Lezárult a Tiéd a holnap ösztöndíjprogram első féléve

Date:
Mind a huszonhárom résztvevő sikeresen elvégezte a Tiéd a holnap – A jövő kreatív tehetségeiért ösztöndíjprogram első képzési félévét, amelyet hátrányos helyzetű, középiskolás magyar fiatalok számára hirdetett a MOME a PADME, az NTK és a Libri támogatásával.

A képzés küldetése, hogy közelebb hozza a diákok és családjaik számára a kreatív, alkotói életpálya lehetőségét, szakmai és mentális felkészítéssel jutattva el őket a sikeres felvételi kapujába. A tizenkét képzési hétvége bővelkedett a kulturális programokban, ennek során a résztvevők ellátogattak a Ludwig és a Light Art Múzeumba, bejárták Budapestet, és még a falmászást is kipróbálhatták, volt részük Budapest Eye óriáskerék élményben, túrázhattak a Hárs hegyre, játszhattak a Balatórium társasjátékkal. 

Lezajlottak a mentorprogramok, emellett vezetéssel egybekötve tekintették meg a 2024-es diplomkiállítást. A képzést egy közös piknikkel zárták le, előtta azonban a bizottság tagjai kötetlen beszélgetésben jeleztek vissza minden ösztöndíjasnak fejlődéséről, s a diákok a Libri irodalmi díj nyertes köteteit kapták a nyárra útravalóul. 

Következő lépésként augusztus első hetében az ösztöndíjasok a MOME szakjait bemutató nyári táborba utaznak, hogy könnyebben választhassanak majd szakos előkészítőt. 

More news

Látványos videó készült az XX Trianguli (XX Tri) nevű vörös óriáscsillag felszínén megjelenő csillagfoltok időbeli változásáról, amelyet a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) adattudósai, Radványi Ádám és Varga Viktor készítettek. A Leibniz-Institut für Astrophysik Potsdam (AIP) és a HUN-REN Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont Csillagászati Intézetének kutatói 16 éves méréssorozat alapján rekonstruálták a vörös óriáscsillag felszínén megjelenő, az átlagosnál hűvösebb területek, úgynevezett csillagfoltok időbeli változását, melyet a két szakember adatvizualizációs animációval tett közérthetővé.

Milyen terápiás hatása lehet egy szép virtuális természeti sétának vagy a kertészkedésnek az immerzív térben? Többek közt ezekre a kérdésekre keresi a választ a MOME FutureCare Labban a Bakk Ágnes Karolina PhD vezetésével zajló Zenctuary VR+ projekt, amely kiemelkedő, közel 1 millió eurós támogatást nyert a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal HU-rizont pályázatán. Az egészségügyi intézmények számára fejlesztett virtuális természeti környezet, amely a tervek szerint rehabilitációs és diagnosztikai célokat is szolgál, javítani tudja majd a betegek ellátását, az idősek életminőségét, elősegíti a regenerálódást, és csökkenti az egészségügyi dolgozók terhelését.

„Nagy megtiszteltetés számomra, hogy a MOME Doktori Iskola vezetőjeként folytathatom a munkámat egy olyan intézményben, amely mindig is az innováció, a kreativitás és a minőség szinonimája volt” – ezekkel a szavakkal fogadta el Szalontai Ábel egyetemi tanár kinevezését a Doktori Iskola élére, mely mostantól 2025. december 31-ig szól.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121