Második alkalommal díjazta kiemelkedően tehetséges hallgatóit a MOME

Date:
Hetvenöt hallgató pályázott a másodszor meghirdetett Stefan Lengyel Kiválósági Ösztöndíjra, akik közül újfent 16-an részesülnek a féléves, havi 150.000 forintos támogatásban a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen. A nyertes hallgatók munkái néhány hónapon belül a nagyközönség számára is megtekinthetőek lesznek.

A Moholy-Nagy Művészeti Egyetemért Alapítvány 2020-ban hívta életre a Stefan Lengyel Kiválósági Ösztöndíj programot, melyhez hasonló jellegű hallgatói támogatás korábban nem létezett az egyetemen. Az ösztöndíj a kiemelkedően tehetséges hallgatók érdemi díjazása mellett a hallgatók iparági kompetenciáinak és gyakorlati tapasztalatainak fejlesztésére is hangsúlyt fektet. 

A Kiválósági Ösztöndíj programban minden hallgató automatikusan részt vesz a félév során készült munkájával/munkáival. Az első körbe a diákok és oktatók szavazzák be a továbbjutókat, majd az előszűrést követően az egyetemi vezetőkből és külsős szakemberekből álló zsűri választja ki a nyerteseket. Az idei évben többek között Scheer Sándor, a Market ügyvezetője, Martinkó József az Octogon magazin főszerkesztője és Holló Dávid, design stratéga csatlakoztak a MOME döntőbizottságaihoz, melyek  munkáját sokéves szakmai tapasztalatával támogatta a program névadója, Stefan Lengyel emeritus professzor is.

A feldolgozott témák az idei szemeszterben is változatos palettán mozogtak. Az ökológiai fenntarthatóság és a különböző társadalmi problémákra adott válaszok hangsúlyosan jelentek meg a nyertes pályamunkák között. 

Az eredményhirdetésen mondott beszédében Stefan Lengyel emeritus professzor a szakok közötti tudáscsere fontosságát emelte ki, hiszen a tudományterületeken átívelő  kapcsolatoknak szükséges támogatniuk egymást. Véleménye szerint különösen jó alkalmat biztosít erre a Kiválósági Ösztöndíj, amely a hallgatókon túl az oktatókat is arra sarkallja, hogy behatóbban megismerjék más ágazatok eredményeit. 

“A Stefan Lengyel Kiválósági Ösztöndíj remek lehetőség, hogy az egész nyilvánosság számára láthatóvá tegyük a MOME falai között születő legjobb, legizgalmasabb teljesítményeket” - fogalmazott Böszörményi-Nagy Gergely, az egyetem alapítványi elnöke. 

A tervek szerint 2022 őszén kéthetes kiállítás keretén belül tekinthetik meg az érdeklődők az első három szemeszter nyerteseinek pályamunkáit. 

www.kivalosagi.mome.hu 

More news

A varázslatos Zoom alkotója, a sajtótörténet, a magazinok hőskorának meghatározó alakja, a The New Yorker, a Rolling Stone, a New York és a Playboy révén ismertté vált Bányai István grafikus idén lenne hetvenöt éves. Az alkotó alma matere, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem november végén a grafikus életművéből mutat be válogatást, kiállítással tiszteleg a művész előtt, amelyen kortárs nézőpontból mutatja be munkásságát végre itthon is.

A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) erdőtelepítő programjának keretében ezúttal – a Duna-Dráva Nemzeti Park szakembereivel összefogva – Vízvár területén telepítenek erdőt az egyetem hallgatói és dolgozói. A november 14–16-ra meghirdetett akciót a hét elején a témához kapcsolódó szakmai programok előzik meg az egyetem budapesti campusán. A MOME Zero program keretében november 12-én délután a biomimézis témájával foglalkozó tel-avivi kutató, Yael Helfman-Cohen tart előadást, 13-án pedig Gálhidy László biológus, a WWF Magyarország Erdő programjának vezetője érkezik a MOME-ra.

Egy tárgy, amiből erőt meríthet tulajdonosa... – így jellemezte a Highlights of Hungary új díjtárgyát Szalai Bálint designer, aki Király Adrienn-nel, ugyancsak formatervező alkotótársával közösen tervezte meg az idén második évtizedébe lépő esemény új díjtárgyát. 2024 díjazottjai már ezt a díjat vehették át, a Kreatív különdíját pedig Temesi Apol, a MOME adjunktusa, a Your Nature kollekció megalkotója kapta. Mindhárman a MOME-alumni tagjai, aktív kapcsolatban alma materükkel.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121