Bonis Bona életműdíjat kapott dr. Aczél Petra, a MOME oktatója

Dátum: 2023.05.29
Több mint ötven hazai és határon túli pedagógus, szakember kapott a Bonis Bona – A nemzet tehetségeiért díjat, köztük dr. Aczél Petra, egyetemi tanár, a MOME oktatója, aki életmű díjat vehetett át. Az idén tíz éves díjat a kiemelkedő tehetségsegítő munka elismeréseként, a közönség jelölése alapján lehet elnyerni.

Dr. Aczél Petra huszonöt év felsőoktatásban szerzett tapasztalat után igazolt a MOME közösségébe, és stratégiai kommunikációs, retorikai és a médiában szerzett tapasztalataival erősíti az intézmény ismertségét, valamint a hallgatók érvényesülését. A média- és kommunikációs tudományok talán legelismertebb hazai szaktekintélyének területe a jövőkészségek, azaz a fiatalok érvényesüléséhez, eredményességéhez szükséges készségek és képességek kutatása és oktatása.  

Tizenkét évig tanított a Budapesti Corvinus Egyetemen, ahol az év oktatójának is megválasztották, majd 2022 októberében csatlakozott a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem oktatóihoz. Számos nemzetközi szakmai díj, köztük a "European Award for Excellence in Teaching in the Social Sciences and Humanities", és a "Kenneth Rice Reward for Excellence in Teaching" birtokosa. 2019-ben a Magyar Érdemrend Lovagkeresztjével tüntették ki. 

A tehetséggondozás területén nyújtható legrangosabb díjat összesen négy egyéni kategóriában adják át: Kiváló tehetséggondozó, Kiváló tehetségfejlesztő és Kiváló tehetségsegítő elismerésben idén összesen ötvenen részesültek; Életműdíjat pedig hét szakember nyert el.  

További hírek

Hogyan lehet a hagyományos népművészeti formakincset, az ehhez szorosan kötődő, archaikus kézműves technikákat és anyagokat újraértelmezni a kortárs design szemléletével? Erre a kérdésre ad különböző válaszokat az idén tízéves Future Traditions program, amely mára a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) Divat- és textiltervezés mesterszak képzésének meghatározó tartalmi elemévé vált. 2024-ben a program a Magyar–Török Kulturális Évad keretében zajlott, egy féléven át az isztambuli Marmara Egyetemmel dolgoztak együtt a MOME hallgatói, az itt született eredményeket pedig az isztambuli Magyar Kulturális Központban nyílt kiállításon mutatják be.

Ismét indul a CheckINN Revitalizátor ötletverseny, amelynek célja az elhagyatott vagy funkciójukat vesztett területek és épületek turisztikai célú újrahasznosítására vonatkozó ötletek díjazása.

A technológia, a művészet és az elméleti kutatás határterületeit vizsgálja az Immersive Beats: 360-degree music video joint hackathon, amelyet a MOME Média design szak és a koreai Chung-Ang University közösen szervez. A hatnapos eseményen magyar és dél-koreai hallgatók AI-eszközöket is felhasználva egyesítik a zenét, a mesterséges intelligenciát és az immerzív filmes technológiákat, hogy egyedi 360 fokos víziókat komponálva videóklipeket hozzanak létre. A projekt nemcsak kreatív kísérlet, de egy hosszú távú nemzetközi kapcsolat fontos állomása is.