Elindult a X. Friss Hús Fesztivál!

Date:
Tegnap kezdődött és június 8-ig tart a Friss Hús Budapest Rövidfilmfesztivál, amelynek humoros promofilmjeit a MOME Média Design szakán készítették. A Fesztiválon a közelmúlt legjobb hazai és nemzetközi rövid mozgóképes alkotásait lehet megnézni. A vetítések többsége a Toldi moziban lesz, magyar versenyfilmeket pedig szabadtéren, a Városháza parkban felállított kivetítőn is meg lehet tekinteni.

A rövidfilm rajongók kedvenc hazai fesztiválján idén is számos MOME-vonatkozású alkotást mutatnak be. Többek közt itt látható először az Annecy Nemzetközi Filmfesztiválra meghívott Turai Balázs Amok című animációs műve, és két MOME-s diplomafilm, Hárshegyi Vivien Felhők felett és Fábián Nikolett Nyugvó köd című munkája. A fesztiválon mutatja be legújabb filmjét a Symphony no. 42-vel nemrég egészen az Oscar-shortlistig jutó Bucsi Réka is. 

Média Design szakunk idén is kiemelten foglalkozott a terület fontos fesztiváljával és négy olyan promociós kisfilmet készítettek, amelyek garantáltan kíváncsivá teszik a nagyközönséget is. Nézd meg a kisfilmeket a Friss Hús Facebook-oldalán vagy kattints az alábbi videókra! 

Miben sántikálnak a MOME Media Design szakon??  

Bemutatjuk a Friss Tofut 

Fejlámpa?! 
 

A kisfilmeket a MOME Média Design szak hallgatói készítették:

Bohl Kata, Csillik Martina, Demeter Debóra, Király Pál, Pálinkás-Szűcs Emili, Péri Gergő Gábor, Polónyi-Gyuricza Krisztián, Tóth-Heyn Máté, Vészi Sámuel 

Szereplők: Erhardt Miklós, Fábics Natália, Szirtes János, a Média design szak oktatói és Turai Barnabás  

More news

Látványos videó készült az XX Trianguli (XX Tri) nevű vörös óriáscsillag felszínén megjelenő csillagfoltok időbeli változásáról, amelyet a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) adattudósai, Radványi Ádám és Varga Viktor készítettek. A Leibniz-Institut für Astrophysik Potsdam (AIP) és a HUN-REN Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont Csillagászati Intézetének kutatói 16 éves méréssorozat alapján rekonstruálták a vörös óriáscsillag felszínén megjelenő, az átlagosnál hűvösebb területek, úgynevezett csillagfoltok időbeli változását, melyet a két szakember adatvizualizációs animációval tett közérthetővé.

Milyen terápiás hatása lehet egy szép virtuális természeti sétának vagy a kertészkedésnek az immerzív térben? Többek közt ezekre a kérdésekre keresi a választ a MOME FutureCare Labban a Bakk Ágnes Karolina PhD vezetésével zajló Zenctuary VR+ projekt, amely kiemelkedő, közel 1 millió eurós támogatást nyert a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal HU-rizont pályázatán. Az egészségügyi intézmények számára fejlesztett virtuális természeti környezet, amely a tervek szerint rehabilitációs és diagnosztikai célokat is szolgál, javítani tudja majd a betegek ellátását, az idősek életminőségét, elősegíti a regenerálódást, és csökkenti az egészségügyi dolgozók terhelését.

„Nagy megtiszteltetés számomra, hogy a MOME Doktori Iskola vezetőjeként folytathatom a munkámat egy olyan intézményben, amely mindig is az innováció, a kreativitás és a minőség szinonimája volt” – ezekkel a szavakkal fogadta el Szalontai Ábel egyetemi tanár kinevezését a Doktori Iskola élére, mely mostantól 2025. december 31-ig szól.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121