Elindult a X. Friss Hús Fesztivál!

Dátum: 2022.06.03
Tegnap kezdődött és június 8-ig tart a Friss Hús Budapest Rövidfilmfesztivál, amelynek humoros promofilmjeit a MOME Média Design szakán készítették. A Fesztiválon a közelmúlt legjobb hazai és nemzetközi rövid mozgóképes alkotásait lehet megnézni. A vetítések többsége a Toldi moziban lesz, magyar versenyfilmeket pedig szabadtéren, a Városháza parkban felállított kivetítőn is meg lehet tekinteni.

A rövidfilm rajongók kedvenc hazai fesztiválján idén is számos MOME-vonatkozású alkotást mutatnak be. Többek közt itt látható először az Annecy Nemzetközi Filmfesztiválra meghívott Turai Balázs Amok című animációs műve, és két MOME-s diplomafilm, Hárshegyi Vivien Felhők felett és Fábián Nikolett Nyugvó köd című munkája. A fesztiválon mutatja be legújabb filmjét a Symphony no. 42-vel nemrég egészen az Oscar-shortlistig jutó Bucsi Réka is. 

Média Design szakunk idén is kiemelten foglalkozott a terület fontos fesztiváljával és négy olyan promociós kisfilmet készítettek, amelyek garantáltan kíváncsivá teszik a nagyközönséget is. Nézd meg a kisfilmeket a Friss Hús Facebook-oldalán vagy kattints az alábbi videókra! 

Miben sántikálnak a MOME Media Design szakon??  

Bemutatjuk a Friss Tofut 

Fejlámpa?! 
 

A kisfilmeket a MOME Média Design szak hallgatói készítették:

Bohl Kata, Csillik Martina, Demeter Debóra, Király Pál, Pálinkás-Szűcs Emili, Péri Gergő Gábor, Polónyi-Gyuricza Krisztián, Tóth-Heyn Máté, Vészi Sámuel 

Szereplők: Erhardt Miklós, Fábics Natália, Szirtes János, a Média design szak oktatói és Turai Barnabás  

További hírek

Hogyan lehet a hagyományos népművészeti formakincset, az ehhez szorosan kötődő, archaikus kézműves technikákat és anyagokat újraértelmezni a kortárs design szemléletével? Erre a kérdésre ad különböző válaszokat az idén tízéves Future Traditions program, amely mára a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) Divat- és textiltervezés mesterszak képzésének meghatározó tartalmi elemévé vált. 2024-ben a program a Magyar–Török Kulturális Évad keretében zajlott, egy féléven át az isztambuli Marmara Egyetemmel dolgoztak együtt a MOME hallgatói, az itt született eredményeket pedig az isztambuli Magyar Kulturális Központban nyílt kiállításon mutatják be.

Ismét indul a CheckINN Revitalizátor ötletverseny, amelynek célja az elhagyatott vagy funkciójukat vesztett területek és épületek turisztikai célú újrahasznosítására vonatkozó ötletek díjazása.

A technológia, a művészet és az elméleti kutatás határterületeit vizsgálja az Immersive Beats: 360-degree music video joint hackathon, amelyet a MOME Média design szak és a koreai Chung-Ang University közösen szervez. A hatnapos eseményen magyar és dél-koreai hallgatók AI-eszközöket is felhasználva egyesítik a zenét, a mesterséges intelligenciát és az immerzív filmes technológiákat, hogy egyedi 360 fokos víziókat komponálva videóklipeket hozzanak létre. A projekt nemcsak kreatív kísérlet, de egy hosszú távú nemzetközi kapcsolat fontos állomása is.