Kovács Csabát terjesztette fel megbízott rektori pozícióra a MOME Szenátusa

Dátum: 2025.03.06
Március 3-ai rendkívüli szenátusi ülésén a MOME Szenátusa 70%-os szavazattöbbséggel Kovács Csaba, Ybl-díjas és Prima Primissima-díjas építészt, egyetemi tanárt választotta meg az egyetem ügyvivő rektori pozíciójára. A szavazást követő megerősítő bizalmi szavazáson a Szenátus több mint 90%-a támogatta Kovács Csaba jelölését.

A rendkívüli ülést követően a Szenátus őt terjesztette fel az egyetemet fenntartó alapítvány Kuratóriuma felé, azzal a kéréssel, hogy nevezze ki a Szenátus jelöltjét. 

“Történelmi esély a MOME számára, hogy a hallgatók nyitotta lehetőséggel élve az egyetem saját értékeit, hagyományait és a jövő vélhető követelményeit is figyelembe véve tudja alakítani a sorsát.” Az ügyvivő rektor fontos feladatának tartja az egyetemi autonómia megerősítését, a szakmai autonómia kérdéskörének átgondolását, a kis szakmai közösségek, hallgatói és oktatói közösségek és nagyobb szakmai közösségek szintjén is. „Előttünk áll a Jövő Egyeteme program értékelése, újra- és továbbgondolása is: teret és időt kell adni az erről való gondolkodásnak egyeztetéseknek és döntéshozatalnak, valamint a változások előkészítésének. Mindez egy konszolidációs folyamat keretében képzelhető el, ahol minden érintett szereplő nézőpontja és véleménye felszínre kerül. Ebben kérem a közösség együttműködését, hogy együtt elvégezhessük az ehhez szükséges munkát és elérhessük a kitűzött közös célokat”– mondta el Kovács Csaba a MOME Szenátusa előtt.

Az ügyvivő rektor feladatai között a fentieken túl és az akadémiai működés biztosítása mellett a Vezérigazgatósággal szoros együttműködésben a Szenátus és Kuratórium közötti jövőbeli együttműködés kereteinek kialakítása és a következő Rektori pályázat előkészítése is szerepel. 

Az egyetemet fenntartó alapítvány Kuratóriuma a soron következő ülésén tárgyalja a felterjesztést.

További hírek

A technológia, a művészet és az elméleti kutatás határterületeit vizsgálja az Immersive Beats: 360-degree music video joint hackathon, amelyet a MOME Média design szak és a koreai Chung-Ang University közösen szervez. A hatnapos eseményen magyar és dél-koreai hallgatók AI-eszközöket is felhasználva egyesítik a zenét, a mesterséges intelligenciát és az immerzív filmes technológiákat, hogy egyedi 360 fokos víziókat komponálva videóklipeket hozzanak létre. A projekt nemcsak kreatív kísérlet, de egy hosszútávú nemzetközi kapcsolat fontos állomása is.

Tizennégy, az ország legkülönbözőbb pontjáról érkező, különböző hátterű középiskolai tanár részvételével indult el a Tiéd a holnap pedagógus-ösztöndíjprogram.

Kevés művészeti ágban öröklődik olyan töretlenül a tradíció, mint a japán kerámiaművészetben. A MOME Tárgyalkotás szak hallgatói 2025 márciusában rendkívüli lehetőséget kaptak, hiszen az egyik leghíresebb kortárs japán keramikusmester, XI. Ohi Toshio Chozaemon tartott mesterkurzust egyetemünkön. A műhelymunka során a résztvevők nemcsak a világhírű Ohi-kerámia készítési technikájával ismerkedhettek meg, hanem egy autentikus japán teaszertartáson is részt vehettek.