Fontos kérdésekben határozott a MOME Szenátusa

Dátum: 2025.02.26
Keddi rendkívüli ülésén az egyetem Szenátusa több kérdésben is döntést hozott, valamint határidőket és teendőket határozott meg a testület számára. A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem vezetősége kiemelte, hogy a legfontosabb továbbra is a stabilitás és a megnyugtató, kiegyensúlyozott működés megteremtése az egyetem közössége számára.

A keddi rendkívüli szenátusi ülésen határozat született arról, hogy az ügyvivő rektor személyével kapcsolatban a Szenátus legkésőbb 2 héten belül meghozza döntését, valamint a következő szenátusi ülés fogja tárgyalni a Szenátus Manifesztumát, amelyben a testület újragondolja a működését és szerepét, megfogalmazza a legfontosabb feladatait, felelősségi köreit, beépítve az elmúlt időszak tanulságait.
 

A Szenátus egyhangúlag kezdeményezte a Jövő Egyeteme program időközi értékelésének elvégzését is: az egyetem optimális működését és érdekeit szem előtt tartva áttekinti a Jövő Egyeteme keretében megvalósult, követendő jó gyakorlatokat és a program fejlesztésre, módosításra szoruló elemeit. 
 

Az egyetemi autonómia és a közösségben a kölcsönös bizalom megerősítése a testület kiemelt feladata, ennek érdekében támogatta a Charta szellemiségét és egyeztetést kezdeményezett a MOME Fronttal és az egyetemet fenntartó alapítvány kuratóriumával is.

További hírek

Hogyan lehet a hagyományos népművészeti formakincset, az ehhez szorosan kötődő, archaikus kézműves technikákat és anyagokat újraértelmezni a kortárs design szemléletével? Erre a kérdésre ad különböző válaszokat az idén tízéves Future Traditions program, amely mára a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) Divat- és textiltervezés mesterszak képzésének meghatározó tartalmi elemévé vált. 2024-ben a program a Magyar–Török Kulturális Évad keretében zajlott, egy féléven át az isztambuli Marmara Egyetemmel dolgoztak együtt a MOME hallgatói, az itt született eredményeket pedig az isztambuli Magyar Kulturális Központban nyílt kiállításon mutatják be.

Ismét indul a CheckINN Revitalizátor ötletverseny, amelynek célja az elhagyatott vagy funkciójukat vesztett területek és épületek turisztikai célú újrahasznosítására vonatkozó ötletek díjazása.

A technológia, a művészet és az elméleti kutatás határterületeit vizsgálja az Immersive Beats: 360-degree music video joint hackathon, amelyet a MOME Média design szak és a koreai Chung-Ang University közösen szervez. A hatnapos eseményen magyar és dél-koreai hallgatók AI-eszközöket is felhasználva egyesítik a zenét, a mesterséges intelligenciát és az immerzív filmes technológiákat, hogy egyedi 360 fokos víziókat komponálva videóklipeket hozzanak létre. A projekt nemcsak kreatív kísérlet, de egy hosszú távú nemzetközi kapcsolat fontos állomása is.