Kiemelkedő hallgatói sikerek a 37. Országos Tudományos Diákköri Konferencián

Dátum: 2025.04.30
Hét első díj, öt harmadik helyezés és két különdíj – április 23-25 között rendezték Egerben az egyetemi hallgatók legrangosabb hazai tudományos-művészeti versenyét, a 37. OTDK-t, melyen a MOME hallgatói minden korábbinál nagyobb sikert értek el. Összesen 14 díjat nyertek hallgatóink a négyszáz hallgató részvételével zajló Művészeti és Művészettudományi Szekcióban.

Hét hallgatónk ért el első helyezést: a művészetelmélet tagozaton Pencz Patrik (konzulens German Kinga), Szegedi Adél (konzulens Beck András), Mihalkov György (konzulens Horányi Attila), tervezőgrafika tagozaton Povedák Sebestyén és Rózsa László (konzulens Féja Dorottya), intermédia tagozaton Vigh Violetta (konzulens Povedák istván), textilművészet tagozaton pedig Tóth Laura (konzulens Bráda Judit). 

Öt hallgatónk lett harmadik, a design – material tagozaton Füleky Dorottya (konzulens Pozsár Péter), öltözéktervezés tagozaton Gál Patrik Sándor (konzulens Balázs Viola), művészetelmélet tagozaton Takáts Fruzsina (konzulens Illés Anikó), művészetelmélet tagozaton Tamás Cintia (konzulens Földi Eszter) és Márkus Dorottya (konzulens Földi Eszter). 

Különdíjat nyert mozgókép tagozaton Tajti Virág (konzulens Tasnádi József), zenei elmélet tagozaton Vigh Violetta (konzulens Povedák István). 

Helyezést most nem ért el, ám sikeres előadást tartott Vígh Laura (felkészítő Wunderlich Péter), Csepregi Dóra (konzulens German Kinga), Bényi Lilla (konzulens Fiáth Henrietta) és Gallai Renáta (konzulens Haba Péter). 

A versenyzőknek és felkészítő tanáraiknak is gratulálunk! A díjat nyert hallgatókról és munkáikról hamarosan bővebben is beszámolunk. 

További hírek

Milyen eszközökkel tanul ma egy formatervező, építész vagy médiaművész? Hogyan készül fel a MOME a jövő generációinak technológiai és szakmai igényeire, és miért alap, hogy egy tervező tudjon bánni 3D nyomtatóval, lézervágóval? Ebbe nyerhettek betekintést a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) bemutatóján, ahol a legfrissebb fejlesztésekkel találkozhattak a résztvevők. Ezeknek köszönhetően a hallgatók a hagyományos technikák elsajátítása mellett a high-tech eszközök vagy a professzionális filmes felszerelések használatát is megtanulhatják.

Tizedik alkalommal rendezték meg 2025–ben a Startup Safarit, a magyar startup-ökoszisztéma legnagyobb közösségi eseményét, a kétnapos esemény 700 ember részvételével, 200 programelemmel, hét helyszínen zajlott, ebből az egyik legizgalmasabb programkínálatot a Zugligeti úti campus nyújtotta az érdeklődőknek. A konferencia második napján nem csak a helyszín volt a MOME, de olyan szakmai események házigazdája is, amelyek megismertették a résztvevőket az egyetem szakembereinek jövőbemutató projektjeivel, innovatív együttműködéseivel.

Melyek a rovarmágnes növények, mit kell tenni, ha méhlegelőt szeretnénk a kertünkbe? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre válaszolt a Hegyvidéki Önkormányzat április végi beporzóbarát programja, amelynek szakmai partnere a MOME volt. A kedvezményes magkeverékvásár mellett a látogatók előadásokat hallhattak a témában, és benézhettek a MOME méhcsaládjaihoz is.