Marcell Tamás, a Tervezőgrafika BA szak vezetője a 2022-es RGB zsűritagok között 

Dátum: 2022.08.28
Új zsűrielnök és teljesen új csapat fogja elbírálni az idei pályázatokat a Kreatív nagy designversenyén. Nevezni szeptember 23-ig lehet.

Új zsűrielnök és teljesen új csapat fogja elbírálni az idei pályázatokat a Kreatív nagy designversenyén, az RGB-n, melyre szeptember 23-ig lehet nevezni. 

Az RGB-t 2019-ben indították el azzal a céllal, hogy kiemeljék és bemutassák a legjobb designmegoldásokat a marketing és kommunikáció területéről. A megújult zsűritagok között tudhatjuk a a MOME Tervezőgrafika BA szak vezetőjét és oktatóját, Marcell Tamást is. 

Tovább a teljes cikkre …  

További hírek

Hogyan lehet a divat egyszerre fenntartható, hagyománytisztelő és mélyen személyes? Erre a kérdésre keresi a választ a What will we wear in the future? – azaz Mit viselünk majd a jövőben? – című kiállítás, amely áprilisban nyílt meg a bakui Nemzeti Szőnyegmúzeumban. A szemle a Közép-európai Kulturális Platform (PCCE) együttműködés keretében valósult meg, amely négy közép-európai ország (Ausztria, Szlovákia, Csehország és Magyarország) felsőoktatási intézményeinek design- és művészeti hallgatóinak alkotásaiból válogatott. A kiállított munkák között tíz MOME Divat- és Textiltervezés mesterszakos hallgató alkotásai is helyet kaptak.

Hét első díj, öt harmadik helyezés és két különdíj – április 23-25 között rendezték Egerben az egyetemi hallgatók legrangosabb hazai tudományos-művészeti versenyét, a 37. OTDK-t, melyen a MOME hallgatói minden korábbinál nagyobb sikert értek el. Összesen 14 díjat nyertek hallgatóink a négyszáz hallgató részvételével zajló Művészeti és Művészettudományi Szekcióban.

Hogyan lehet a hagyományos népművészeti formakincset, az ehhez szorosan kötődő, archaikus kézműves technikákat és anyagokat újraértelmezni a kortárs design szemléletével? Erre a kérdésre ad különböző válaszokat az idén tízéves Future Traditions program, amely mára a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) Divat- és textiltervezés mesterszak képzésének meghatározó tartalmi elemévé vált. 2024-ben a program a Magyar–Török Kulturális Évad keretében zajlott, egy féléven át az isztambuli Marmara Egyetemmel dolgoztak együtt a MOME hallgatói, az itt született eredményeket pedig az isztambuli Magyar Kulturális Központban nyílt kiállításon mutatják be.