Jön a SPARK! November 18-ig még jelentkezhetsz!

Dátum: 2022.11.15
A PreMOME egy teljesen új, hazánkban egyedülálló kurzust fejlesztett, melynek célja az önismeret- és tehetségfejlesztés, a kritikai és problémamegoldó szemlélet gyakorlatokon keresztüli átadása.

A program bevezet a kreatív életútba, segít megismerni a tervezési, alkotási folyamatot, feltérképezni a benned rejlő tehetséget. A résztvétel során, egyéni és csoportos feladatokon keresztül sajátíthatod el a jövődhöz nélkülözhetetlen komplex készségeket, amik a design világában is használt módszerek.

Olyan 10., 11. és 12. osztályos tanulók részvételére számítunk, akik motiváltak, nyitottak új kreatív módszerek elsajátítására, kooperációra és önmaguk fejlesztésére. Nem szükséges előképzettség vagy gyakorlat, sem az, hogy stabil elképzelésed legyen a továbbtanulásoddal kapcsolatban.

Jelentkezz mielőbb, de legkésőbb november 18-ig! 

A részletekért kattints a linkre: https://premome.mome.hu/spark

További hírek

Hogyan lehet a hagyományos népművészeti formakincset, az ehhez szorosan kötődő, archaikus kézműves technikákat és anyagokat újraértelmezni a kortárs design szemléletével? Erre a kérdésre ad különböző válaszokat az idén tízéves Future Traditions program, amely mára a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) Divat- és textiltervezés mesterszak képzésének meghatározó tartalmi elemévé vált. 2024-ben a program a Magyar–Török Kulturális Évad keretében zajlott, egy féléven át az isztambuli Marmara Egyetemmel dolgoztak együtt a MOME hallgatói, az itt született eredményeket pedig az isztambuli Magyar Kulturális Központban nyílt kiállításon mutatják be.

Ismét indul a CheckINN Revitalizátor ötletverseny, amelynek célja az elhagyatott vagy funkciójukat vesztett területek és épületek turisztikai célú újrahasznosítására vonatkozó ötletek díjazása.

A technológia, a művészet és az elméleti kutatás határterületeit vizsgálja az Immersive Beats: 360-degree music video joint hackathon, amelyet a MOME Média design szak és a koreai Chung-Ang University közösen szervez. A hatnapos eseményen magyar és dél-koreai hallgatók AI-eszközöket is felhasználva egyesítik a zenét, a mesterséges intelligenciát és az immerzív filmes technológiákat, hogy egyedi 360 fokos víziókat komponálva videóklipeket hozzanak létre. A projekt nemcsak kreatív kísérlet, de egy hosszú távú nemzetközi kapcsolat fontos állomása is.