Megtekinthetők a tavaszi Humánökológia és design előadássorozatról készült felvételek

Date:
A tavaszi félévben a MOME Elméleti Intézet és Haba Péter koordinálásával és az ELTE Humánökológia mesterszak közreműködésével Humánökológia és design címmel rendezett előadássorozatot, melynek előadásait most minden érdeklődő megtekintheti.

Az első előadás során Takács-Sánta András, humánökológus, az ELTE Humánökológia MA szakigazgatója járta körbe az ökológiai válság kapcsán felmerülő, mindannyiunk jövőjét befolyásoló alapkérdéseket.

A sorozat második előadásában Lányi András filozófus, az ELTE Humánökológia MA szak alapítója, aki a globális ökológiai válság társadalmi recepcióját, az ebből fakadó morális dilemmákat és a fejlődés/fenntarthatóság fogalmak körüli zavart járta körül. 

A harmadi előadásban Antal Miklós ökológiai közgazdász, az MTA-ELTE Lendület Új Vízió Kutatócsoportjának vezetője és az ELTE Humánökológia mesterszak oktatója volt a vendégünk, aki a világ alapvető közgazdasági struktúráinak körüljárása után a közgazdaságtan ökológiai reformjáról beszélt.

Munkácsy Béla energiaföldrajz-kutató, az ELTE TTK Környezet- és Tájföldrajzi Tanszékének adjunktusa, az ELTE Humánökológia MA szak oktatója előadásában a szélerőművek és a táj kapcsolatát vizsgálta:

"Korunk szélturbinája szembetűnő elemként jelenik meg a tájban. Minden olyan elképzelés, ami ennek elrejtését, takarását célozza, összeegyeztethetetlen magával a technológiával. Érthető tehát az a törekvés, ami a jobb tájba illesztést célozza, ám gyakran ennél is hatékonyabb eszköz a közösségi tervezés vagy a gazdasági érdekeltség kialakítása. Néhány esettanulmány segítségével ezeket az eszközöket tekinti át az előadás."

A tavaszi Humánökológia és design előadássorozat ötödik részében Jakabfi-Kovács Boglárka építész, fenntartható design oktató, és Juhász Janka építész (mindketten a MOME Doktori Iskola hallgatói) előadása hallható a rendszerszemléletű designról és a proenvironmentális építész szerepekről.

A Humánökológia és design című előadássorozat utolsó részében Poszthumanizmus és design

témában tart előadást Schneider Ákos (az Elméleti Intézet oktatója, designkultúra-kutató, MOME Doktori Iskola végzett hallgatója) valamint meghallgathatjuk Szalai Dániel (a MOME Doktori Iskola hallgatója, képzőművész) A transztehén felé című előadását.

More news

AR-szimpózium, Zenctuary VR+, Waterside Voices – csak néhány azok közül az izgalmas kutatási projektek közül, amelyek számára a MOME Pályázati és Fejlesztési Igazgatóság sokmilliós forrást szerzett az elmúlt évben. Ezek között van a városfejlesztés, a természetvédelem, a kortárs tánc, valamint az egészségügy terén fejlesztett innovatív VR-technológiai kutatás is. A MOME számára kiemelt fontosságú, hogy a 21. század komplex kihívásaira válaszoló projektjei változó finanszírozási környezetben is megvalósuljanak, ezért a pályázati források feltárása és azok hatékony kihasználása stratégiai jelentőségűvé vált.

Miért lehet vonzó a MOME a fiatalok számára? Ezt a kérdést járta körbe a 8. Konnekt Live pályaorientációs fesztiválon a MOME-t képviselve Ruppert Dániel, formatervező, oktató, Svarcz Enikő Animáció szakos hallgató, Parag András Textiltervezés BA szakos hallgató és Sirály Dóra grafikus, MOME-alumna. Többek között arról beszélgettek a 16-20 éves korú közönséggel, hogy miről szól egy adott szak, hogyan lehet bekerülni a MOME-ra, és milyen karrierlehetőségek várhatók az egyetem elvégzése után.

Az új darabokat, amelyek helyet kaptak a hat, MOME-alkotásokat bemutató vitrinben, mától lehet megtekinteni a Nemzeti Múzeum Kupolatermében. A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem jelenlegi és végzett hallgatóinak műveiből válogatott Határvonalakon című kiállítás a nemrég nyílt Ragyogj! – Ékszerek ideje tárlat része; az őskőkortól napjainkig felvonultatott műtárgyak mellett a kortárs ékszertervezés izgalmas és sokrétű világa elevenedik meg az anyagban. A darabok a természet, a tér, a test, az emlékezet és a képzelet tematikái köré csoportosulnak, bemutatva a MOME képzésének egyedi szemléletét.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121