Kopek Gábort javasolja megbízott rektornak a szenátus felé a MOME fenntartója

Dátum: 2025.02.11
2025. február 11-én zárt ülés keretében szavazott a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem szenátusa a rektor személyéről. Ahogy azt előzetesen a MOME rektora jelezte, a bizalmi szavazás eredményét tiszteletben tartja és elfogadja. A Moholy-Nagy Művészeti Egyetemért Alapítvány, mint a MOME fenntartója és az egyetem rektorának munkáltatója kézhez kapta Koós Pál rektor lemondását. Tekintettel arra, hogy az Egyetem vezetőjével együtt annak általános helyettese is távozik pozíciójából, az Alapítvány megbízott rektor kinevezését kívánja előkészíteni.

Az ügyvezető rektor legfontosabb feladatai az egyetemi közösség kohéziójának megteremtése, a MOME megújulásának alapjául szolgáló Jövő Egyeteme program megvalósítását, finomhangolását segítő párbeszéd megszervezése, valamint az új rektori pályázat előkészítése és lebonyolítása lesznek. 

A fenntartó kiemelten fontosnak tartja, hogy a megbízott rektor az egyetem oktatói, kutatói és dolgozói közössége előtt ismert és egyöntetűen elismert, erkölcsi és szakmai tekintetben hiteles, jelentős akadémiai vezetői tapasztalattal rendelkező személyiség legyen. 

A szenátus számos tagjának egybehangzó javaslatát megfontolva, a fenntartó dr. Kopek Gábor fotográfust, médiaművészt, egyetemi tanárt, a MOME korábbi rektorát, az Alapítvány kuratóriumának tagját javasolja a feladatra.  

Az alapítvány a kinevezés elengedhetetlen feltételének tartja a szenátus támogatását, és az egyetem vezető testületével való szoros együttműködést, ezért felkérte a MOME szenátusát, hogy szavazással nyilvánítson véleményt a megbízott rektor kinevezéséről. 

További hírek

Ismét indul a CheckINN Revitalizátor ötletverseny, amelynek célja az elhagyatott vagy funkciójukat vesztett területek és épületek turisztikai célú újrahasznosítására vonatkozó ötletek díjazása.

A technológia, a művészet és az elméleti kutatás határterületeit vizsgálja az Immersive Beats: 360-degree music video joint hackathon, amelyet a MOME Média design szak és a koreai Chung-Ang University közösen szervez. A hatnapos eseményen magyar és dél-koreai hallgatók AI-eszközöket is felhasználva egyesítik a zenét, a mesterséges intelligenciát és az immerzív filmes technológiákat, hogy egyedi 360 fokos víziókat komponálva videóklipeket hozzanak létre. A projekt nemcsak kreatív kísérlet, de egy hosszú távú nemzetközi kapcsolat fontos állomása is.

Tizennégy, az ország legkülönbözőbb pontjáról érkező, különböző hátterű középiskolai tanár részvételével indult el a Tiéd a holnap pedagógus-ösztöndíjprogram.