receptet.

“A női identitás elkészítéséhez mindössze egy nagyméretű tálra és egy emberöltőnyi időre van szükségünk. Elsőként összegyúrjuk az anyáinktól és nagyanyáinktól örökölt példákat, a készülő, nyers masszához pedig ízlés szerint költők, festők személytelen múzsáit és filmek, videójátékok elnagyolt archetípusait adagoljuk.” – olvashatjuk Januskó Klaudia önálló kiállításának szinopszisában, melyet Drozdik Orsolya Sétáló agyak - Kortárs feminista diskurzus, valamint Széplaky Gerda Állat-e az asszony? és Az ember teste című művei, illetve a Wikipédia Konyhai műveletek szócikkének húsok előkészítését tárgyaló része inspirálták. 

A kiállítás anyagában vegyesen voltak objektek, festmények és videóinstallációis, a kurátor pedig a Design- és művészetmenedzsment szakon hallgató Balkó Dorottya volt. A tárlat záróeseményen egy kapcsolódó zine kiadványt is bemutattak, melynek szerzői szerzői Balkó Dorottya, Drozdik Orshi, Fajgerné Dudás Andrea és Tayler Patrick voltak. 

More news

Látványos videó készült az XX Trianguli (XX Tri) nevű vörös óriáscsillag felszínén megjelenő csillagfoltok időbeli változásáról, amelyet a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) adattudósai, Radványi Ádám és Varga Viktor készítettek. A Leibniz-Institut für Astrophysik Potsdam (AIP) és a HUN-REN Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont Csillagászati Intézetének kutatói 16 éves méréssorozat alapján rekonstruálták a vörös óriáscsillag felszínén megjelenő, az átlagosnál hűvösebb területek, úgynevezett csillagfoltok időbeli változását, melyet a két szakember adatvizualizációs animációval tett közérthetővé.

Milyen terápiás hatása lehet egy szép virtuális természeti sétának vagy a kertészkedésnek az immerzív térben? Többek közt ezekre a kérdésekre keresi a választ a MOME FutureCare Labban a Bakk Ágnes Karolina PhD vezetésével zajló Zenctuary VR+ projekt, amely kiemelkedő, közel 1 millió eurós támogatást nyert a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal HU-rizont pályázatán. Az egészségügyi intézmények számára fejlesztett virtuális természeti környezet, amely a tervek szerint rehabilitációs és diagnosztikai célokat is szolgál, javítani tudja majd a betegek ellátását, az idősek életminőségét, elősegíti a regenerálódást, és csökkenti az egészségügyi dolgozók terhelését.

„Nagy megtiszteltetés számomra, hogy a MOME Doktori Iskola vezetőjeként folytathatom a munkámat egy olyan intézményben, amely mindig is az innováció, a kreativitás és a minőség szinonimája volt” – ezekkel a szavakkal fogadta el Szalontai Ábel egyetemi tanár kinevezését a Doktori Iskola élére, mely mostantól 2025. december 31-ig szól.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121