MOME Alumna animációja Arany Pálmát nyert Cannes-ban

Date:
Buda Flóra Anna 27 című animációs filmje nyerte el a legjobb rövidfilmnek járó Arany Pálmát a 76. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon, a filmet a magyar közönség a június 1-én indult Friss Hús Fesztiválon láthatja

A MOME alumna animációs rendező neve nem ismeretlen a nemzetközi fesztiválokon, miután 2018-ban diplomázott az Animáció szakon, a 2019-es Berlinalén megnyerte a legjobb rövidfilmnek járó Teddy-díjat Entropia című diplomafilmjével. 

A Cannes-i Filmfesztivál rövidfilmes programjába több mint négyezer-kétszáz rövidfilmet neveztek idén, melyek közül 11 alkotás került a shortlist válogatásba, közülük választotta nyertesnek a zsűri a 11 perces animációs filmet. Az díjat Enyedi Ildikó adta át a rendezőnek a záróünnepségén, aki azt a magyar tanároknak és diákoknak, valamint a Clermont-Ferrand Nemzetközi Rövidfilm Fesztiválnak ajánlotta. 

A most elkészült 27 sokéves munka eredménye, tervét az annecy-i fesztivál MIFA pitchfórumának Ciclic-díjával méltatták először, és ennek köszönhetően fejleszthette tovább Buda Franciaországban hat hónapon át.  
A stáblistán csupa ismerős név tűnik fel, de nem csak a film köti össze az alkotógárda tagjait, sokan közülük a MOME-n végeztek, még a magyar producer Osváth Gábor is látogatta az egyetem képzéseit. A film a francia Miyu és a magyar Boddah gyártásában készült. 

A cannes-i bemutatót követően a 27 című produkció júniusban a világ egyik legrangosabb animációs filmfesztiválján, Annecyban, ugyancsak a rövidfilmes versenyprogramban szerepel majd, ezt megelőzően a hazai nézők is láthatják az alkotást június 1-7. közötti Friss Hús Budapest Nemzetközi Rövidfilmfesztiválon, ahol a Magyar Versenyfilmek VI. Blokkban vetítik.  
Buda Flóra Annával nemrég a Designisso készített interjút, melyben a film készítésének folyamatáról, történetéről, a rajzokról, és a rendező stílusának alakulásáról beszél. 

More news

A Jövő Egyeteme a MOME fejlesztéséről és átfogó megújulásáról szól, ami az idei év egyik kiemelt fókuszpontja. Az elmúlt időszakban tizenkét munkacsoport dolgozott a programon, akik a Jövő Egyeteme Műhely vezetésével, az egyetem polgárainak széleskörű bevonásával megvalósították a MOME történetének legátfogóbb tervezési folyamatát és kidolgozták a 2023 decemberében a Szenátus által támogatott Jövő Egyeteme program, azaz a „Három Iskola modell” részletes implementációs tervét. Most pedig újabb mérföldkőhöz ért az egyetem. 2024. július 18-án tartott ülésén a MOME Szenátusa meggyőző többséggel és ellenszavazat nélkül támogatásáról biztosította a tervezetet, így tovább folytatódhat a közös munka annak érdekében, hogy jövő télen életbe léphessen az új struktúra, és a MOME Európa meghatározó design-felsőoktatási intézményévé váljon...

A világ egyik legrangosabb digitális művészeti fesztiváljára, az Ars Electronica 2024-re kapott meghívást egyetemünk. A nagy múltú fesztivál Campus-sorozatában minden évben bemutat egy-egy művészeti egyetemet; a kiállítást a linzi egyetemmel közösen szervezik – Linz főterén ezúttal a MOME hallgatói mutatkozhatnak be. Kárpáti Judit Eszter, Esteban de la Torre és Nagy Ágoston kurátorok az elmúlt évek kiemelkedő diplomamunkáiból válogattak.

Új szimbólummal bővült azoknak az emléktárgyaknak a köre, amelyeket a MOME közösségének a tagjai egyetemi pályafutásuk különböző mérföldköveit elhagyva vehetnek át. Az összetartozást erősítő új jelkép egy esztergálással, forgácsolással készült polírozott felületű bronztárgy, a koncepció alapja a MOME emblémájából kiemelt „O” betű. A Fülöp József rektor kezdeményezésére alkotott tárgyat Ádám Krisztián, a MOME mesteroktatója tervezte, és 2024-től valamennyi képzési szint végzősei vehetik át az oklevelükkel együtt.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121