
Fehérneműtől a csocsóasztalig – A Deák17 Galéria inkluzív design kiállítása
Date:
A design szélesebb körű adaptációjával egyre nagyobb hangsúlyt kap az inkluzivitás kérdése: hogyan tudunk olyan technikákat, szerkezeteket és használati tárgyakat létrehozni, amik teljesebb életet tudnak biztosítani azok számára, akik valamilyen fogyatékossággal rendelkeznek? A cél, hogy ne csupán újabb és újabb formavilágú objektumokat hozzunk létre, hanem olyan eszközöket is, amik széleskörben hozzáférhető segítséget képesek nyújtani.
A Találkozások. Ösvényeinken: Veled II. projekt ezekre a problémákra igyekszik választ adni. A kiállítás a MOME, a Magyar Paralimpiai Bizottság, az EGYMI – Mozgásjavító Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és a Millennium Háza közreműködésével jött létre.
More news
Egyre fontosabb szerepet játszanak a hétköznapokban a különböző társadalmi problémák, melyekre mindenképp megoldást kell találnunk – a kérdés azonban az, hogy milyen módon.
Az idei GRADUATION PROJECTS nyertesei közé jutott két tavaly végzett hallgatónk, Fülöp Szabolcs (Tervezőgrafika MA) és Jiang Erzsébet (Divat és Textiltervezés MA). A cseh, lengyel, magyar és szlovák designfelsőoktatás hallgatóinak munkáit évente áttekintő szemle története 2002-re nyúlik vissza, már számos magyar hallgatót ismertek el, akik közül többen egyetemünkről kerültek ki.
A tavaszi szemeszterben hallgatóink számára is elérhetővé vált az akkreditált permakultúra tervezői képzés (Permaculture Design Certificate), melynek kurzusindító nyitott eseménye március 4-én zajlott a MOME Auditóriumában.