Formatervező szakjaink immár negyedszerre állítottak ki a Stockholm Furniture Fair-en
Date:
Idén is sikeresen vett részt a szak februárban a méltán híres svéd design vásáron kiállítóként, melyen az alap- és mesterképzésben tanuló hallgatók munkáit mutatták be.
A több napos vásár alatt lehetőség volt a kapcsolatépítésre, a szak bemutatkozására és a hallgatók is nívós szakmai környezetben kaphattak visszajelzést munkáikra.
A stand Vető Péter egyetemi docens vezetésével, Salamon Dávid és Lőrincz Áron alumni tervezők közreműködésével jött létre.
Összesen 19 hallgató 19 munkáját nézhették meg a látogatók.
Kiállító hallgatók:
Csiby-Gindele Rebeka
Dawson V. Viktória
Fehérvári Panna
Guthy Máté
Hankó Eszter
Kristóffy Róbert
Lőrincz Áron
Lukovics Flóra
Mátravölgyi Zsófia
Mrkobrad Nikola
Racsmány Boldizsár
Salamon Dávid
Schillinger Laura
Szilágyi Nóra
Thamó Emese
Timári Blanka
Váradi Bence
Wende Roberta
Zala Zsófia
More news
Látványos videó készült az XX Trianguli (XX Tri) nevű vörös óriáscsillag felszínén megjelenő csillagfoltok időbeli változásáról, amelyet a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) adattudósai, Radványi Ádám és Varga Viktor készítettek. A Leibniz-Institut für Astrophysik Potsdam (AIP) és a HUN-REN Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont Csillagászati Intézetének kutatói 16 éves méréssorozat alapján rekonstruálták a vörös óriáscsillag felszínén megjelenő, az átlagosnál hűvösebb területek, úgynevezett csillagfoltok időbeli változását, melyet a két szakember adatvizualizációs animációval tett közérthetővé.
Milyen terápiás hatása lehet egy szép virtuális természeti sétának vagy a kertészkedésnek az immerzív térben? Többek közt ezekre a kérdésekre keresi a választ a MOME FutureCare Labban a Bakk Ágnes Karolina PhD vezetésével zajló Zenctuary VR+ projekt, amely kiemelkedő, közel 1 millió eurós támogatást nyert a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal HU-rizont pályázatán. Az egészségügyi intézmények számára fejlesztett virtuális természeti környezet, amely a tervek szerint rehabilitációs és diagnosztikai célokat is szolgál, javítani tudja majd a betegek ellátását, az idősek életminőségét, elősegíti a regenerálódást, és csökkenti az egészségügyi dolgozók terhelését.
„Nagy megtiszteltetés számomra, hogy a MOME Doktori Iskola vezetőjeként folytathatom a munkámat egy olyan intézményben, amely mindig is az innováció, a kreativitás és a minőség szinonimája volt” – ezekkel a szavakkal fogadta el Szalontai Ábel egyetemi tanár kinevezését a Doktori Iskola élére, mely mostantól 2025. december 31-ig szól.