MOME Balance: Egyedülálló program az életmódváltásért

Dátum: 2025.03.07
A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) a FISU Healthy Campus program részeként 2024-ben elindította a MOME Balance programot, amely Magyarországon egyedülálló módon támogatja a tudatos életmódváltást. A kezdeményezés célja az egészségmegőrzés, a stressz és a kiégés megelőzése egy komplex, integrált rendszer segítségével, ahol a mozgás, a megfelelő táplálkozás és az életmódtanácsadás találkozik.

A nyolchetes program személyre szabott konzultációkat, táplálkozási- és mozgásprogramokat, valamint szakmai előadásokat kínált. A résztvevők olyan témákban mélyülhettek el, mint az alapvető életmódváltás, alvás és regeneráció, a mozgás fenntartható beépítése, a civilizációs ártalmak csökkentése és a mentális jóllét. Az előadások az egyetem teljes közössége számára nyitottak voltak, lehetőséget adva arra, hogy a hallgatók és dolgozók átfogó képet kapjanak saját hosszú távú egészségmegőrzésükről. 

A program interaktív részében, amely októbertől decemberig tartott, tizenhárom munkavállaló vett részt. A résztvevők életmódtanácsadóval dolgoztak, táplálkozási naplót vezettek, és egyéni konzultációs lehetőséget kaptak a mozgás, a mentális egészség, a stresszkezelés és a táplálkozás területén. 

A program egyik kiemelt együttműködő partnere, a Technogym legújabb fejlesztésével, a Checkup 9000-rel támogatta a résztvevők átfogó állapotfelmérését. Ez a komplex eszköz egyszerre képes mérni a testösszetételt, egyensúlyt és mobilitást, valamint alkalmas kognitív és erőtesztek elvégzésére. Az integrált szoftver és applikáció segítségével a MOME Balance programban résztvevő felhasználók nyomon követhették eredményeiket és fejlődésüket, hiszen az így nyert adatok alapján személyre szabott edzésterveket kaptak, amelyeket a MOME Campuson található edzőterem gépein hajthattak végre. 

A program másik fő szakmai partnere a BioTech USA, amely a táplálékkiegészítőkön túl személyre szabott szakmai tanácsadással és oktatással is hozzájárult a kezdeményezés sikeréhez.  

A MOME Balance program 2025-ben folytatódik, tovább bővülve további szakmai előadásokkal, egyéni tanácsadásokkal és tudományos-kutatási partnerekkel, hogy a mozgás, táplálkozás és életmódtanácsadás integrált szemléletén keresztül segítse a hosszú távú egészségmegőrzést és a fenntartható életmódváltást. 

További hírek

A Q&Alumni sorozat első epizódjának vendége Tőkés Anna, MOME Animáció szakos alumna, aki nemrég Az Utolsó Dobás című diplomafilmjével szerepelt az Annecy Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon. A videóból többek között kiderül, hogyan emlékszik vissza az egyetemi éveire, milyen projektekben vett részt a MOME-n, és még a sütési tudományába is bepillantást nyerhetünk.

A víz ma még magától értetődő része az életünknek – de meddig? Diákok gondolták újra az alapvető anyag jövőjét a 2025-ös kreatív alkotópályázat keretében, amelyen 7–10. osztályosokból álló csapatok a második fordulóban MOME-mentorokkal dolgozták ki a terveiket. A júnus 25-i finálén tíz középiskolás csapat mutatta be az elképzeléseit, közülük négyet díjazott a MOME-oktatókból álló zsűri. Az első helyezést az Ísbíltúr, a másodikat a Bacsaók, a harmadikat a Code Noir csapat szerezte meg, míg a különdíjat a Newwave vihette haza. A rendszerszintű gondolkodást tükröző munkák arra figyelmeztetnek: a víz kérdése nem jövőbeli probléma – már most tennünk kell érte.

Hogyan lehet jobban kihasználni a tömegközlekedési infrastruktúrát, milyen lenne az igazán gyors életmentő eszköz, miként menthetjük meg a mezőgazdaságot méhek hiányában... formatervező hallgatóink válaszai a világ egyik legismertebb formatervezési versenyén, a Red Dot Award Design Concept kategóriájában értek el kiemelkedő eredményeket. A nemzetközi mezőnyben hét, a MOME Red Dot nevezési programjába bejutó mentorált projekt kapott elismerést, köztük diplomamunka és féléves egyetemi projekt is.