Jön a SPARK! November 18-ig még jelentkezhetsz!

Dátum: 2022.11.15
A PreMOME egy teljesen új, hazánkban egyedülálló kurzust fejlesztett, melynek célja az önismeret- és tehetségfejlesztés, a kritikai és problémamegoldó szemlélet gyakorlatokon keresztüli átadása.

A program bevezet a kreatív életútba, segít megismerni a tervezési, alkotási folyamatot, feltérképezni a benned rejlő tehetséget. A résztvétel során, egyéni és csoportos feladatokon keresztül sajátíthatod el a jövődhöz nélkülözhetetlen komplex készségeket, amik a design világában is használt módszerek.

Olyan 10., 11. és 12. osztályos tanulók részvételére számítunk, akik motiváltak, nyitottak új kreatív módszerek elsajátítására, kooperációra és önmaguk fejlesztésére. Nem szükséges előképzettség vagy gyakorlat, sem az, hogy stabil elképzelésed legyen a továbbtanulásoddal kapcsolatban.

Jelentkezz mielőbb, de legkésőbb november 18-ig! 

A részletekért kattints a linkre: https://premome.mome.hu/spark

További hírek

A Q&Alumni sorozat első epizódjának vendége Tőkés Anna, MOME Animáció szakos alumna, aki nemrég Az Utolsó Dobás című diplomafilmjével szerepelt az Annecy Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon. A videóból többek között kiderül, hogyan emlékszik vissza az egyetemi éveire, milyen projektekben vett részt a MOME-n, és még a sütési tudományába is bepillantást nyerhetünk.

Az egyetem jelenéről, jövőjéről, az igazi MOME-identitásról és az álmokról is szó esett az idei diplomaosztón, amelyen nemcsak háromszázhúsz hallgató vehette át diplomáját, de új hagyományokkal is gazdagodott az egyetem legszebb ünnepe. Az eseménynek ezúttal a RaM-ArT Színház adott otthont, ahol az alapszakos és mesterszakos végzősök mellett rektori különdíjasokat, jubilálókat, valamint a Wartha-díj és az Etikus Építészeti Viselkedés Díj kitüntetettjeit is köszöntték. Ilyen volt a MOME Diplomaosztója 2025–ben!

Demeczky Nóra neve sok helyről lehet ismerős a design világából, nem csak a MOME polgárságának. A 2015-ben tervezőgrafikusként végzett alumna a méltán ismert DE_FORM designügynökség társalapítója, munkáikkal pedig lépten-nyomon találkozhat az ember a Magyar Tudományos Akadémiától kezdve az Inota Fesztiválon keresztül a Light Art Museumig. A MOME-n is lehet látni Nóra kéznyomát, egy ideig tanított is egyetemünkön, több egyetemi kommunikációs projekten dolgozott már, de vissza-visszajár azóta is különböző előadásokra és közösségi eseményekre. Most nekünk egyebek közt arról mesélt, hogy milyenek voltak az egyetemi évei, milyen életre szóló kapcsolatokat kötött, illetve arról is, hogy kivel kollaborálna szívesen, vagy éppen hogy min dolgoznak most a DE_FORM-mal.