Bonis Bona életműdíjat kapott dr. Aczél Petra, a MOME oktatója

Date:
Több mint ötven hazai és határon túli pedagógus, szakember kapott a Bonis Bona – A nemzet tehetségeiért díjat, köztük dr. Aczél Petra, egyetemi tanár, a MOME oktatója, aki életmű díjat vehetett át. Az idén tíz éves díjat a kiemelkedő tehetségsegítő munka elismeréseként, a közönség jelölése alapján lehet elnyerni.

Dr. Aczél Petra huszonöt év felsőoktatásban szerzett tapasztalat után igazolt a MOME közösségébe, és stratégiai kommunikációs, retorikai és a médiában szerzett tapasztalataival erősíti az intézmény ismertségét, valamint a hallgatók érvényesülését. A média- és kommunikációs tudományok talán legelismertebb hazai szaktekintélyének területe a jövőkészségek, azaz a fiatalok érvényesüléséhez, eredményességéhez szükséges készségek és képességek kutatása és oktatása.  

Tizenkét évig tanított a Budapesti Corvinus Egyetemen, ahol az év oktatójának is megválasztották, majd 2022 októberében csatlakozott a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem oktatóihoz. Számos nemzetközi szakmai díj, köztük a "European Award for Excellence in Teaching in the Social Sciences and Humanities", és a "Kenneth Rice Reward for Excellence in Teaching" birtokosa. 2019-ben a Magyar Érdemrend Lovagkeresztjével tüntették ki. 

A tehetséggondozás területén nyújtható legrangosabb díjat összesen négy egyéni kategóriában adják át: Kiváló tehetséggondozó, Kiváló tehetségfejlesztő és Kiváló tehetségsegítő elismerésben idén összesen ötvenen részesültek; Életműdíjat pedig hét szakember nyert el.  

More news

A Jövő Egyeteme a MOME fejlesztéséről és átfogó megújulásáról szól, ami az idei év egyik kiemelt fókuszpontja. Az elmúlt időszakban tizenkét munkacsoport dolgozott a programon, akik a Jövő Egyeteme Műhely vezetésével, az egyetem polgárainak széleskörű bevonásával megvalósították a MOME történetének legátfogóbb tervezési folyamatát és kidolgozták a 2023 decemberében a Szenátus által támogatott Jövő Egyeteme program, azaz a „Három Iskola modell” részletes implementációs tervét. Most pedig újabb mérföldkőhöz ért az egyetem. 2024. július 18-án tartott ülésén a MOME Szenátusa meggyőző többséggel és ellenszavazat nélkül támogatásáról biztosította a tervezetet, így tovább folytatódhat a közös munka annak érdekében, hogy jövő télen életbe léphessen az új struktúra, és a MOME Európa meghatározó design-felsőoktatási intézményévé váljon...

A világ egyik legrangosabb digitális művészeti fesztiváljára, az Ars Electronica 2024-re kapott meghívást egyetemünk. A nagy múltú fesztivál Campus-sorozatában minden évben bemutat egy-egy művészeti egyetemet; a kiállítást a linzi egyetemmel közösen szervezik – Linz főterén ezúttal a MOME hallgatói mutatkozhatnak be. Kárpáti Judit Eszter, Esteban de la Torre és Nagy Ágoston kurátorok az elmúlt évek kiemelkedő diplomamunkáiból válogattak.

Új szimbólummal bővült azoknak az emléktárgyaknak a köre, amelyeket a MOME közösségének a tagjai egyetemi pályafutásuk különböző mérföldköveit elhagyva vehetnek át. Az összetartozást erősítő új jelkép egy esztergálással, forgácsolással készült polírozott felületű bronztárgy, a koncepció alapja a MOME emblémájából kiemelt „O” betű. A Fülöp József rektor kezdeményezésére alkotott tárgyat Ádám Krisztián, a MOME mesteroktatója tervezte, és 2024-től valamennyi képzési szint végzősei vehetik át az oklevelükkel együtt.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121