Jobb vezetők, jobb világ: díjazták a MOME vezérigazgatóját

Dátum: 2024.10.01
Harmadik alkalommal adták át a „Jobb vezetők, jobb világ” díjat, amelyet 2024-ben Matheidesz Réka, a MOME vezérigazgatója vehetett át. A díjjal idén is azokat a vezetőket ismerték el, akik nemcsak egy igazságosabb, egymásra jobban figyelő társadalomban hisznek, hanem vezetőként tesznek is ezért.

„Nagyon fontos nekem ez a díj, mert elismeri azt a hitvallást, amely az eddigi szakmai pályámon végigvezetett: összekapcsolni az üzleti, társadalmi és művészeti szempontokat, mert csak így lehet izgalmas és korszerű válaszokat adni a legfontosabb kihívásokra” – fogalmazta meg Matheidesz Réka annak kapcsán, hogy mit jelent számára a díj. 

 

Egyre több az olyan sikeres felső vezető, aki amellett, hogy kiemelkedően ellátja munkahelyi pozícióját (a vállalati CSR-programokon túl) személyesen is tesz azért, hogy mikro- vagy makrokörnyezetében hatást gyakoroljon. Ennek a társadalmi felelősségvállalásnak számtalan formájával találkoztak a zsűritagok az idei pályázatok olvasásakor. 

 

A harmadik alkalommal átadott „Jobb vezetők, jobb világ!” díj jelöltjei között volt, aki a határon túli magyarok érvényesülését támogatja, vagy éppen hazai designerek számára nyújt kommunikációs, tudásmegosztó platformot, olyan is akad, aki ruhák újrahasznosításával gyűjt adományt különböző alapítványok számára. Vannak, akik kifejezetten a helyi értékekre, kisközösségi fejlesztésre fókuszálnak, a nők esélyegyenlőségének a javításával foglalkoznak, esetleg hátrányos helyzetű fiatalokat mentorálnak. 

A zsűri tagjai L.Ritók Nóra, az Igazgyöngy Alapítvány alapítója, Balatoni József bestselleríró, az Ökoanyu néven ismert Nagy Réka, Storcz Botond olimpiai bajnok, valamint Bereczki Enikő generációs szakértő voltak. 

 

A 2024. szeptember 26-án, az Anantara New York Palace Budapestben tartott díjátadón Matheidesz Réka mellett dr. Bauer Dávid (Mol-csoport, Internal Audit, Organization Design & Corporate Governance) kapta meg a díjat. 

További hírek

A Q&Alumni sorozat első epizódjának vendége Tőkés Anna, MOME Animáció szakos alumna, aki nemrég Az Utolsó Dobás című diplomafilmjével szerepelt az Annecy Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon. A videóból többek között kiderül, hogyan emlékszik vissza az egyetemi éveire, milyen projektekben vett részt a MOME-n, és még a sütési tudományába is bepillantást nyerhetünk.

A víz ma még magától értetődő része az életünknek – de meddig? Diákok gondolták újra az alapvető anyag jövőjét a 2025-ös kreatív alkotópályázat keretében, amelyen 7–10. osztályosokból álló csapatok a második fordulóban MOME-mentorokkal dolgozták ki a terveiket. A júnus 25-i finálén tíz középiskolás csapat mutatta be az elképzeléseit, közülük négyet díjazott a MOME-oktatókból álló zsűri. Az első helyezést az Ísbíltúr, a másodikat a Bacsaók, a harmadikat a Code Noir csapat szerezte meg, míg a különdíjat a Newwave vihette haza. A rendszerszintű gondolkodást tükröző munkák arra figyelmeztetnek: a víz kérdése nem jövőbeli probléma – már most tennünk kell érte.

Hogyan lehet jobban kihasználni a tömegközlekedési infrastruktúrát, milyen lenne az igazán gyors életmentő eszköz, miként menthetjük meg a mezőgazdaságot méhek hiányában... formatervező hallgatóink válaszai a világ egyik legismertebb formatervezési versenyén, a Red Dot Award Design Concept kategóriájában értek el kiemelkedő eredményeket. A nemzetközi mezőnyben hét, a MOME Red Dot nevezési programjába bejutó mentorált projekt kapott elismerést, köztük diplomamunka és féléves egyetemi projekt is.